„Ogród śniadaniowy” – Atrakcyjnie i smacznie w ogrodzie MCK-u

Możliwość komentowania „Ogród śniadaniowy” – Atrakcyjnie i smacznie w ogrodzie MCK-u została wyłączona Aktualności

Animacje, prezentacje, warsztaty, gry oraz zabawy – to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na rudzian w ogrodzie Miejskiego Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej. Już w sobotę (2.07) ruszy siódma edycja „Ogrodu Śniadaniowego”, podczas której starsi i młodsi będą się wspólnie bawić, a przy okazji zjedzą smaczne śniadanie w gronie rodziny i przyjaciół.

ogród śniadaniowy plakat MCK w Rudzie Śląskiej

– Spotkania w ramach „Ogrodu Śniadaniowego” zawsze cieszą się wielkim zainteresowaniem mieszkańców, bo nasz ogród to miejsce spokojne, przyjazne i wprost idealne na sobotnie śniadanie w plenerze – podkreśla Katarzyna Furmaniuk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej. – W tym roku znowu przygotowaliśmy moc atrakcji, żeby każdy mógł sobie wybrać to, co najbardziej go zainteresuje – dodaje.

W tym roku zaplanowanych zostało pięć spotkań, które odbędą się w każdą sobotę lipca (2, 9, 16, 23, 30) w godz. od 11.00 do 13.00. Oprócz atrakcji na powietrzu na rudzian będzie czekało także menu śniadaniowe przygotowane przez pub Druid.

Podczas pierwszego spotkania odbędą się m.in. animacje dla dzieci pt. „Baśniogród”, gry i zabawy z językiem angielskim przygotowane przez Szkołę Języków Obcych English Best, porady kosmetyczne firmy Mary Kay czy warsztaty plastyczne. Dzieci będą mogły skorzystać z malowania buzi oraz „Czytelni pod chmurką”.

– Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję także skorzystać z warsztatów tanecznych ze „Starszakami”, wziąć udział w prezentacji stroju ludowego i pokazie kolekcji akordeonów Józefa Osmendy oraz modeli zrobionych z zapałek przez Janusza Urbańskiego. Na tym jednak nie koniec atrakcji. Dzieciaki poznają policyjną maskotkę – sierżant Rudą oraz zobaczą, jak wygląda policyjny radiowóz, a także spotkają się z Moniką Czoik-Nowicką, autorką wierszy i bajek – wymienia Patrycja Ryguła-Mańka z Miejskiego Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej.

O atrakcje zadbają także rudzcy harcerze, którzy przygotują animacje dla dzieci oraz Akademia Piłkarska Boomerang. W czasie kolejnych spotkań nie zabraknie również: „Ekipy na kijach”, tańca w kręgu prowadzonego przez Ewelinę Dąbrowską-Kuśnierz i Formację „TiriTiri Tany”, warsztatów taneczno-wokalnych przygotowanych przez Stowarzyszenie „MusicALL”, warsztatów fotograficznych (Novi Brand), porad kosmetycznych (Yves Rocher). Tradycyjnie pojawi się także stoisko rudzkiego sanepidu na temat profilaktyki i promocji zdrowia.

Warto przypomnieć, że po raz pierwszy ogród Miejskiego Centrum Kultury stał się miejscem zabaw najmłodszych i odpoczynku rodziców latem 2015 roku. W każdą lipcową sobotę dzieci pod opieką animatorów brały udział w zajęciach plastycznych i ruchowych, spotkaniach z historią i bajką. Atrakcjami „Ogrodu Śniadaniowego” były także zajęcia fitness, samoobrony, salsy i jogi pod chmurką, fotobudka, pokaz wozów bojowych, rękodzieła i wiele innych. Kolejne edycje „Ogrodu śniadaniowego”, z równie bogatym programem, organizowane były w latach 2016-2019. W tym czasie projekt otrzymał nagrodę „Słoneczniki” przyznawaną przez portal „Czas Dzieci”, dzięki czemu znalazł się w gronie kilku najlepszych projektów edukacyjnych adresowanych do dzieci w regionie. W 2020 roku wydarzenie nie zostało zorganizowane z powodu pandemii COVID-19.

Szczegółowe informacje na temat „Ogrodu Śniadaniowego” można znaleźć na stronie Miejskiego Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej: https://www.mckrudasl.pl/index.php/1919-ogrod-sniadaniowy-mck-2023.


źródło informacji: mat. prasowe Urząd Miasta Ruda Śląska