Regionalna Izba Gospodarcza: Dotacje na rozwój śląskich przedsiębiorstw – nareszcie są!

Możliwość komentowania Regionalna Izba Gospodarcza: Dotacje na rozwój śląskich przedsiębiorstw – nareszcie są! została wyłączona Aktualności, Biznes

29.03.2023r. w godz.: 10:00-14:00, RIG w Katowicach zaprasza na wydarzenie dedykowane mikro, małym i średnim przedsiębiorstwo z województwa śląskiego.

grafika RIG Katowice
grafika RIG Katowice

Program konferencji:

1. Nowa perspektywa finansowa na lata 2021 – 2027: co warto wiedzieć? (FENG, FENIKS, RPO)
2. Możliwości wsparcia kompleksowego rozwoju przedsiębiorstw w ramach ścieżki SMART- Projekty modułowe – o co w tym chodzi?- Jakie są najważniejsze wymagania dotyczące projektów?- Jakie koszty można sfinansować w poszczególnych modułach?- Jak może wyglądać przykładowy projekt wielomodułowy – case study?
3. Dotacje w ramach kredytu ekologicznego i technologicznego
4. Wsparcie w ramach RPO woj. Śląskiego 2021 – 20275. Panel pytań i odpowiedzi oraz możliwość indywidualnych konsultacji

Prelegenci:

Agnieszka Sulich – absolwentka Wydziału Prawa i Administracji oraz Europeistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Od piętnastu lat związana z dotacjami unijnymi. W A1 Europę pełni rolę Product Managera. Współpracę z Klientami rozpoczyna od dokładnej analizy projektu. Dopasowuje najlepszą formę dofinansowania dla każdej inwestycji lub projektu B+R. Monitoruje całą ścieżkę procesu uzyskania dotacji oraz rozliczenia projektu. Posiada wieloletnie doświadczenie poparte licznymi szkoleniami m.in. certyfikat IPMA, Prince czy Prawo Zamówień Publicznych. Liczne referencje potwierdzają jej profesjonalizm, a rekomendacje od Klientów gwarantują wysoką skuteczność procesu pozyskiwania dotacji.

Michał Mynarski – magister ekonomii, Absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Posiada tytuł Audytora Wewnętrznego II Stopnia PIKW (studia podyplomowe w zakresie audytu wewnętrznego i kontroli finansowej) oraz certyfikaty z Zarządzania projektami wg metodologii IPMA oraz PRINCE 2.
Przyznane certyfikaty:
– IPMA poziom D- PRINCE 2 Foundation
– PRINCE 2 Practitioner
– Certyfikat Managera Horyzontu Europa.

Posiada ponad 17-letnie interdyscyplinarne doświadczenie w doradztwie w zakresie realizacji projektów inwestycyjnych, doradczych, badawczych i celowych, przygotowywaniu aplikacji unijnych, realizacji umów z klientami, rozliczaniu projektów dotacyjnych oraz zarządzania projektami inwestycyjnymi i badawczo-rozwojowymi. Z sukcesem przygotował i rozliczył kilkadziesiąt różnorodnych projektów, obejmujących w sumie kilkanaście branż, z obszaru całej Polski o wartości ponad 360 mln zł. Ponadto posiada kompetencje w zakresie badań rynku oraz dostępnych najnowszych technologii. W kilkunastu projektach zarządzał pracami B+R oraz uczestniczył w procesie ochrony praw własności intelektualnej i opracowywaniu wniosku patentowego. Sporządził ponad 22 strategie, analizy i plany rozwoju z wielu różnych specjalności.W ciągu długoletniej praktyki zawodowej przeanalizował i kompleksowo omówił z klientami kilkaset pomysłów inwestycyjnych. Zajmował się doradztwem w procesie wyboru technologii i rynków zbytu oraz zakresu projektów. Wspierał procesy decyzyjne w wyborze inwestycji do realizacji w kilkunastu branżach. Od 2022 doradza również jako Innovation Coach.

A1 Europe Sp. z o.o. – firma od 20 lat skutecznie pozyskuje dotacje dla przedsiębiorstw z całej Polski. Sukcesy, jakie odnoszą w swojej działalności, zaowocowały obecnością A1 Europe m.in. w rankingu magazynów “Forbes” i “Fundusze Europejskie” w czołówce najskuteczniejszych firm konsultingowych w kraju. Specjalizuje się w obsłudze pozyskiwania finansowania dla firm z funduszy unijnych na projekty badawczo-rozwojowe oraz inwestycyjne. Świadczy usługi na każdym etapie realizacji projektów. Specjaliści doradzają, co zrobić, aby zdobyć dofinansowanie z funduszy unijnych na inwestycje w innowacyjne technologie i prototypy. Skutecznie pozyskują fundusze unijne, sporządzamy wnioski o dotacje dla firm oraz rozliczają pozyskiwane dofinansowanie. A1 Europe Sp. z o.o. znajdzie dla Twojej firmy najlepsze źródło wsparcia z ogólnokrajowych i regionalnych oraz europejskich programów unijnych, a specjaliści wybiorą najkorzystniejszy program i zajmą się całą dokumentacją. Pozyskane środki unijne pomogą Ci w realizacji planów rozwojowych i inwestycji

Patron Honorowy: Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Termin: 29.03.2023r.
Godz.: 10:00-14:00
Miejsce: aula multimedialna RIG w Katowicach, ul. Opolska 15

REJESTRACJA NA KONFERENCJĘ pod adresem: https://app.evenea.pl/event/dotacjenarozwoj/

źródło informacji: RIG w Katowicach