NASZ PATRONAT: VIII Europejski Kongres Samorządów – „Nowa solidarność dla nowej epoki”

Możliwość komentowania NASZ PATRONAT: VIII Europejski Kongres Samorządów – „Nowa solidarność dla nowej epoki” została wyłączona Aktualności

W imieniu organizatorów zapraszamy na VIII Europejski Kongres Samorządów, który odbędzie się w dniach 06-07 marca w Mikołajkach w Hotelu Gołębiewskim. Hasłem tegorocznej edycji jest – „Nowa solidarność dla nowej epoki”. Europejski Kongres Samorządów (EKS) jest tworzony przez Instytut Studiów Wschodnich, który jest także organizatorem Forum Ekonomicznego w Karpaczu. EKS to inicjatywa dedykowana do rozwijania wątków samorządowych. To miejsce wymiany poglądów i pogłębiania współpracy, którego gości są liderzy polskich i europejskich samorządów, ale także polityki centralnej i międzynarodowej, biznesu, nauki, kultury, mediów i organizacji pozarządowych.

fot. mat. prasowe forum-ekonomiczne
fot. mat. prasowe forum-ekonomiczne

„Nowa solidarność dla nowej epoki” – to temat przewodni VIII Europejskiego Kongresu Samorządów. Pandemia i wojna w Ukrainie w tragiczny sposób zakończyły starą epokę. Nowa epoka wymaga pogłębienia współpracy, zrozumienia i budowania solidarności ponad podziałami. Aby państwo było silne i skuteczne niezbędnym są silne i sprawne samorządy. To właśnie one najlepiej sprawdzają się w sytuacjach kryzysowych, biorąc na siebie ciężar niespodziewanych wydarzeń takich jak kryzys uchodźczy czy pandemia. To one muszą zareagować pierwsze i to one rozumieją potrzeby lokalnych mieszkańców, na nie także spada ciężar zarządzania oraz wprowadzania reform społecznych. Nie ma ani jednej sfery życia społecznego i gospodarczego, w którą samorząd nie byłby w pewnym stopniu zaangażowany. Spośród wielu ról jakie spełniają samorządy należy uwypuklić także konieczność budowania porozumienia lokalnego, regionalnego, państwowego oraz międzynarodowego. To właśnie samorządy niejednokrotnie inicjują projekty, które przeradzają się następnie w rozwiniętą współpracę międzynarodową. O konieczności budowania nowego, sprawnego i solidarnego samorządu w nowej epoce o tym będziemy rozmawiać podczas VIII Europejskiego Kongresu Samorządów.

Na program Kongresu składać się będzie składać się z 12 ścieżek tematycznych obejmujących ponad 120 wydarzeń w tym: sesji plenarnych, bloków programowych, paneli dyskusyjnych, warsztatów, wykładów, prezentacji raportów, ale także wydarzeń kulturalnych. Tematy Kongresu są podzielone pomiędzy ścieżki tematyczne m.in.: Biznes i Zarządzanie, Finanse, Forum Kultury Regionów, Gospodarka, Ochrona Środowiska, Przyjazny Samorząd, Salon Przemysłu Turystycznego, Samorząd Przyszłości, Społeczeństwo, Współpraca Międzyregionalna, Wydarzenia Specjalne, Zdrowie, Zrównoważony Rozwój. Debaty Kongresu poruszą między innymi problemy współczesnej urbanistyki, mechanizmów rozwoju miast i regionów, finansowania inwestycji, ochrony środowiska, polityki zdrowotnej oraz działań samorządów w nowej rzeczywistości.

fot. mat. prasowe forum-ekonomiczne
fot. mat. prasowe forum-ekonomiczne

Gośćmi wydarzenia jest ponad 2000 osób wśród nich liderzy polskich i europejskich samorządów, przedstawiciele polityki centralnej i międzynarodowej, elit regionalnych, lokalnych, biznesu, nauki, kultury, mediów i organizacji pozarządowych. Misją Kongresu jest budowanie platformy porozumienia różnych środowisk, uwrażliwianie odbiorców na tematy społeczne, ekonomiczne, budowanie konsensu, czerpanie ze wzajemnych doświadczeń i wyznaczanie trendów rozwoju europejskiej samorządności oraz współpracy samorządów z pozostałymi sektorami życia społecznego.

Uczestnictwo w EKS-ie to jednak nie tylko dyskusje merytoryczne. To także nawiązywanie nowych kontaktów, spędzanie czasu w inspirującym gronie, a także odpoczynek w malowniczo położonym Hotelu Gołębiewskim, czy też poznanie uroków Warmii i Mazur.

VIII Europejski Kongres Samorządów odbędzie się w dniach 06-07 marca 2023 roku w Mikołajkach w Hotelu Gołębiewskim.

Głównym Partnerem VIII Europejskiego Kongresu Samorządów jest Samorząd Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

VIII Europejski Kongres Samorządów mat. graficzne forum-ekonomiczne
VIII Europejski Kongres Samorządów mat. graficzne forum-ekonomiczne

Więcej informacji na temat Kongresu znajdziecie Państwo na stronie: https://www.forum-ekonomiczne.pl/event/viii-europejski-kongres-samorzadow/

Zapraszamy do rejestracji pod linkiem: https://economicforum.pl/rejestracja-eks/index.php/form/fe?open=Eks&_lang=pl=

źródło informacji: Forum Ekonomiczne