Politechnika Wrocławska: WIT-amy nowy wydział! Zmiany na PWr

Możliwość komentowania Politechnika Wrocławska: WIT-amy nowy wydział! Zmiany na PWr została wyłączona Aktualności, Nauka

15 września na Politechnice Wrocławskiej oficjalnie pojawiły się trzy nowe wydziały w tym Wydział Informatyki i Telekomunikacji (WIT), największa tego typu jednostka w Polsce.

WIT katedry i wydziały politechniki wr

WIT liczy osiem katedr, dwanaście kierunków, 400 nauczycieli akademickich i 5 tys. studentów. To największy wydział na całej Politechnice Wrocławskiej.

– Prace nad jego powołaniem trwały rok i jestem bardzo wdzięczny wszystkim osobom, które były zaangażowane w ten proces – mówi prof. Arkadiusz Wójs, rektor PWr. – Informatyka i telekomunikacja budowały swoją pozycję najsilniejszego ośrodka w Polsce od dawna, ale teraz będziemy mogli to skuteczniej komunikować kandydatom na studia czy otoczeniu gospodarczemu – dodał.

Nowy wydział będzie prowadził badania w szybko rozwijających się dziedzinach informatyki, które są powiązane z Przemysłem 4.0. Dzięki temu będzie mógł zaoferować studentom nowoczesną dydaktykę odpowiadającą na potrzeby społeczno-gospodarcze. Na wydziale realizowane będą zarówno badania podstawowe, jak i wdrożeniowe, skupione na aktywnej współpracy z gospodarką i komercjalizacji wyników.

W roku akademickim 2021/2022 zostanie uruchomionych dwanaście kierunków, które obejmują cały zakres informatyki i telekomunikacji.

– Kształcimy nie tylko we Wrocławiu, lecz także w dwóch filiach naszej uczelni na terenie Dolnego Śląska: w Wałbrzychu i Jeleniej Górze. Prezydenci tych miast bardzo zabiegali, żeby uruchomić tam kierunek informatyka techniczna i udało nam się to zrobić. Już teraz śmiało możemy powiedzieć, że jeśli chodzi o kierunki, to pokrywamy cały zakres branży związany z informatyką i telekomunikacją – podkreśla prof. Tadeusz Więckowski, pełnomocnik rektora ds. organizacji WIT.

W ramach zmian na Politechnice Wrocławskiej powstały także Wydział Zarządzania oraz Wydział Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów.

Więcej informacji o nowych wydziałach na stronie: https://wroclaw.tech/zmiany-na-pwr