Press Glass Holding SA – Europejski lider w branży przetwórstwa szkła dla budownictwa

Możliwość komentowania Press Glass Holding SA – Europejski lider w branży przetwórstwa szkła dla budownictwa została wyłączona Aktualności, firma tygodnia

PRESS GLASS to firma z 30-letnim doświadczeniem przetwarzająca szkło dla budownictwa.

fot. mat. prasowe Press Glass
fot. mat. prasowe Press Glass

Obsługuje producentów: stolarki okiennej i drzwiowej, przeszkleń i konstrukcji wewnętrznych. Jest również uznanym dostawcą szyb zespolonych do konstrukcji fasad najbardziej rozpoznawalnych budynków w Europie i USA.

Firma posiada 15 zakładów produkcyjnych zlokalizowanych, z tego 10 zlokalizowanych jest poza granicami Polski, w Chorwacji, Wielkiej Brytanii, Litwie oraz w Stanach Zjednoczonych. Ponad 70% obrotów realizuje za granicą. Press Glass jest firmą niezależną, ze 100% polskim kapitałem i jako europejski lider z sukcesem konkuruje ze światowymi gigantami w branży przetwórstwa szkła.

W ostatnich dwóch latach rozpoczęto budowę kolejnych dwóch zakładów, w Walii oraz w USA a nowa inwestycja w Polsce jest w fazie projektowania.

Press Glass znana jest z wysokiej jakości produktów, innowacyjności oraz zaangażowania w rozwój technologii przetwórstwa szkła. Firma stale rozwija swoją ofertę produktową w celu dostosowania się do potrzeb klientów oraz trendów rynkowych. Architekci projektują coraz większe przeszklenia o zaawansowanej budowie – w efekcie wzrasta zapotrzebowanie na wysokiej jakości szyby zespolone będące głównym komponentem nowoczesnych okien, na przykład bezpieczne szyby laminowane, czy też takie, które redukują poziom hałasu w pomieszczeniach. Szyby zespolone są również materiałem, który idealnie wpisuje się w transformację energetyczną w budownictwie.

fot. mat. prasowe Press Glass
fot. mat. prasowe Press Glass

Dzisiejszy Press Glass to już ponad pięć tysięcy osób w piętnastu zakładach produkcyjnych. Ostatnie lata to dynamiczny rozwój firmy i pozyskiwanie nowych rynków. Fabryki Press Glass są jednymi z najnowocześniejszych na świecie, wprowadzane są pionierskie rozwiązania, a każdy nowy zakład jest w większym stopniu zautomatyzowany i bazuje na doświadczeniach istniejących zakładów.