NASZ PATRONAT: Za nami jesienna odsłona 7. edycji Kongresu 590 – Podsumowanie

Możliwość komentowania NASZ PATRONAT: Za nami jesienna odsłona 7. edycji Kongresu 590 – Podsumowanie została wyłączona Aktualności

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP, Forum Polsko-Ukraińskie, rozmowy o przyszłości Polski i Trójmorza oraz o wsparciu Ukrainy – to główne punkty jesiennej odsłony 7. edycji Kongresu 590, która odbyła się w Rzeszowie pod hasłem „Łączymy wszystkich”.

Otwarcie Kongresu 590 odsłona jesienna 2022 przemównienie Prezydenta A. Dudy fot. mat. prasowe Kongres 590
Otwarcie Kongresu 590 odsłona jesienna 2022 przemównienie Prezydenta A. Dudy fot. mat. prasowe Kongres 590

Wydarzenie otworzył Wojciech Majewski, Prezes Zarządu Kongresu 590, autor koncepcji i hasła tegorocznej edycji, odczytując list od Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

– Kongres 590 w ciągu kilku lat zdążył wpisać się w krajobraz najistotniejszych wydarzeń gospodarczych w Polsce – powiedział Premier. – Tegorocznemu Kongresowi przyświeca hasło „Łączymy wszystkich”. Trudno o bardziej trafną diagnozę sytuacji, w jakiej znalazł się nasz region po rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Trójmorze jest obecnie w samym centrum przemian geopolitycznych zachodzących w Europie. Wyjątkowe miejsce w tym procesie zajmuje Polska, która stała się najważniejszym kierunkiem ucieczki mieszkańców miast i wsi zagrożonych wojną. Od miesięcy pozostaje również niezastąpionym ogniwem w łańcuchu pomocy humanitarnej i wojskowej płynącej z całego świata na Ukrainę.

Tradycyjnie głównym punktem pierwszego dnia Kongresu była uroczysta gala wręczenia Narody Gospodarczej Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Zwycięzcami zostali:

  • w kategorii Lider MŚP – Ekoenergetyka–Polska SA
  • w kategorii Narodowy Sukces – H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych sp. z o.o.
  • w kategorii Międzynarodowy Sukces – Advanced Protection Systems SA
  • w kategorii Odpowiedzialny Biznes – RST Roztocze sp. z o.o.
  • w kategorii Firma Rodzinna – STER sp. z o.o.
  • w kategorii Badania + Rozwój – ADJ Nanotechnology sp. z o.o.
  • w kategorii STARTUP_PL – Chronospace sp. z o.o.

– Gratuluję wszystkim laureatom i nominowanym do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. To wzmocnienie polskiej gospodarki poprzez promowanie rzetelnych polskich firm – powiedział w czasie Gali Prezydent RP Andrzej Duda. – Jesteście wzorcem, jesteście perłami polskiej gospodarki – dodał.

Prezydent przyznał również Nagrodę Indywidualną osobie wyróżniającej się wybitnymi zasługami dla rozwoju polskiej gospodarki oraz przedsiębiorczości. Jej laureatką jest Beata Drzazga, prezes i założycielka BetaMed S.A. Nagroda Specjalna trafiła do województwa podkarpackiego za wkład w rozwój polskiej gospodarki, a także w pomoc zaatakowanej przez Rosję Ukrainy.

Eksperci podczas dwóch dni Kongresu 590 dyskutowali na tematy dotyczące agresji Rosji na Ukrainę, roli inicjatywy Trójmorza w Europie, zapewnienia bezpieczeństwa militarnego i energetycznego naszego kraju, polityki społecznej i stojących przed nią wyzwań. Szczegóły przekażemy wkrótce w kolejnych newsletterach.

Wszystkie relacje z paneli oraz wywiady z Gośćmi jesiennej odsłony 7. edycji Kongresu 590 dostępne są na kanale You Tube Kongresu 590.

źródło informacji: Kongres 590