Nowo oddany do użytku Central Point pod skrzydłami Colliers

Możliwość komentowania Nowo oddany do użytku Central Point pod skrzydłami Colliers została wyłączona Aktualności, Inwestycje

Colliers przejął w zarządzanie Central Point przy ul. Zielnej 37 w Warszawie. Biurowiec, wybudowany nad skrzyżowaniem dwóch linii metra, został oddany do użytku w listopadzie ubiegłego roku.

Biurowiec Central Point przy ul. Zielnej 37 w Warszawie fot. Colliers
Biurowiec Central Point przy ul. Zielnej 37 w Warszawie fot. Colliers

21-kondygnacyjny Central Point jest flagową warszawską inwestycją firmy Immobel Poland. Całkowita powierzchnia biurowca wynosi 19,4 tys. mkw., z czego 18 tys. mkw. przeznaczono na biura, a ponad 1 tys. mkw. na lokale handlowo-usługowe. Do dyspozycji najemców oddano 80 miejsc parkingowych zlokalizowanych na czterech podziemnych i dwóch naziemnych kondygnacjach. Budynek zaprojektowała pracownia Kazimierski i Ryba we współpracy z biurem Arquitectonica.

Usytuowanie w ścisłym centum miasta, tuż przy skrzyżowaniu dwóch głównych arterii – ul. Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej, czyni Central Point jednym z atrakcyjniej zlokalizowanych budynków biurowych w stolicy. W bezpośredniej okolicy znajdują się zarówno istotne historycznie obiekty, takie jak: Pałac Kultury i Nauki czy sąsiedni budynek PAST-y – pierwszego warszawskiego wysokościowca, jak i wiele restauracji, hoteli, sklepów, punktów usługowych, obiektów kulturalnych i sportowych. Ogromnym atutem budynku jest także łatwy dostęp do komunikacji publicznej – metra, licznych przystanków tramwajowych i autobusowych, Dworca Centralnego i stacji kolei podmiejskiej Warszawa Śródmieście.

Inwestycja została zrealizowana z zachowaniem najwyższych standardów zrównoważonego budownictwa, o czym świadczy uzyskany certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Budynek zapewnia m.in. punkty ładowania samochodów elektrycznych, udogodnienia dla rowerzystów, jak parking, szatnie i prysznice czy optymalny dostęp do światła dziennego, zapewniający komfortowe warunki pracy.

– Jesteśmy wdzięczni firmie Immobel Poland za zaufanie. Central Point jest już drugim projektem, po legendarnym Domu Handlowym SMYK (obecnie CEDET), który został przekazany w zarządzanie firmie Colliers. To dla nas duże wyróżnienie i potwierdzenie, że jakość naszych usług jest ceniona na rynku – mówi Agnieszka Krzekotowska, Partner, Dyrektor Działu Zarządzania Nieruchomościami w Colliers.

mat. prasowe: Colliers