Ogłoszono nominowanych w 30. edycji Konkursu „Teraz Polska”!

Możliwość komentowania Ogłoszono nominowanych w 30. edycji Konkursu „Teraz Polska”! została wyłączona Aktualności

31 produktów, 20 usług i 2 innowacje uzyskały nominacje w 30. edycji Konkursu „Teraz Polska”.  Tegoroczna edycja Konkursu odbywa się mimo pandemii koronawirusa i lockdownu gospodarczego i społecznego. Po raz pierwszy Kapituła Godła „Teraz Polska” obradowała online.

obrady kapituly godla teraz polska

obrady kapituly godla teraz polska (2) fot. mat. prasowe

kapitula godla teraz polska obrady online

kapitula godla teraz polska obrady online fot. mat. prasowe

Spektrum nominowanych jest szerokie: od produktów spożywczych, budowlanych, wyrobów kosmetycznych, farmaceutycznych, poprzez roboty, programy, aplikacje, fotowoltaikę, aż do usług handlowych, transportowych, medycznych, finansowych. Wśród nominowanych są oferty zarówno skierowane do szerokiego odbiorcy, jak i bardzo specjalistyczne, jak chociażby dystrybucja energii dla kolei czy tankowanie statków paliwem LNG. Wszystkie zgłoszenia łączy jedno: wysoka, polska jakość potwierdzona ocenami niezależnych Branżowych Komisji Ekspertów.

– Konkurs „Teraz Polska” istnieje od 30 lat. Powołany został u progu transformacji ustrojowej 1989 roku, aby wspierać polską przedsiębiorczość oraz zachęcać konsumentów do zakupu polskich produktów w dobie zalewu rynku zagranicznymi towarami. Przez lata biało-czerwone Godło „Teraz Polska” stało się synonimem najwyższej polskiej jakości i wzbudza zaufanie zarówno klientów, jak i przedsiębiorców. Dziś po raz 30. ogłaszamy nominacje do Godła „Teraz Polska”. Jest to wyjątkowa edycja Konkursu. Niestety, nie tylko z powodu jubileuszu, ale także pandemii koronawirusa, z którą przyszło się zmierzyć nam wszystkim – mówi Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego.

Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego

Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego fot. mat. prasowe

– Z uwagi na wymogi bezpieczeństwa sanitarnego tegoroczne posiedzenie Kapituły „Teraz Polska” odbywa się w formie wideokonferencji, a jej członkowie wybiorą laureatów Konkursu, głosując online. Z puli 53 nominowanych zgłoszeń Kapituła pod przewodnictwem prof. Michała Kleibera dokona wyboru 25 laureatów. Będzie miała niełatwe zadanie, gdyż poziom tegorocznych zgłoszeń jest bardzo wysoki, o czym świadczą oceny wystawione przez Branżowe Komisje Ekspertów – mówi Michał Lipiński, dyrektor Konkursu „Teraz Polska”.

Obostrzenia wynikające z pandemii koronawirusa spowodowały konieczność czasowego zamknięcia lub ograniczenia działalności wielu firm, co skutkowało zamrożeniem gospodarki nie tylko w Polsce. Z taką sytuacją świat mierzy się po raz pierwszy w dziejach. Nie wiemy także, co oznacza określenie „po pandemii”. Jak konieczność pracy zdalnej i ciągłe poczucie obawy przed zagrożeniem epidemicznym wpłyną na zachowania konsumentów i, co za tym idzie, szybkość odmrażania gospodarki.

– Niezależnie od wszystkiego gospodarka musi zacząć z powrotem funkcjonować i tutaj Fundacja „Teraz Polska” i piękne Godło z trzydziestoletnią tradycją mają do odegrania niebagatelną rolę. Tak jak 30 lat temu, tak i dzisiaj jest bardzo ważne, byśmy przy odmrażaniu gospodarki potrafili wybierać najlepszych, którzy szczególnie zasługują na szybki powrót na rynek. I dlatego, niezależnie od trudności, które dzisiaj wszyscy odczuwamy, postanowiliśmy punktualnie zrealizować kolejną edycję naszego konkursu – podkreśla prof. Michał Kleiber, przewodniczący Kapituły „Teraz Polska”.

prof. Michał Kleiber, przewodniczący Kapituły „Teraz Polska”

prof. Michał Kleiber, przewodniczący Kapituły „Teraz Polska” fot. mat. prasowe

Od początku pandemii dla zarządu Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego było jasne, że o być albo nie być polskich przedsiębiorstw zdecyduje dotarcie do klienta i przekonanie go, że warto kupić produkt lub usługę tworzone, opracowane, produkowane w Polsce. A o przyszłej kondycji polskiej gospodarki, o miejscach pracy, o zażegnaniu widma kryzysu zdecydują nasi konsumenci – jeżeli wybiorą polskie produkty i usługi wysokiej jakości.

– Dlatego właśnie możliwość korzystania z Godła „Teraz Polska”, umieszczanego na produktach i usługach, będzie miała znaczenie fundamentalne, bo po prostu zdecyduje o przyszłości wielu firm i wielu Polaków w nich pracujących – mówi Krzysztof Przybył.

Oczywiście gospodarka to system naczyń połączonych, ale dziś, przy próbie powrotu na ścieżkę wzrostu, ogromnie ważne jest, aby pobudzić popyt i przekonać konsumentów, że dla własnego dobra warto być lojalnym wobec polskich producentów.

– Lojalność klientów, konsumentów jest dziś bardzo istotna. Jako uczelnia wyższa będziemy edukować, że warto cenić polskie produkty wysokiej jakości. One w szczególności mogą skłonić konsumentów do wydatkowania środków finansowych na konsumpcję, bo bez nich będzie bardzo trudno uruchomić polską gospodarkę – mówi prof. Piotr Wachowiak, rektor elekt Szkoły Głównej Handlowej, członek Kapituły „Teraz Polska”.

W pierwszych dniach walki z pandemią koronawirusa do pomocy służbie zdrowia ruszyło wielu Polaków i wiele polskich firm, pokazując po raz kolejny w historii narodu, że w chwili próby stać nas na gesty solidarności i troski o dobro ogółu. Teraz polska gospodarka wymaga naszej troski. Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego wpisuje się w ten nurt pomocy.

– Na szczęście nie jesteśmy sami. Mamy sprawdzonych od lat partnerów, liderów społecznie odpowiedzialnego biznesu, ale także liderów myśli i ducha. Wieloletni sponsorzy Gali „Teraz Polska” stali się Partnerami Głównymi Konkursu „Teraz Polska”. To firma Fakro, wicelider światowej produkcji okien dachowych, oraz firma Blachy Pruszyński, największy polski producent blachodachówki. Niebywale cieszy, że mamy szansę współpracować z partnerami, którzy są prawdziwymi przyjaciółmi Fundacji. Nie tylko oferują konkretne wsparcie, ale też swoją postawą potwierdzają, że bliskie są im ideały, które wyraża od lat Polski Program Promocyjny „Teraz Polska” – mówi prezes Przybył.

Obrady Kapituły 30. edycji Konkursu „Teraz Polska” odbyły się 28 maja br. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Laureatów Godła „Teraz Polska” poznamy podczas uroczystości, która odbędzie się 9 czerwca br. w Pałacu Prezydenckim.
Gala wręczeń nagród w 30. edycji Konkursu „Teraz Polska” jest objęta patronatem honorowym Prezydenta RP.

NOMINACJE TERAZ POLSKA 2020 – PRODUKTY

ELEKTRONIKA I INFORMATYKA

1. platforma Nazca 2.8 APA Sp. z o.o.

2. TeleCura 1.0 APA Sp. z o.o.

3. seria produktów FIBER.CAMERA (kamery fiber.CAM i rejestratory fiber.REC) NEO.NET Jakub Koperski

4. cyfrowa, precyzyjna i ultraczuła platforma diagnostyczna do wykrywania wirusa grypy w próbce wymazu „Flu SensDx”
SensDx SA

 PRODUKTY KOSMETYCZNE I CHEMICZNE

5. spray łagodzący oparzenia termiczne i słoneczne Panthenol 5%, 10%, 15%, TRAVEL   Biovena Health Sp. z o.o.

6. matowa lateksowa farba do ścian i sufitów Śnieżka EkoPlus – Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA

7. linia kosmetyków do pielęgnacji dla mężczyzn COLOGNE Pan Drwal Sp. z o.o.

PRODUKTY FARMACEUTYCZNE

8. seria produktów marki IBUM Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej   HASCO-LEK SA

PRODUKTY BUDOWLANE

9. seria dwuwarstwowych podłóg drewnianych FertigDeska i FertigDeska Luxury Producent Podłóg Drewnianych Jawor-Parkiet

10. specjalistyczna zaprawa mineralna REBET „A” do renowacji i hydrolizacji obiektów budowlanych – Przedsiębiorstwo MD Sp. z o.o.

11. beton towarowy – Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Mat-Bud Sp. z o.o. Sp. k.

12. klej poliuretanowy TYTYAN PROFESSIONAL i pianoklej uniwersalny 60 Sekund – SELENA SA

13. styropian Lambda White – SWISSPOR POLSKA Sp. z o.o.

14. pręty i siatki zbrojeniowe z kompozytu – TROKOTEX POLYMER GROUP Sp. z o.o.

PRODUKTY SPOŻYWCZE

15. szynka Rarytas i polędwica Rarytas – Dobrowolscy Sp. z o.o.

16. Lubella – makaron świderki – Grupa Maspex Sp. z o.o. Sp. k.

17. dżem truskawkowy Łowicz o obniżonej zawartości cukru – Grupa Maspex Sp. z o.o. Sp. k.

18. ketchup łagodny Włocławek – Grupa Maspex Sp. z o.o. Sp. k.

19. kefir naturalny 1l – Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole

20. wódka Biały Bocian 40% – POLMOS Bielsko-Biała SA

21. twaróg śmietankowy ze Strzałkowa – Spółdzielnia Mleczarska Udziałowców w Strzałkowie

22. schab pieczony na maśle i szynka pieczona na maśle – Zakłady Mięsne „Dobrosławów” Henryk Amanowicz

ELEKTROTECHNIKA

23. agregaty prądotwórcze dla misji pokojowych ONZ – FOGO Sp. z o.o.

24. oprawy oświetleniowe seria QUAD i ORBIS – Sollux Lighting Sp. j. Ajchsztet Muzolf

URZĄDZENIA MEDYCZNE

25. system podnośników podsufitowych LUNA – Winncare Polska Sp. z o.o.

MASZYNY I URZĄDZENIA

26. numerycznie sterowana zagniatarka do naroży aluminiowych DCM1 – FIMTEC-POLSKA Sp. z o.o.

27. roboty REECO – RENEX Sp. z o.o. Sp. k.

28. antystatyczne meble przemysłowe REECO – RENEX Sp. z o.o. Sp. k.

29. wentylator dachowy do okapów kuchennych Vero-150 – UNIWERSAL Sp. z o.o.

POZOSTAŁE PRODUKTY

30. linia ekologicznych fajerwerków GAOO SPECTRUM – Fireworks Europe Innovation Sp. z o.o.

31. progi zwalniające – VAN BERDE Sp. z o.o.

NOMINACJE TERAZ POLSKA 2020 – USŁUGI

USŁUGI HANDLOWE

1.  usługa organizacji procesów sprzedaży flot samochodowych za pośrednictwem aukcji internetowych na stronie poleasingowe.pl
Europejskie Centrum Remarketingu Sp. z o.o.

2. sieć sklepów POLOMARKET – POLOmarket Sp. z o.o.

3. program lojalnościowy „Produkt z WGRO S.A.” – Wielkopolska Gildia Rolno-Ogrodnicza SA

4. technologiczny proces produkcji nowoczesnego blatu kuchennego z kamienia – od pomiaru po montaż – Zakład Kamieniarski LASTRICO Jan Ziętek

USŁUGI BUDOWLANE

5. generalne wykonawstwo, budownictwo ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.

USŁUGI ZWIĄZANE Z FOTOWOLTAIKĄ

6. nowoczesne rozwiązania energetyczne dla domów jednorodzinnych z usługą Columbus Care – COLUMBUS ENERGY SA

7. usługa obejmująca dostawę oraz montaż mikroinstalacji fotowoltaicznych, a także pomoc związaną z finansowaniem i pozyskaniem dotacji
Sunday Polska Sp. z o.o.

USŁUGI FINANSOWE

8. gwarancja de minimis jako skuteczny instrument wsparcia polskich przedsiębiorców z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw
Bank Gospodarstwa Krajowego

9. program Polska Bezgotówkowa – Fundacja Polska Bezgotówkowa

USŁUGI MEDYCZNE

10. innowacyjne terapie dla pacjentów – KO-MED Centra Kliniczne Sp. z o.o.

USŁUGI TRANSPORTOWO-SPEDYCYJNE

11. ekspresowe dostawy farmaceutyków w warunkach temperatury kontrolowanej – ARRA GROUP Sp. z o.o.

12. pociągi liniowe – europejski system przewozu pojedynczych wagonów i grup wagonowych – DB Cargo Polska SA

13. wysoko wyspecjalizowane usługi transportowo-logistyczne w zakresie przewozów cysternowych płynnych surowców
Trans Polonia Group

USŁUGI EDUKACYJNE

14. wychowanie przedszkolne z opieką dzienną nad dziećmi – SportArt Paweł Janas

USŁUGI GASTRONOMICZNE

15. usługi gastronomiczne Gospody Pazibroda – CHRZANOWSCY s.c. Joanna Chrzanowska, Waldemar Chrzanowski, Zbigniew Chrzanowski

POZOSTAŁE USŁUGI

16. audyt energetyczny przedsiębiorstwa – Elipsis Energy Sp. z o.o.

17. inteligentny zintegrowany system zarządzania dystrybucją energii dla kolei – PKP Energetyka SA

18. zarządzanie nieruchomościami – Spółdzielnia Mieszkaniowa HUTNIK

19. dostarczenie wody o najwyższej jakości, uzyskanie najlepszych wyników oczyszczania ścieków, edukacja ekologiczna – Zabrzańskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.

20. bunkrowanie (tankowanie) statków „zielonym” paliwem LNG sposobem autocysterna-statek – Zarząd Morskiego Portu Gdynia SA

NOMINACJE TERAZ POLSKA 2020 – INNOWACJE

1.  inteligentny system do zarządzania odpadami „Bin-e” – Bine Sp. z o.o.
2. polska przełomowa technologia w projektowaniu i wytwarzaniu produktów dla rynku produktów kosmetycznych – Chitone Sp. z o.o.