PKP Intercity oddaje pierwszy wagon typu COMBO wyposażony w automat vendingowy

Możliwość komentowania PKP Intercity oddaje pierwszy wagon typu COMBO wyposażony w automat vendingowy została wyłączona Aktualności

PKP Intercity umieściło w pierwszym wagonie typu COMBO automat vendingowy. Docelowo automaty vendingowe uzupełnią ofertę gastronomiczną we wszystkich pociągach kategorii InterCity.

PKP Intercity automat vendingowy fot PKP Intercity
PKP Intercity automat vendingowy fot PKP Intercity

Automat został uruchomiony w wagonie pociągu IC Strzelecki relacji Warszawa – Gorzów Wielkopolski – Warszawa.

W pociągach PKP Intercity pasażerowie będą mogli skorzystać z wyczekiwanych maszyn vendingowych, które podniosą komfort podróżowania. W automatach będzie można kupić zimne i ciepłe napoje, świeże kanapki oraz przekąski – batony, wafelki, czipsy. W trakcie pilotażu codzienną obsługą automatów zajmie się spółka WARS.

Projekt ma na celu uzupełnienie oferty gastronomicznej we wszystkich pociągach kategorii IC. W każdym pociągu tej kategorii znajdować się będzie jedna para automatów (jeden na napoje zimne i przekąski oraz drugi na napoje ciepłe). Dzięki takiemu rozwiązaniu, pasażerowie będą mieli możliwość skorzystania z usługi gastronomicznej przez cały czas trwania podróży.

We wszystkich maszynach vendingowych możliwe będzie dokonywanie płatności tylko za pomocą karty. Pilotaż ma na celu wypracowanie zasad funkcjonowania, weryfikację skali zapotrzebowania i przygotowanie Spółki do realizacji usługi w docelowym zakresie. Po pozytywnym wyniku pilotażu, PKP Intercity będzie mogło skorzystać z prawa opcji na dostawę 118 automatów do 45 wagonów COMBO i 14 zmodernizowanych elektrycznych zespołów trakcyjnych ED74 wraz z serwisem technicznym automatów na kolejne 48 miesięcy.
W kolejnych wagonach, które do standardu COMBO modernizuje dla PKP Intercity H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych i Remtrak, automaty będą montowane w trakcie modernizacji.

Wprowadzenie automatów vendingowych w pociągach PKP Intercity to kolejny krok w kierunku poprawy komfortu podróży. Chcemy, aby świadczone przez Spółkę usługi jak najlepiej spełniały oczekiwania naszych klientów. Teraz, bez względu na porę, pasażerowie będą mieli stały dostęp do napojów i przekąsek podczas podróży. Mamy nadzieję, że program pilotażowy przebiegnie sprawnie i będziemy mogli sukcesywnie wprowadzać usługę na coraz większej liczbie tras – powiedział Adam Wawrzyniak, członek zarządu PKP Intercity.

Nowe urządzenia pojawią się w pociągach:

1. 17100 (78101)/(87100)71100 Strzelecki w relacji Warszawa – Gorzów Wielkopolski – Warszawa,

2. 18100/81100 Gałczyński w relacji Warszawa – Gorzów Wielkopolski – Warszawa,

3. 18106/81106 Mewa w relacji Warszawa – Świnoujście – Warszawa oraz,

4. 18102/81102 Podlasiak w relacji Suwałki – Świnoujście – Suwałki,

5. 17104/71104 Warta w relacji Warszawa – Poznań w niedziele, Poznań – Warszawa w poniedziałki,

6. 65102/56102 Mamry w relacji Wrocław – Olsztyn – Wrocław,

7. 57102/75102 Drwęca w relacji Olsztyn – Poznań – Olsztyn,

8. 75106/57106 Lednica w relacji Poznań – Gdynia – Poznań

9. 57104/75104 Bachus w relacji Gdynia – Zielona Góra – Gdynia,

10. 57150/75150 Zatoka w relacji Poznań – Gdynia – Poznań.

Lista składów z maszynami vendingowymi może ulec zmianie, np. przy wprowadzeniu nowego rozkładu jazdy. Dostawcą maszyn, wyłonionym w drodze przetargu, jest firma Quattro Sp. z o.o.

źródło informacji: PKP Intercity