Rozwój szpitala w Ostródzie

Możliwość komentowania Rozwój szpitala w Ostródzie została wyłączona Aktualności, Inwestycje, Zdrowie

Blok operacyjny zaopatrzony w trzy sale operacyjne wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt operacyjny, sprzęt do znieczuleń oraz nowy Oddział Intensywnej Terapii. Tym obecnie dysponuje szpital w Ostródzie.

Ostróda, szpital blok operacyjny fot. mat. prasowe

Po dwudziestu latach funkcjonowania bloku operacyjnego mieszkańcy Ostródy o okolic (woj. Warmińsko –mazurskie) doczekali się nowoczesnego bloku operacyjnego. Tak duże przedsięwzięcie finansowe nie zostałoby zrealizowane dzięki zaangażowaniu Starostwa Powiatowego w Ostródzie, które było głównym inwestorem. Koszt całej inwestycji to ponad 8 mln zł. Część kosztów została sfinansowane ze środków z Unii Europejskiej.

W lipcu 2018 roku odbyło się uroczyste otwarcie bloku operacyjnego oraz Oddziału Intensywnej Terapii (OIT) w Powiatowym Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostródzie SA ( woj. Warmińsko-Mazurskie).

Sale operacyjne są wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt do znieczulania, sprzęt operacyjny, lampy oświetleniowe, filtry, które oczyszczają powietrze z bakterii i wirusów, komputery z dużymi ekranami wbudowane w ściany, dzięki którym można sterować aparaturą i w trakcie zabiegu oglądać zdjęcia z badań obrazowych. Nowością są fototapety, wykonane w technologii umożliwiającej ich dezynfekcję, które znajdują się w każdej sali operacyjnej. Dzięki nim sale są bardziej przyjemne w odbiorze zarówno dla personelu jak i dla pacjentów.

Oddział Intensywnej Terapii również został wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt umożliwiający monitorowanie parametrów życiowych pacjentów: nowoczesne, wygodne łóżka, kardiomonitory, respiratory. defibrylatory, oraz najnowocześniejszą aparaturę do filtracji nerek.

Nowy blok operacyjny oraz OIT znajdują się w zupełnie nowym miejscu, w budynku szpital częściowo powiększonym.

 

CZYTAJ TAKŻE: 

Szpital w Ostródzie podwyższa standardy