Relacja z debaty „Digital Company: Trendy i technologie, które zmieniają biznes”

Możliwość komentowania Relacja z debaty „Digital Company: Trendy i technologie, które zmieniają biznes” została wyłączona Aktualności, Biznes, It, porady ekspertów

28 września w hotelu Regent odbyła się debata klubowa, zorganizowana przez Executive Club pt. Digital Company: Trendy i technologie, które zmieniają biznes. Eksperci ze świata cyberbezpieczeństwa oraz cyfrowych technologii spotkali się w celu omówienia istotnych kwestii dotyczących bezpieczeństwa w sieci i wpływie technologii na życie firmy.

Digital Company: Trendy i technologie, które zmieniają biznes” - debata klubowa zorganizowana przez Executive Club
Digital Company: Trendy i technologie, które zmieniają biznes” – debata


Pierwszą prezentacją było wystąpienie gościa inauguracyjnego, Krzysztofa Szuberta, Prezesa Zarządu NCBR Investment Fund ASI S.A., Pełnomocnika RP ds. Szczytu Cyfrowego ONZ IGF 2021: „Polska centrum dyskusji o przyszłości świata cyfrowego – Szczyt Cyfrowy ONZ IGF 2021. Prezes w swoim wystąpieniu opowiedział o planowanym Szczycie Cyfrowym ONZ – IGF 2021. Wyjaśnił jaka tematyka zostanie poruszona oraz opowiedział o programie tegorocznej edycji. Podkreślił rolę młodych ludzi, którzy są przyszłością świata cyfrowego. Zachęcił wszystkie osoby oraz w szczególności młode pokolenie do angażowania się w tego typu przedsięwzięcia.

Następnie głos zabrał Dariusz Kwieciński, Prezes Zarządu Fujitsu, który odpowiedział nam na pytanie: Od czego zależy sukces transformacji cyfrowej?

W swoim wystąpieniu Pan Prezes podkreślił, że digitalizacja ma ogromny wpływ na biznes. Kluczem do sukcesu jest przekształcenie firm w cyfrowy biznes oparty na danych. W 2020 ten cel był na pierwszym miejscu wśród priorytetów w wielu firmach. Najważniejsze w rozpoczęciu inwestycji jest określenie celu i skupienie się na jego realizacji.
Budowa podstawy, a następnie stopniowe przekształcanie aplikacji. Transformacja sama w sobie jest różnorodna, nie istnieje jeden konkretny wzór na jej przeprowadzenie.

Ostatnim wystąpieniem była prezentacja Jarosława Tkaczyka, General Manager i CFO Mindento pt. „Digitalizacja procesów, których nikt nie lubi”, w której Pan Tkaczyk opowiedział o swoim wcześniejszym doświadczeniu, skutkach pandemii covida na firmę i pracowników oraz krótko wspomniał o idei transformacji cyfrowej. Wyjaśnił jaki wpływ na pracę i nastroje pracowników ma unowocześnienie przedsiębiorstwa oraz jakie korzyści przynosi automatyzacja różnych procesów. Według niego digitalizacja ma wpływ na podniesienie zadowolenia pracowników, takie osoby wtedy czują satysfakcję z pracy.

Po prezentacji rozpoczął się panel dyskusyjny, w którym udział wzięli: Jakub Borkowski, Michał Góźdź, Michał Grzegorzewski oraz Tomasz Uflewski, moderatorem całej rozmowy był Grzegorz Mazurek.
Panowie rozmawiali o trendach w automatyzacji technologicznych, oraz o sposobach w jaki można zmniejszyć koszty oraz procesy w prowadzeniu firmy. Zagłębili się również w korzyści jakie przynosi przetwarzanie danych w chmurze oraz omówili zagrożenia jakie wiążą się z zapisywaniem danych w intrenecie.

Transmisję ze spotkania można znaleźć na kanale YouTube.

Digital Company: Trendy i technologie, które zmieniają biznes” - debata klubowa zorganizowana przez Executive Club
Digital Company: Trendy i technologie, które zmieniają biznes” – debata klubowa zorganizowana przez Executive Club
Digital Company: Trendy i technologie, które zmieniają biznes” - debata klubowa zorganizowana przez Executive Club
Digital Company: Trendy i technologie, które zmieniają biznes” – debata klubowa zorganizowana przez Executive Club

Patronami tegorocznej edycji byli:

Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji
Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji
Polska Izba Radiodyfuzji Cyfrowej
Polskie Towarzystwo Informatyczne

Patronat Honorowy:

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
Partnerzy:
Algotech
Huawei
iTEO
Mindento
Nokia
T-Systems
Partner Technologiczny:
Fujitsu