NASZ PATRONAT: XII edycja Green Industry Summit

Możliwość komentowania NASZ PATRONAT: XII edycja Green Industry Summit została wyłączona Aktualności

XII edycja konferencji Green Industry Summit odbędzie się 18 października 2023 roku w Sheraton Grand Warsaw oraz w formie online. Inicjatywa ta na przestrzeni lat zyskała status jednego z najważniejszych wydarzeń branży.

Tegoroczna, dwunasta edycja Green Industry Summit, skierowana jest w stronę wyzwań związanych z dążeniem przemysłu do realizacji celów zrównoważonego rozwoju.

Podczas wydarzenia wybitni eksperci oraz czołowe firmy branży podzielą się wiedzą i doświadczeniami dotyczącymi optymalizacji procesów produkcyjnych, przemian w sektorze energetycznym i budowlanym, dążącym do osiągnięcia neutralności klimatycznej. Udział w konferencji to wyjątkowa okazja do wymiany doświadczeń w elitarnym gronie, a także szansa na podkreślenie zaangażowania firmy w zrównoważony rozwój.

Zwieńczeniem konferencji będzie uroczysta gala wręczenia “Diamentów Green Industry” dla najbardziej wyróżniających się podmiotów w branży.

PROGRAM

KONFERENCJA

09:30 – Rejestracja Gości

10:00 – Otwarcie konferencji

10:10 – Wystąpienie inauguracyjne

10:30 – Case study

10:45 – Panel 1: GOZ w przemyśle

 • Potencjał gospodarki obiegu zamkniętego w przemyśle. Jak projektować cykl życia produktów by były jak najbardziej neutralne klimatycznie?
 • Jak efektywnie zsynchronizować technologie w fabryce? Czy można zwiększyć wydajność procesów produkcji, ale też wytwarzać z większym poszanowaniem środowiska?
 • Wdrażanie zasad GOZ a wydajniejszy recykling. Efektywne wykorzystanie surowców wtórnych przez przedsiębiorstwa produkcyjne, inwestycje w nowe technologie recyklingu chemicznego.
 • Przemysł cementowy jako ważne ogniwo GOZ. W jakim stopniu zaawansowane technologie pozwalają zagospodarowywać odpady do produkcji materiałów budowlanych?
 • Finansowanie zielonej transformacji i wyzwania w obszarze raportowania pozafinansowego.

11:45 – Przerwa networkingowa

12:15 – Case study: SoftwareOne

12:30 – Panel 2: Zielona logistyka

 • Jak osiągnąć równowagę między celami ekonomicznymi, środowiskowymi i społecznymi poprzez odpowiednie skoordynowanie procesów w logistyce?
 • Jak zintegrować działania związane z przepływem produktów w łańcuchu dostaw aby logistyka była jak najbardziej neutralna klimatycznie?
 • GOZ w łańcuchu dostaw. Jak domknąć obieg od zakupu surowców, poprzez produkcję, dystrybucję i logistykę zwrotów?
 • Na czym polega ekologia w transporcie? Praktyczne rozwiązania aby transport był zrównoważony, zielony i przyjazny dla środowiska?

13:30 – Przerwa lunchowa

14:30 – Case study

14:45 – Panel 3: Przemysł na drodze do zeroemisyjności

 • Kluczowe dla zielonej transformacji w Polsce jest przejście przemysłu na OZE. Jak przygotować przedsiębiorstwo do wejścia na drogę zeroemisyjności?
 • Zielona energia dla przemysłu. Jak optymalizować koszty związane z zużyciem energii? Jaka jest rola magazynów energii?
 • Przechodzenie na zieloną energię a modernizacja instalacji i infrastruktury elektroenergetycznej. Co z systemem zachęt i dopłat dla przemysłu?
 • Zaangażowanie banków w przedsięwzięcia związane z OZE i transformacją energetyczną. Rola państwowych instytucji we wsparciu inicjatyw ekologicznych dla przemysłu.
 • Ekologiczna fabryka przyszłości. Nowe technologie a oszczędność energii. Jakie najnowocześniejsze rozwiązania umożliwiają lepsze gospodarowanie energią elektryczną, kontrolę zużycia, minimalizowanie strat?

GALA DIAMENTÓW GREEN INDUSTRY

19:30 – Rejestracja na Galę i Networking Cocktail

20:00 – Uroczyste Otwarcie Gali

20:10 – Ceremonia wręczenia nagród „Diamenty Green Industry”

21:30 – Wieczorny bankiet i koncert zespołu muzycznego

* Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie

źródło informacji: Executive Club Sp. z o.o.