Oszczędzaj środowisko i odbieraj nagrody

Możliwość komentowania Oszczędzaj środowisko i odbieraj nagrody została wyłączona Aktualności

„Wrocławskie wyzwanie: MOBILNOŚĆ” to hasło nowego programu realizowanego przez Miasto. Za każdą podróż innym środkiem transportu niż samochód będą przyznawane punkty, które następnie będzie można wymieniać na nagrody: bilety do Wrocławskiego Parku Wodnego, Hydropolis, na Stadion Miejski, a nawet skoki ze spadochronem. 

Program ma promować ideę transportu zrównoważonego, czyli korzystnego ekonomicznie i minimalizującego szkodliwy wpływ na środowisko. Aby wziąć w nim udział należy pobrać bezpłatną aplikację Better Points, która wykorzystuje dane o lokalizacji. Użytkownicy smartfonów mogą zbierać w ten sposób punkty za „zrównoważone wybory” (jazda rowerem, na deskorolce, bieganie itd.) i odbierać nagrody w zamian za swoją aktywność.

Po uruchomieniu aplikacji należy wskazać aktywność, którą rozpoczynamy. Im bardziej będzie ona przyjazna środowisku, tym więcej otrzymamy punktów. Jednorazowo można uzyskać ich 200. Przykładowo 1 km spaceru, biegu lub jazdy na rowerze oznacza 50 punktów BetterPoints, natomiast 5 km to 200 punktów. Nagradzana będzie także jazda samochodem w towarzystwie, czyli tak zwany car-sharing. 10 km takiej podróży przelicza się na 200 punktów BetterPoints.

Aplikację można pobrać z App Store lub Google Play. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.betterpoints.pl. Program realizowany jest we współpracy z Climate-Kic, czyli największym przedsięwzięciu Unii Europejskiej w zakresie ochrony klimatu i budowy gospodarki niskoemisyjnej.