Program „Wakacyjna AktywAKCJA” trwa − Jasiek Mela wspólnie z młodzieżą pokaże jak aktywnie spędzać czas

Możliwość komentowania Program „Wakacyjna AktywAKCJA” trwa − Jasiek Mela wspólnie z młodzieżą pokaże jak aktywnie spędzać czas została wyłączona Aktualności

Program grantowy „Wakacyjna AktywAKCJA” wspiera lokalne organizacje, które aktywizują dzieci oraz młodzieży i pokazują jak kreatywnie spędzać czas podczas letniego wypoczynku. Ambasador akcji, znany podróżnik i działacz społeczny Jasiek Mela już wkrótce wyruszy w Polskę, by sprawdzić jak wyglądają aktywne wakacje w małych ośrodkach miejskich i na wsiach.

wakacyjna aktywakcja
wakacyjna aktywakcja fot. mat. prasowe

Rozpoczynają się kolejne projekty realizowane w ramach programu „Wakacyjna AktywAKCJA” z udziałem dzieci i młodzieży z całej Polski. Dzieci uczestniczą w 53 lokalnych zadaniach non-profit . Swoje aktywności rozpoczął miedzy innymi Gminny Ośrodek Kultury „PEGAZ” w Pieckach. Ośrodek przygotował autorski projekt „Wakacje z Pegazem” – cykl spotkań z najmłodszymi mieszkańcami Gminy Piecki (pow. mrągowski, woj. warmińsko-mazurskie). Od 13 lipca do 20 sierpnia animatorzy placówki odwiedzą dziesięć sołectw z cyklicznymi zajęciami: sportowymi, animacyjnymi, a także warsztatami edukacyjnymi, czytelniczymi i artystycznymi. W ramach jednych z nich dzieci z Piecek uczestniczyły w spotkaniu z edukatorem leśnictwa Strzałkowo.

Jesteśmy dumni, mogąc wesprzeć wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży nie tylko z dużych ośrodków miejskich, ale także na wsi. Wierzymy, że dzięki naszej akcji, wiele z nich w pozytywny sposób spędzi letni czas, ładując „akumulatory” przed wrześniowym rozpoczęciem roku szkolnego – przekonuje prezes Fundacji PFR Magdalena Grzankowska.

Wakacyjne aktywności trwają także w Płocku, gdzie Stowarzyszenie Społeczności i Przyjaciół Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego Nr 1 w Płocku „Moc Jest W Nas” organizuje zajęcia dla dzieci niepełnosprawnych intelektualnie. Ich formuła pozwala na aktywne i kreatywne spędzenie wakacyjnego czasu w gronie rówieśników.

wakacyjna aktywakcja
wakacyjna aktywakcja fot. mat. prasowe

Jasiek Mela rusza w Polskę

Stopień realizacji wakacyjnych projektów sprawdzi ambasador programu Jasiek Mela, który już w najbliższy piątek (23 lipca) pojawi się w Zespole Szkół w Pobiednej (województwo podkarpackie). Znany podróżnik będzie też uczestniczył w atrakcjach przygotowanych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ustrzykach Dolnych (województwo podkarpackie).

Wspólnie z dzieciakami z Pobiednej wybierzemy się na rajd rowerowy, by poznać najbardziej urokliwe miejsca w okolicy. Z kolei z podopiecznymi Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie udamy się w sentymentalną podróż drezynami. Cieszę się, że dzieci po trudnym pandemicznym roku szkolnym mogą w tak różnorodny sposób spędzić wakacje – mówi Jasiek Mela, ambasador projektu.

Zadania w ramach programu potrwają do końca wakacji. Szczegółowe informacje na temat programu znajdują się na stronie www.fundacjapfr.pl/wakacyjna_aktywakcja.

wakacyjna aktywakcja
wakacyjna aktywakcja fot. mat. prasowe

Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju to organizacja non-profit powołana w 2018 roku przez Polski Fundusz Rozwoju. Została stworzona, aby realizować projekty społeczne i umożliwić spółce podejmowanie działań odpowiedzialnych społecznie. Fundacja tworzy własne projekty, ale także wspiera inicjatywy społeczne i wolontariat pracowniczy. Cele statutowe są osiągane poprzez aktywność w obszarze edukacji, kultury oraz poprzez wspieranie innowacyjnych rozwiązań z zakresu technologii i przedsiębiorczości.

Priorytetem dla Fundacji PFR jest przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu, wyrównywanie szans edukacyjnych, wyrównywanie szans na rynku pracy różnych grup społecznych poprzez programy edukacyjne bazujące na nowych technologiach.

Pozostałe, nie mniej ważne obszary działalności Fundacji, to wspieranie kultury oraz innowacyjności, przedsiębiorczości, motywowanie do zwiększania kompetencji przez całe życie, budowanie postaw prospołecznych i aktywizacja zawodowa. Podstawowe grupy odbiorców działań realizowanych przez Fundację PFR to dzieci, młodzież oraz osoby starsze, jednakże jej celem jest stworzenie całego ekosystemu dobrych praktyk i zaangażowanych instytucji, aby realizowane projekty, miały realny wpływ na życie beneficjentów Fundacji i ich otoczenie.

Fundacja PFR w 2019 roku uruchomiła Centralny Dom Technologii – unikatowy projekt edukacyjny, w ramach którego oferuje interdyscyplinarne zajęcia edukacyjne w metodologii STEAM dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych i starszych. CDT to także nowoczesna przestrzeń – miejsce spotkań edukacji z biznesem i nowymi technologiami, do której zapraszani są innowatorzy, przedsiębiorcy i twórcy rozwiązań EdTech.

Więcej informacji o działalności Fundacji PFR znajduje się na stronie www.fundacjapfr.pl