Ostatnie dni zapisów do Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

Możliwość komentowania Ostatnie dni zapisów do Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. została wyłączona Aktualności

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to nieodpłatne, dziecięce rozgrywki piłkarskie dla drużyn szkolnych, które organizuje Polski Związek Piłki Nożnej. Zapisy trwają tylko do 28 lutego. Jak zgłosić drużynę i kto może zagrać?

24.05.2022 KRAKOW UL. PTASZYCKIEGO 6 ( POLAND )  PILKA NOZNA ( FOOTBALL )  FINAL WOJEWODZTWA MALOPOLSKIEGO XXII EDYCJI TURNIEJU - Z PODWORKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU KATEGORIA U-8 I U-10 DZ NZ  FOTO MICHAL STANCZYK / CYFRASPORT
24.05.2022 KRAKOW UL. PTASZYCKIEGO 6 ( POLAND ) PILKA NOZNA ( FOOTBALL ) FINAL WOJEWODZTWA MALOPOLSKIEGO XXII EDYCJI TURNIEJU – Z PODWORKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU KATEGORIA U-8 I U-10 DZ NZ FOTO MICHAL STANCZYK / CYFRASPORT

Kto może wziąć udział w Turnieju?

W Turnieju rywalizować mogą drużyny szkolne z całej Polski w trzech kategoriach wiekowych:

  • U-8 (dla dzieci urodzonych między 1 stycznia 2015 roku a 31 grudnia 2016 roku),
  • U-10 (dla dzieci urodzonych w okresie 1 stycznia 2013 – 31 grudnia 2014),
  • U-12 (dla dzieci urodzonych w okresie 1 stycznia 2011 – 31 grudnia 2012).

Chłopcy i dziewczynki rywalizują w odrębnych kategoriach. Dopuszczalne jest jednak zgłoszenie dziewczynek do drużyny chłopców.
To, co wyróżnia Turniej, to jego powszechność. Nie trzeba regularnie trenować w klubie, aby móc przeżyć niezapomnianą przygodę. Podwórkowy charakter Turnieju sprawia, że jest on skierowany do wszystkich dzieci, które kochają piłkę nożną. Bez znaczenia czy pochodzą z dużego miasta czy małej wsi – to rozgrywki dla każdego, kto lubi ruch na świeżym powietrzu i sportową rywalizacją w duchu fair play.
Celem Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest zachęcanie dzieci w wieku szkolnym do gry w piłkę nożną, dlatego udział w rozgrywkach jest zupełnie bezpłatny – zarówno dla szkół, jak i dzieci.

Jak zapisać drużynę do Turnieju?

Drużynę do Turnieju zgłosić mogą wyłącznie pracownicy szkoły, na przykład nauczyciele czy koordynatorzy sportowi. Zapisy odbywają się tylko poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie www.zpodworkanastadion.pl, gdzie dostępna jest również pełna instrukcja opisująca proces zgłaszania drużyn (instrukcja zgłoszenia drużyny i instrukcja zgłoszenia dziecka), a po zakończeniu zapisów pojawi się także szczegółowy harmonogram rozgrywek.
W razie problemów z rejestracją, pomocy udzieli Dział Wsparcia PZPN (e-mail: wsparcie@pzpn.pl, tel. 732 122 222).

Co, jeżeli szkoła nie zapisała jeszcze drużyny na Turniej?

W sytuacji, gdy szkoła jeszcze nie zapisała swoich drużyn, warto wziąć sprawy w swoje ręce i zaproponować nauczycielowi wychowania fizycznego, wychowawcy lub dyrektorowi szkoły wysłanie zgłoszenia. Można również połączyć siły z rodzicami innych dzieci uczących się w tej samej placówce i wspólnie wybrać się do nauczyciela, by porozmawiać o zgłoszeniu.
Do stworzenia drużyny wystarczy zaledwie sześciu uczestników (pięciu w przypadku kategorii U-8), a pomiędzy etapami możliwa jest modyfikacja listy zgłoszeniowej.

PZPN opracował specjalną stronę, na której można sprawdzić, czy szkoła została już zgłoszona. To adres strony: https://www.laczynaspilka.pl/aktualnosci/z-podworka-na-stadion-o-puchar-tymbarku/sprawdz-czy-twoja-szkola-zapisala-sie-do

Jedna szkoła może zgłosić w każdej kategorii dowolną liczbę drużyn. Dla najaktywniejszych szkół, które zapiszą najwięcej zespołów, PZPN przygotował nagrody – sprzęt sportowy. Należy jednak pamiętać, że do każdej z drużyn przypisany musi zostać inny nauczyciel bądź trener. Każdy z opiekunów drużyny za udział w Turnieju otrzymuje koszulkę.

Zapisy na Turniej trwają tylko do 28 lutego

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największe dziecięce rozgrywki piłkarskie w Europie. Sponsorem głównym od 17 lat jest marka Tymbark. 

W XXIII edycji zawody rozpoczną się eliminacjami na szczeblu gminnym i powiatowym (w marcu i kwietniu 2023 r.), a zwycięzcy awansują do rundy wojewódzkiej (w maju 2023 r.). Najlepsze 16 drużyn w kraju, po jednej z każdego regionu – w kategorii U-10 i U-12 wśród chłopców i dziewcząt, wystąpi w finale ogólnopolskim w Warszawie. Mecze finałowe odbędą się w czerwcu na stadionie PGE Narodowym. Nagrodą główną w Turnieju jest wyjazd na mecz reprezentacji Polski na stadionie PGE Narodowym oraz spotkanie z jej piłkarzami i sztabem.


O Turnieju: Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” organizowany jest przez PZPN od 23 lat. Od 2007, Sponsorem Głównym Turnieju jest marka Tymbark. Patronem Honorowym rozgrywek jest Prezydent RP Andrzej Duda. Turniej współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to jedna z najszybciej rozwijających się inicjatyw Grassroots w Polsce, oraz jest największym w Europie wydarzeniem piłkarskim dla dzieci w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12.

Więcej informacji na stronie rozgrywek: https://www.laczynaspilka.pl/zpodworkanastadion/

źródło informacji: laczynaspilka.pl/PZPN