Partnerzy do biznesu z Saksonii!

Możliwość komentowania Partnerzy do biznesu z Saksonii! została wyłączona Aktualności, Biznes, Inwestycje

Polska jest dla Saksonii tradycyjnie jednym z głównych partnerów handlowych, szczególnie bliskie partnerstwo łączy ją z sąsiadującym Województwem Dolnośląskim. W 2019 obchodzimy jubileusz 20-lecia partnerstwa Wolnego Państwa Saksonia i Województwa Dolnośląskiego.

fot. mat. prasowe

WFS Wirtschaftsförderung Sachsen GmbH (Saksońska Agencja Wspierania Gospodarki), jako przedsiębiorstwo państwowe Saksonii, wspiera te bardzo dobre układy oferując saksońskim przedsiębiorstwom różne działania pomocowe związane z wejściem i działaniem na rynku polskim.

Już od ponad 15 lat WFS posiada swoje biuro w Polsce, z siedzibą we Wrocławiu. Biuro pośredniczy w nawiązywaniu kontaktów handlowych, udziela informacji gospodarczych i aktywnie wspiera saksońsko – polską kooperację. Udziela saksońskim firmom bezpłatnych informacji na temat rynku polskiego, możliwości eksportowych, pomaga w znalezieniu partnera do kooperacji. Polscy przedsiębiorcy mogą uzyskać kontakty do potencjalnych partnerów w Saksonii, praktyczną pomoc w znalezieniu produktu czy technologii. Potencjalni inwestorzy mogą liczyć na szybką i skuteczną pomoc w rozpoczęciu działalności w Saksonii.

Razem z partnerami w Polsce, przede wszystkim z Urzędem Marszałkowskim, izbami i organizacjami gospodarczymi WFS organizuje imprezy kooperacyjne takie jak fora gospodarcze, branżowe giełdy kooperacyjne, konferencje, prezentacje technologii czy misje gospodarcze. W lutym 2019 roku obyło się XIII. Polsko-Saksońskie Forum Gospodarcze, połączone z misją gospodarczą na Targi Lipskie, duet targów przemysłowych Z/Intec. Międzynarodowe Targi Poddostawców „Z”: Części, Komponenty, Moduły, Technologie/ Intec Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Technologii i Automatyzacji Produkcji. Tematem Forum była „Kooperacja. Digitalizacja. Nowe technologie produkcji bez granic”.

W tym roku WFS przejęła kierownictwo nad kolejnym unijnym projektem w ramach Interreg Polska-Saksonia „DigiNetPolSax – Dygitalizacja na rzecz wspólnego obszaru gospodarczego”. Celem projektu jest wzmocnienie konkurencyjności saksońsko-polskiego pogranicza poprzez wsparcie kooperacji transgranicznych oraz zdefiniowanie i promowanie jego kompetencji gospodarczych. Projekt nawiązuje do wyzwań związanych z czwartą rewolucją gospodarczą. Zoptymalizowany zostanie cyfrowy system kojarzenia firm (B2B-Matchmaking-Tool), który umożliwi transgraniczną organizację giełd kooperacyjnych, stworzony i udostępniony zostanie atlas kompetencji gospodarczych dotyczących tego wspólnego regionu. Zorganizowane zostaną konferencje informacyjno-kooperacyjne koncentrujące się na tematyce digitalizacji w przedsiębiorstwach, możliwościach kooperacyjnych oraz wyzwaniach związanych z wdrażaniem przemysłu 4.0. Jedno z planowych wydarzeń to 26. Polsko-Niemiecko-Czeskie Forum Kooperacji Firm, organizowane z polskim partnerem projektu Karkonoską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A, 27.11.2019 roku w Karpaczu.

Wybrane innowacyjne saksońskie firmy będzie można spotkać na wspólnym stoisku „Sachsen-live” podczas Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO 2019 w Gdańsku (24-27.09.2019)

Saksońska Agencja Wspierania Gospodarki zaprasza do udziału w wymienionych wydarzeniach i do współpracy z Saksonią!

Wirtschaftsförderung Sachsen GmbH

Saxony Economic Development Corporation
Bertolt-Brecht-Allee 22, 01309  Dresden, Niemcy

Kerstin Leisering, kierownik polskich projektów
Tel: +49 351 21 38 139, Kerstin.Leisering@wfs.saxony.de

Wirtschaftsförderung Sachsen GmbH

Saksońska Agencja Wspierania Gospodarki

Rynek 7, 50-106 Wrocław, Polska

Anna Sikorska, przedstawiciel WFS w Polsce

Tel: +48 71 372 45 31, wfs.sikorska@saxony.pl

Posiadamy klucz do przyszłości – są nimi innowacje!