NASZ PATRONAT: Godła „Teraz Polska” wręczone! Znamy najlepsze polskie produkty, usługi i innowacje

Możliwość komentowania NASZ PATRONAT: Godła „Teraz Polska” wręczone! Znamy najlepsze polskie produkty, usługi i innowacje została wyłączona Aktualności, galeria

9 czerwca 2022 roku w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyła się 32. Gala „Teraz Polska” – finał konkursu na najlepsze produkty, usługi i innowacje organizowanego przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego. Nagrodzono również Młodą Promotor Polski.

Godło „Teraz Polska” nagrody 32. Gali „Teraz Polska” wręczone
Godło „Teraz Polska” nagrody 32. Gali „Teraz Polska” wręczone fot. Kamil Broszko

Godłem „Teraz Polska” nagrodzono 23 firmy (2 firmy otrzymały wyróżnienie). Wśród laureatów znajdują się przedstawiciele wielu branż: medycznej, farmaceutycznej, transportowej, budowlanej, spożywczej, turystycznej, ubezpieczeniowej, energetycznej i innych. Nie zabrakło również mocnej reprezentacji krajowych innowatorów i przedstawicieli sektora nowych technologii.

Reprezentacja województw wśród laureatów przedstawia się następująco. Nagrodzono przedsiębiorstwa z województw: dolnośląskiego (3), mazowieckiego (7), małopolskiego (2), podkarpackiego (4), podlaskiego (2), kujawsko-pomorskiego (1), warmińsko-mazurskiego (1), pomorskiego (1), wielkopolskiego (1), zachodniopomorskiego (1). W gronie odbierających nagrodę znaleźli się prezesi spółek, które zdobyły w obecnej edycji Godło „Teraz Polska”.

Laureaci 32. edycji Konkursu „Teraz Polska” (kolejność alfabetyczna):ARRA GROUP Sp. z o.o. Sp. k., Bolarus S.A., Corab Sp. z o.o., Crystal Sp. z o.o., DATA DYNAMICS Sp. z o.o. (wyróżnienie), Decco S.A., DICO s.c.(wyróżnienie), ENERGIA EURO PARK Sp. z o.o., Gardens-Software Sp. z o.o., Gas Trading Podkarpacie Sp. z o.o., Gospodarstwo Pasieczne „Sądecki Bartnik” Sp. z o.o., Haston City Hotel Sp. z o.o., Instytut Transportu Samochodowego, Kurtiak i Ley Wydawnictwo Artystyczne, MEDGAL Sp. z o.o., Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A., Personnel Service S.A., PID Polska Sp. z o.o. oraz Narodowe Centrum Badań Jądrowych, Politechnika Gdańska, Wydział ETI, Katedra Systemów Multimedialnych, Rohhe Sp. z o.o., Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. Witolda Orłowskiego, TUZ Ubezpieczenia – TUZ Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, Ubojnia Zwierząt Robert Rytel, Zakład Mięsny SMAK-GÓRNO Sp. z o.o., Zakłady Farmaceutyczne Colfarm S.A.

Już po raz drugi podczas Gali „Teraz Polska” przyznano tytuł Młodego Promotora Polski. Wybitnych reprezentantów nauki, kultury i sportu nominowała kapituła, a wyboru laureata dokonała Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda. Wśród nominowanych znaleźli się: Maria Andrejczyk, lekkoatletka, oszczepniczka; Anna Sułkowska-Migoń, dyrygentka; prof. Michał Grąt, chirurg i onkolog. Młodą Promotor Polski została Maria Andrejczyk.

Nagrodzone produkty, usługi i innowacje są bardzo interesujące. Dosadnie pokazują, gdzie tkwi prawdziwy potencjał krajowej gospodarki i kto jest jej najlepszym ambasadorem i przedstawicielem. Pozwalają również nieco optymistyczniej patrzeć w przyszłość, mimo niepewności właściwej obecnym czasom. Wszystkie organizacje, przedsiębiorstwa, spółki, których produkty mają prawo do posługiwania się Godłem „Teraz Polska”, to właśnie niekwestionowani liderzy zaufania. Dlatego ich rola na krajowym rynku, znacząca w czasach harmonii i spokoju, staje się wręcz kluczowa w dobie niepewności i przemian. Bo wtedy nie tylko konsumenci, ale po prostu całe społeczeństwo potrzebuje owych liderów, a może nawet warto powiedzieć: filarów zaufania. A znak „Teraz Polska” jest jego symbolem. Właśnie ze względu na zaufanie Godło „Teraz Polska” jest najbardziej rozpoznawalnym i najwyżej cenionym znakiem jakości i polskiego pochodzenia – mówi Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego.

Dotychczas w Konkursie „Teraz Polska” wzięło udział ponad 6 tys. polskich firm, reprezentujących wszystkie branże krajowej gospodarki, a nagrodzono łącznie 792. Biorą w nim udział zarówno duże polskie przedsiębiorstwa z sukcesami eksportowymi, jak i małe firmy rodzinne. Polscy przedsiębiorcy budują nowoczesną, innowacyjną gospodarkę, zaś ich produkty i usługi zyskują zaufanie i lojalność klientów. Godło „Teraz Polska” jest najlepszą wskazówką dla wielu pokoleń konsumentów, bo pozwala wybierać produkty i usługi racjonalnie, wskazując najwyższą jakość i krajowe pochodzenie – mówi Michał Lipiński, dyrektor Konkursu „Teraz Polska”.

Patrząc na tegorocznych laureatów, jednego można być pewnym: motorem zmian społecznych i gospodarczych w Polsce są przedsiębiorcy, nowocześni, zaradni, odpowiadający na potrzeby rozwijającego się świata. Świadczą o tym dobitnie poziom i jakość zgłoszeń laureatów Godła „Teraz Polska”, którym z tego miejsca serdecznie gratuluję – mówi Michał Kleiber, przewodniczący Kapituły Konkursu „Teraz Polska”.

Po przeprowadzonym procesie wdrożenia do produkcji najnowocześniejszych technologii i maszyn firma przechodzi proces wzbogacenia swojego portfolio o najnowsze zdobycze nauk medycznych i farmaceutycznych. Godło „Teraz Polska” to znak o bardzo dużym prestiżu. Łączy, a przede wszystkim wyróżnia na rynku firmy z polskim kapitałem. Ma bardzo długą historię i bez wątpienia mocną pozycję w świadomości Polaków. Podjęcie decyzji o starcie w Konkursie „Teraz Polska” było zatem bardzo łatwe – mówi Janusz Kozłowski, prezes Colfarm.

– Konsekwentna praca całego naszego zespołu sprawiła, że jesteśmy teraz jednym z największych dostawców usług HR w Polsce, osiągamy 600 mln zł przychodów rocznie. To wszystko wydarzyło się na kanwie jakości usług, z których sztandarową jest outsourcing pracowników z zagranicy. Właśnie ta usługa zdobyła Godło „Teraz Polska”. To dla nas ważna nagroda, bo potwierdza, że można nam zaufać – mówi Krzysztof Inglot, założyciel Personnel Service SA.

WYPOWIEDZI PRZEDSTAWICIELI WSZYSTKICH LAUREATÓW

Przedstawiciele firm, które zwyciężyły w 32 edycji Konkursu „Teraz Polska” opowiadają o swoim biznesie, zwycięskich produktach, usługach i innowacjach oraz o tym, jak zamierzają wykorzystywać najlepszy znak promocyjny.

Janusz Kozłowski, prezes Colfarm
Zakłady Farmaceutyczne Colfarm SA po rozbudowie i modernizacji zakładu oraz zorganizowaniu nowoczesnego działu B+R przesuwają środek ciężkości swojej aktywności z produkcji suplementów diety na wyroby medyczne i produkty lecznicze. Po przeprowadzonym procesie wdrożenia do produkcji najnowocześniejszych technologii i maszyn firma przechodzi proces wzbogacenia swojego portfolio o najnowsze zdobycze nauk medycznych i farmaceutycznych.
Godło „Teraz Polska” to znak o bardzo dużym prestiżu. Łączy, a przede wszystkim wyróżnia na rynku firmy z polskim kapitałem. Ma bardzo długą historię i bez wątpienia mocną pozycję w świadomości Polaków. Podjęcie decyzji o starcie w Konkursie „Teraz Polska” było zatem bardzo łatwe.
Chcielibyśmy, aby Godło towarzyszyło wszystkim aktywnościom marketingowym, które będziemy podejmować. Materiały reklamowe, takie jak foldery, ulotki, oferty handlowe, będą prezentowane podczas konferencji, targów czy spotkań z klientami. Godło będzie również ważnym elementem prowadzonych przez nas kampanii w mediach tradycyjnych i w Internecie. Liczymy na to, że przyczyni się do popularyzacji naszych produktów.

Piotr Zadrożny, prezes TUZ Ubezpieczenia
TUZ Ubezpieczenia w ostatnich paru latach zrobił duży skok rozwojowy. Potwierdzają to nowe produkty, nagrody i wyniki finansowe. Kolejne wyróżnienia, w tym od Komisji Nadzoru Finansowego, pokazują, że jesteśmy dla klientów firmą przyjazną.
W Konkursie „Teraz Polska” wystartowaliśmy z kilku powodów, z których dwa są najistotniejsze. Pierwszy to prestiż Godła „Teraz Polska”, jego rozpoznawalność i nasze osobiste, pozytywne doświadczenia z produktami i usługami oznaczonymi tym znakiem. Drugim powodem była chęć zweryfikowania atrakcyjności naszego nowego ubezpieczenia domu lub mieszkania przez niezależnych ekspertów, oceniających produkty i usługi na tle całego rynku, nie tylko finansowego i ubezpieczeniowego. Wierzymy w jakość naszego produktu i chcieliśmy uzyskać potwierdzenie, że
Bezpieczny Dom wyróżnia się również wśród innych dostępnych produktów i usług. Cieszymy się, że tak właśnie się stało.
Godło „Teraz Polska” jest jak olimpijski złoty medal – będziemy go prezentować z dumą. Tym bardziej że jesteśmy polską firmą, pracujemy z myślą o mieszkańcach Polski i staramy się, aby byli zadowoleni z naszych produktów.

Artur Ratajczak, prezes Arra Group
W tym roku mija 20 lat od powstania Arra Group. Budująca jest świadomość, że polskiej firmie z Głogowa udaje się spełniać wizję bycia globalnym operatorem farmaceutycznym. Pandemia COVID- 19 pokazała nam, jak ważna jest rola logistyki farmaceutycznej, od której jakości i odpowiedzialności zależy zdrowie i życie. Za nami ważny okres definiowania misji, wizji i wartości. W Arra Group ludzie – pracownicy, klienci i partnerzy – są najważniejsi. Jesteśmy firmą rodzinną, w której za jakość usług świadczę własnym nazwiskiem. To duże zobowiązanie i odpowiedzialność. Jestem jednak pewien wysokiego poziomu naszego serwisu, którego dowodem są m.in. nagroda Operator Logistyczny Roku oraz Godło „Teraz Polska”. Udział w Konkursie jest wynikiem naszej dumy z tego, że polska firma może współpracować i konkurować ze światowymi graczami na rynku logistycznym, przyczyniając się do budowania globalnego łańcucha dostaw produktów farmaceutycznych. Nie bez znaczenia jest również renoma Godła „Teraz Polska”, która stanowi poświadczenie jakości produktów i usług.
Godło pomaga nam budować markę oraz zaufanie do niej. A zaufanie jest walutą przyszłości – to na nim chcemy opierać nasze działania. Dlatego jeszcze w tym roku planujemy stworzenie strategii CSR, by z odpowiedzialnością myśleć o przyszłości, planując nasze działania w duchu zasad zrównoważonego rozwoju.

Łukasz Kędzior, prezes zarządu Pekao TFI SA
Jesteśmy najdłużej działającym towarzystwem funduszy inwestycyjnych na polskim rynku. Od 30 lat nieprzerwanie wspieramy Polaków w decyzjach inwestycyjnych. Pierwszy fundusz uruchomiliśmy w 1992 r. Dzięki niemu Polacy otrzymali możliwość pośredniego inwestowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, która rozpoczęła swoją działalność w 1991 r. Obecnie jesteśmy jednym z największych TFI w Polsce, a nasza oferta to blisko 50 funduszy inwestycyjnych i szeroka gama różnorodnych programów oszczędnościowych.
Nagrodę „Teraz Polska” otrzymaliśmy za wyspecjalizowane programy inwestycyjne wspierające regularne oszczędzanie. Dzięki tym rozwiązaniom nasi klienci mogą realizować swoje potrzeby poprzez systematyczne gromadzenie kapitału. Programy oszczędnościowe to również idealne rozwiązanie dla zabezpieczenia przyszłości dzieci czy zgromadzenia dodatkowych środków na emeryturę.
Godło „Teraz Polska” jest jedną z najbardziej prestiżowych nagród przyznawanych na polskim rynku. To dla nas ważne wyróżnienie, a zarazem potwierdzenie wysokiej jakości programów zarządzanych przez Pekao TFI. To jednocześnie dowód uznania dla naszej 30-letniej działalności. Wyróżnienie „Teraz Polska” jest dla nas motywacją, by jeszcze mocniej promować wśród Polek i Polaków świadomość potrzeby systematycznego oszczędzania.

Krzysztof Inglot, założyciel Personnel Service SA
Zakładając Personnel Service, za cel postawiliśmy sobie najwyższą jakość usług. Na tym oparliśmy całość działań. Każdego dnia udowadniamy klientom, pracownikom i partnerom, że się da. I chodzi tu o wiele obszarów. Da się być dobrym pracodawcą, czułym na potrzeby pracowników, najlepszym dostawcą usług dla klientów, świetnym i merytorycznym partnerem, który zna swój sektor najlepiej. Konsekwentna praca całego naszego zespołu sprawiła, że jesteśmy teraz jednym z największych dostawców usług HR w Polsce, osiągamy 600 mln zł przychodów rocznie, a już niedługo planujemy debiut na giełdzie.
To wszystko wydarzyło się na kanwie jakości usług, z których sztandarową jest outsourcing pracowników z zagranicy. Właśnie ta usługa zdobyła Godło „Teraz Polska”. To dla nas ważna nagroda, bo potwierdza, że można nam zaufać. Na co dzień pracujemy z największymi firmami w Polsce, dostarczając im pracowników. Robimy to z największym zaangażowaniem, co teraz dodatkowo potwierdza otrzymane wyróżnienie.


Józefa Borowski, prezes Medgal
Medgal działa na rynku krajowym i międzynarodowym od 40 lat. Jesteśmy firmą rodzinną, z własnym kapitałem. Rozwijamy działalność w zakresie produktowym, badawczo-rozwojowym i produkcyjnym.
Sercem naszej firmy są ludzie i technologie. Współpracujemy ze środowiskiem medycznym i naukowym. Produkujemy szeroką gamę wyrobów do traumatologii i ortopedii o kształtach i rozmiarach dopasowanych do anatomii układu kostnego. Medgal posiada mocną, ugruntowaną pozycję na rynku medycznym, co pozwala dążyć do dalszego rozwoju.
Zdobycie Godła „Teraz Polska” było jednym z moich celów biznesowych. Jako patriota cenię rzetelną
pracę i rozwój w mojej ojczyźnie. Dążę do produkowania zaawansowanych wyrobów medycznych tu,w Polsce, aby konkurować z zagranicznymi koncernami. Start w Konkursie był więc naturalną decyzją, która wiąże się również z realizacją jednego z moich życiowych marzeń.
Medgal jest pierwszym i jedynym polskim producentem, który opracował, wdrożył na rynek oraz uzyskał certyfikaty na wytwarzanie endoprotez całkowitych i bipolarnych stawu biodrowego. Godło „Teraz Polska” wykorzystamy jako wsparcie promocji naszych wyrobów. Planujemy dalszy rozwój produktowy i technologiczny, zwłaszcza w zakresie implantów stawowych, w tym rewizyjnych oraz implantów na miarę, tworzonych dla konkretnego pacjenta, produkowanych w technologii druku 3D.

Michał Kalinowski, prezes zarządu Rohhe
Rohhe to idea utkana z marzeń o pięknym świecie. Jako grupa pasjonatów w 2016 r. ideę tę przekuliśmy w firmę produkcyjną, oferującą rozwiązania pozwalające na oszczędzanie najbardziej deficytowego i pożądanego zarazem czynnika rozwoju cywilizacji – energii. W branży termoizolacji technicznych jesteśmy jedynym producentem mogącym pochwalić się posiadaniem w 100 proc. polskiego kapitału. Dzięki temu możemy realizować naszą misję jako praktyczny przykład polskiej kreatywności, przedsiębiorczości i myśli technicznej. Owocami naszej pracy są systematycznie
wdrażane nowe technologie i produkty, sprzedawane na rynku polskim oraz rynkach eksportowych.
Choć rozpoczęliśmy podbój rynku niespełna pięć lat temu, oceniamy, że obecnie wciąż jesteśmy na początku naszej drogi. W poczuciu dumy z naszego polskiego pochodzenia postanowiliśmy zweryfikować jakość naszych produktów, innowacyjność technologii i systemu zarządzania oraz mierzony wynikami finansowymi sukces rynkowy poprzez udział w Konkursie „Teraz Polska”.
Jesteśmy przekonani, że posiadając Godło „Teraz Polska”, wzmocnimy wizerunek polskich produktów i zwiększymy rozpoznawalność marki Rohhe, a przyszłe sukcesy zrealizujemy pod hasłem „Teraz Rohhe”.

Przemysław Paweł Szatkowski, prezes zarządu Haston City Hotel
Haston City Hotel, podobnie jak cały sektor, odczuł skutki rozprzestrzeniania się koronowirusa, a nawet doświadczył ich ze wzmożoną siłą, jako hotel typowo biznesowy – ze względu na zakaz organizowania spotkań. Uruchomiliśmy wiele mechanizmów, które pozwoliły nam skutecznie przetrwać kryzys. Obecna dynamika wskaźników działalności hotelu pozwala z optymizmem spojrzeć w przyszłość, udoskonalać nasze usługi, w czym z pewnością pomoże nam Godło „Teraz Polska”.
Pomimo kryzysu spowodowanego pandemią i aktualnymi wydarzeniami w planach mamy rozbudowę hotelu, by w pełni wykorzystać potencjał lokalizacji oraz zapotrzebowanie rynku.
Godło „Teraz Polska”, które należy do najlepiej rozpoznawalnych logotypów promocyjnych w Polsce, wyróżni naszą ofertę i markę w sposób wyjątkowy. Jest ono niezwykle cennym wyróżnieniem, które wzmocni poziom sprzedaży świadczonych usług. Godło postrzegane jest jako symbol najwyższej jakości, w naszym przypadku jakości świadczonych usług kompleksowej organizacji szkoleń, konferencji i kongresów. Wyróżnienie zwiększy prestiż hotelu oraz wzmocni zaufanie klientów. Godło zostanie wyeksponowane we wszelkich materiałach i drukach reklamowych oraz podczas wydarzeń autorskich.

Tomasz Janik, wiceprezes Decco SA
Ostatnie lata to okres inwestycji w bazę produkcyjną, logistyczną i centrum B+R. Jesteśmy dzisiaj jedną z najlepiej wyposażonych technologicznie firm w naszej branży. Obsługujemy największych producentów okien w całej Europie. Nasze produkty trafiają na rynki czterech kontynentów.
Na przełomie ostatnich dwóch lat Decco SA podwoiło przychody ze sprzedaży, głównie dzięki rozwojowi rynków oraz wprowadzeniu nowych produktów, m.in. takich jak nagrodzony w Konkursie „Teraz Polska” system Decco HST. Rozwój sprzedaży spowodował otwarcie magazynów i centrów logistycznych w nowych krajach. Obecnie poszerzamy naszą ofertę o systemy dopasowane do specyfiki poszczególnych krajów i klimatów – profile do okien dla krajów śródziemnomorskich oraz systemy do produkcji okien amerykańskich.
To, co skłoniło nas do wystartowania w Konkursie „Teraz Polska”, to rozpoznawalność i świetna marka Godła. Konsumenci utożsamiają je z bardzo dobrą jakością, co skutecznie zachęca ich do zakupu. Oznaczenie systemu Decco HST Godłem „Teraz Polska” ułatwi naszym klientom, czyli producentom okien, promocję i sprzedaż okien przesuwnych w naszym systemie.

Krzysztof Kasztelewicz, członek zarządu, Sądecki Bartnik
Gospodarstwo Pasieczne Sądecki Bartnik działa na rynku od 30 lat. Przez ten okres udało nam się zbudować rozpoznawalność i dobrą markę. Stoi za nami także zaufanie odbiorców. Każdy rok jest dla nas wyzwaniem: rozwijamy zaplecze firmy, jej infrastrukturę, stale wzbogacamy asortyment produktów, poszerzamy ofertę edukacyjną i kulturalną. Naszą ambicją jest przekonać lekarzy i farmaceutów do popularyzowania apiterapii. Upoważniają nas do tego doświadczenia oparte na stałym kontakcie z naukowcami, w tym monitorowanie badań naukowych dotyczących wartości produktów pszczelich.
Sądecki Bartnik jest polską marką, popularyzującą rodzime produkty z branży od tysiącleci związanej z tą częścią Europy, wszak bartnictwo narodziło się ok. IX w. właśnie na ziemiach należących dziś do Polski. Jako jedna z nielicznych branż możemy szczycić tak długą tradycją. Nasze produkty, pochodzące z pracy pszczół, służą zdrowiu. Sądecki Bartnik jest trzykrotnym laureatem Godła „Teraz Polska”. W 2022 r. został nominowany do nagrody za miody smakowe, tzw. cud miody. Wyróżnienie Sądeckiego Bartnika Godłem „Teraz Polska” za każdym razem traktowaliśmy nie tylko jako zaszczyt,
ale też wyzwanie. To zawsze jest dla nas motywacja do dalszej pracy, wzbogacania oferty firmy, popularyzacji ekologii i zdrowego stylu życia. Będziemy prezentować Godło w materiałach marketingowych i informacyjnych, na stronie internetowej spółki, a także używać go do afiliacji przedstawicieli spółki w mediach. Nie wykluczamy zgłoszeń naszych produktów do Konkursu „Teraz Polska” w przyszłości.

Prof. Andrzej Czyżewski, Politechnika Gdańska, Wydział ETI, Katedra Systemów Multimedialnych Politechnika Gdańska (PG) jest uczelnią techniczną, ma status uczelni badawczej. Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki (ETI) został laureatem Konkursu „Teraz Polska” już po raz drugi.
Uprzednio, w 2015 r., otrzymaliśmy Godło za wynalazek CyberOko, który pozwala na komunikowanie się z osobami niewykazującymi oznak przytomności. W 2021 r. zakończyliśmy prace nad inteligentnymi znakami drogowymi, które komunikują bezpieczną prędkość kierowcom, działając w sposób autonomiczny, tzn. w oparciu o pomiary ruchu drogowego prowadzone za pomocą czujników wbudowanych w te znaki drogowe o zmiennej treści. Oba wyróżnione wynalazki powstały w Katedrze Systemów Multimedialnych, która jest częścią Wydziału ETI PG.
Godło „Teraz Polska”, przyznawane na zasadzie selekcji konkursowej, jest dla nas potwierdzeniem wysokiej oceny przydatności naszych opracowań i motywacją do podejmowania kolejnych projektów badawczo-wdrożeniowych. Korzystając z możliwości posługiwania się logotypem Godła „Teraz Polska”, promujemy uczelnię, macierzysty wydział, a także aspekt społecznej przydatności wyników badań naukowych.

Leszek Kliś, dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. prof. W. Orłowskiego, Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego
Po okresie pandemii szpital przechodzi restrukturyzację. Pierwszy krok to stworzenie centralnego ośrodka żywienia pozajelitowego w Polsce. Oddział Kliniczny Chirurgii Ogólnej i Żywienia Klinicznego naszego szpitala to największy tego rodzaju ośrodek w Polsce i jeden z największych w Europie. Szpital jest twórcą najwyższych standardów żywienia klinicznego. Posiadamy certyfikat Szpital Dobrej Praktyki Żywienia Klinicznego – Leczenie przez Żywienie. Uhonorowanie szpitala Godłem „Teraz Polska” to podniesienie jego prestiżu i udowodnienie, że jesteśmy marką samą w sobie. Jest to ważne również z punktu widzenia pacjenta, bo wzmacnia jego przekonanie, że opieka nad nim spełnia
najwyższe standardy jakości. Zatem Godło „Teraz Polska” wykorzystamy do promocji szpitala i świadczonych tu usług. Nasz główny kapitał to personel medyczny – jego kompetencje i doświadczenie, nie tylko w nagrodzonym zakresie, ale i w pozostałych obszarach funkcjonowania. Realizujemy świadczenia medyczne, które z pewnością mogłyby również kandydować do tak prestiżowego wyróżnienia. Może w przyszłości zgłosimy do Konkursu „Teraz Polska” kolejne usługi – z obszaru innych dziedzin medycyny – które obecnie są prowadzone jako projekty pilotażowe.

Elwira Bohdanowicz, prezes zarządu Bolarus SA
Firma Bolarus SA obchodzi 60-lecie istnienia na rynku. Od samego początku zajmuje się projektowaniem, produkcją i sprzedażą urządzeń chłodniczych i mroźniczych. Główne sektory, do jakich trafiają urządzenia Bolarus, to placówki handlowe, HoReCa, stacje benzynowe, jak również sektory medyczny i laboratoryjny. Firma ma kilkudziesięcioletnie doświadczenie, nowoczesny park maszynowy oraz wykwalifikowaną kadrę. Dzięki temu przedsiębiorstwo zajmuje znaczącą pozycję na rynku chłodniczym. Ponadto firma nieustannie inwestuje w nowe technologie, rozpoznaje i rozwija
nowe kompetencje potrzebne do tego, żeby utrzymywać się na rynku w roli lidera.
Impulsem do wystartowania w Konkursie „Teraz Polska” było wprowadzenie przez Bolarus SA na rynek nowej linii szaf laboratoryjnych – zaawansowanych urządzeń wyróżniających się parametrami technicznymi i stylistyką. Uznaliśmy, że zdobycie Godła „Teraz Polska” byłoby najlepszym podkreśleniem wysokiego poziomu wykonania, jaki reprezentują nasze produkty. Godło jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych znaków w Polsce. Wzbudza zaufanie i dobre skojarzenia, a produkty nim oznaczone są synonimem wysokiej jakości i świadectwem inwestycji w polską gospodarkę. Godło to również informacja dla pracowników Bolarus SA, że ich wkład i zaangażowanie umożliwiają
wyznaczanie ambitnych celów i osiąganie ich. Godło „Teraz Polska” będziemy umieszczać na nagrodzonych urządzeniach, a także wykorzystywać w kampaniach reklamowych i działaniach promocyjnych. Wierzymy, że będzie ono doskonałym narzędziem wspomagającym budowanie naszej marki oraz zwiększającym zaufanie konsumentów. Z
dumą będziemy wysyłać urządzenia oznaczone Godłem „Teraz Polska” do naszych zagranicznych kontrahentów.

Stanisław Grabowski, prezes Crystal Sp. z o.o.
Od pięciu lat poszukiwaliśmy materiału, który mógłby z powodzeniem zastąpić tradycyjny materiał konstrukcyjny używany przy produkcji drzwi stalowych i spełniał wymogi drzwi pasywnych, a jednocześnie pozwalał zachować ich dotychczasowe walory. Dwa lata temu, po wielu próbach, stworzyliśmy konstrukcję, którą nazwaliśmy AbsiGlass – od materiałów, które są głównymi składnikami nowego tworzywa. Wprowadzenie produktu na rynek wpisuje się idealnie w aktualne trendy, takie jak energooszczędność, pasywność, minimalny ślad węglowy. Zamawia go już 50 proc.
naszych klientów, a pod koniec roku jego udział w całym portfelu zamówień może wynieść nawet 75 proc. Widać więc, że obrany przez nas kierunek jest słuszny. Wierzymy że rok 2022 będzie przełomowy.
Zdajemy sobie doskonale sprawę, jakim zaufaniem wśród polskich konsumentów cieszy się produkt, który jest laureatem Konkursu „Teraz Polska”, ale też wiemy, jak trudne jest uzyskanie tego wyróżnienia. Ponieważ jednak byliśmy pewni naszego produktu, opierając się również na wynikach polskich i zagranicznych instytutów badawczych, uznaliśmy, że nie ma lepszej promocji dla naszej młodej marki Splendoor jak uzyskanie tytułu laureata Konkursu „Teraz Polska”. Posiadanie Godła „Teraz Polska” to ogromny powód do dumy. Mamy dalekosiężne plany związane z jego prezentacją. Pojawi się ono w materiałach promocyjnych i marketingowych. Będzie można je zobaczyć również na
naszych profilach w portalach społecznościowych, w katalogach, cennikach, ulotkach, a także na produktach trafiających do naszych klientów.

Tomasz Tłusty, prezes zarządu Energia Euro Park

Spółka Energia Euro Park jest obecnie na etapie dynamicznego rozwoju. Stawiane przed nami wyzwania związane z energetyką oraz koncepcją odnawialnych źródeł energii urzeczywistniają nasze plany. Dziś jako spółka grupy ARP zyskujemy nowy wachlarz możliwości do działania na kolejnych płaszczyznach. Innowacyjne projekty to ciężka praca mająca na celu udoskonalenie naszej oferty oraz zwiększanie potencjału spółki.
Od kilku lat wdrażamy pionierskie rozwiązania w zakresie technologii i zarządzania. Od lat budujemy swoją pozycję na rynku energii, opierając się na wieloletnim doświadczeniu. Zaangażowanie oraz dynamika pracy pozwalają nam na podejmowanie nowych wyzwań, w tym inicjowanie działań potwierdzających nasze osiągnięcia. Nasza spółka reprezentuje polski kapitał, więc naturalnym krokiem była decyzja o starcie w Konkursie „Teraz Polska”, który potwierdza najwyższą jakość naszych usług. Godło „Teraz Polska” jest dla nas wyjątkowym wyróżnieniem, dającym miarodajne potwierdzenie jakości naszych usług. Przyszłość stawia przed nami nowe wyzwania, szczególnie w
sektorze energetyki. Godło „Teraz Polska” jest zwieńczeniem pewnego etapu pracy, a zarazem otwarciem nowego rozdziału w naszej historii. Kogeneracja, tworzenie koncepcji smart city, a także stawianie na odnawialne źródła energii to tylko niektóre z zdań, jakie są realizowane i wspierane przez naszą spółkę. Stawiamy sobie wysoko poprzeczkę i dziś wiemy, że tworzymy przyszłość.Przyszłość spod znaku Godła „Teraz Polska”.

Robert Wojtkowski, prezes zarządu Gardens-Software Sp. z o.o
Nasz produkt Gardens ERP jest rozpoznawalny jako pierwsza polska platforma służąca do rozwoju systemów informatycznych wspierających zarządzanie średnimi i dużymi przedsiębiorstwami, w klasie takich systemów jak SAP czy Dynamics. Na całym świecie wiadomo, że licencje na oprogramowanie produkowane w danym kraju stanowią dobro narodowe, bo są wartościami niematerialnymi generującymi zyski netto. Produkcja i rozwój takich systemów jak Gardens ERP, który dostarcza swój własny, niezależny język programowania i zapewnia nieograniczony rozwój przedsiębiorstw przez ich cyfryzację i automatyzację, jest dzisiaj sprawą kluczową. Nasza marka jest już rozpoznawalna w Polsce, a ma szansę zdobyć całą Europę.
Cała technologia wytwarzania naszego oprogramowania, zintegrowane środowisko rozwoju, język programowania czwartej generacji służący do rozwoju i wdrożeń systemu ERP, cała metodyka wdrażania Gardens ERP powstały w Polsce i powinny nosić Godło „Teraz Polska”. Będziemy promować nasze systemy jako produkty polskie i niezależne od dostawców zagranicznych, które służą rozwojowi polskiego przemysłu.

Stanisław Leski, prezes zarządu Gas Trading Podkarpackie
Nasza firma znajduje się aktualnie w okresie bardzo istotnych zmian. Planujemy rozbudowę infrastruktury na terenie zakładu, modernizację rozlewni, powiększenie parku zbiornikowego, podpisanie ważnych kontraktów, dywersyfikowanie dostaw gazu oraz ciągłe poszerzanie rynku zbytu.
Jesteśmy polską firmą o polskim kapitale. Należymy do Grupy Kapitałowej PGNiG, firmy o znaczeniu strategicznym dla bezpieczeństwa energetycznego kraju. Dbamy o polską tradycję, wspierając lokalne inicjatywy, jesteśmy mecenasem kultury i sportu, szerzymy polską pamięć historyczną. Chcemy, aby Godło „Teraz Polska” towarzyszyło nam podczas działań, które wspierają lokalną społeczność, oraz wskazywało na jakość produktów i usług naszej firmy.
Z pewnością użyjemy Godła „Teraz Polska” w przekazie marketingowym naszej firmy. Znak w polskich barwach narodowych będzie podnosić ducha patriotyzmu konsumenckiego wśród naszych klientów. Dzięki temu będziemy mogli z jeszcze większą siłą dbać o wyrażanie polskości w przestrzeni publicznej, zachęcając do korzystania z najwyższej jakości polskich produktów i usług.

Prof. Marcin Ślęzak, dyrektor Instytutu Transportu Samochodowego

ITS to nowoczesna placówka badawczo-rozwojowa z 70-letnią tradycją, która wywiera wpływ na każdą dziedzinę transportu samochodowego. Nasza działalność ma utylitarny charakter i kreuje zaawansowane kierunki rozwoju transportu samochodowego w kraju. Te kierunki są istotne dla planowania i realizacji polityki państwa, m.in. w obszarze bezpieczeństwa publicznego oraz poprawy jakości życia obywateli.
Wiedza, którą tworzy kadra ITS, jest wykorzystywana z myślą o przyszłości, na przykład do tworzenia właściwych postaw i wzrostu świadomości społeczeństwa, także w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wyrazem tych działań było stworzenie Polskiego Obserwatorium Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (POBR). Mamy świadomość, że rzetelna baza danych o zdarzeniach drogowych jest podstawą do identyfikacji głównych problemów bezpieczeństwa ruchu drogowego, dlatego dane agregowane przez POBR stanowią punkt wyjścia do planowania działań prewencyjnych.
Godło „Teraz Polska” odzwierciedla najwyższą jakość i należy do najbardziej rozpoznawalnych znaków promocyjnych w Polsce, dlatego jesteśmy zaszczyceni nagrodą dla Polskiego Obserwatorium Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. To dla nas wyjątkowe wyróżnienie oraz sukces w wymiarze wizerunkowym, który wzmocni prestiż zarówno Obserwatorium, jak i Instytutu.

Mikołaj Wroniszewski, prezes PID Polska
Gdy zaczynaliśmy 20 lat temu, detektory rentgenowskie były niszowym produktem, używanym przez pojedynczych producentów. Dziś jest to coraz bardziej powszechna technologia. Obecnie stosuje ją już ok. 20 proc. firm producenckich. Ponad połowa wszystkich rentgenowskich instalacji skanujących w Polsce jest dostarczona przez nas. Nasze technologie opracowujemy we współpracy z kilkoma krajowymi ośrodkami naukowymi, w tym NCBJ. Z segmentem kontroli ładunków w ciężarówkach, wagonach kolejowych i kontenerach morskich – system MultiControl CANIS – mamy synergię technologiczną. Dostarczony przez nas wspólnie z NCBJ system funkcjonuje już np. na przejściu granicznym w Kuźnicy, a obecnie realizujemy kolejne instalacje. Nasze systemy kontroli cargo mogą
być używane w centrach logistycznych, zakładach produkcyjnych, przy ochronie obiektów i infrastrukturze wrażliwej czy przy zabezpieczaniu imprez masowych. Jest to segment w coraz większym stopniu przyciągający klientów komercyjnych i rosnący równie szybko, jak ten przemysłowy.
Zainteresowanie Konkursem związane jest z dobrze kojarzonym i rozpoznawalnym w naszym kraju Godłem „Teraz Polska”. Promocja rodzimych produktów zawsze była dobrze odbierana. Uważamy, że posługiwanie się Godłem spotka się z pozytywnym odbiorem wśród naszych krajowych klientów i przyczyni się do większej rozpoznawalności marki MultiControl CANIS.
Godło „Teraz Polska” będzie pojawiało się na rodzimych instalacjach, które w przypadku systemu MultiControl CANIS są obecnie budowane głównie na terenie kraju. Oczywiście wyjście na rynki europejskie, które planujemy w najbliższych latach, także będzie związane z promocją polskiego produktu i podkreśleniem jedności z europejską produkcją.

Edward Ley, prezes Wydawnictwa Artystycznego Kurtiak i Ley

Wydawnictwo Artystyczne Kurtiak i Ley specjalizujące się w wydawaniu unikatowych książek kolekcjonerskich i artystycznym oprawianiu całych bibliotek w skórę wchodzi teraz w nowy etap rozwoju. Zastosowaliśmy po raz pierwszy nowoczesne techniki wirtualne, mianowicie rozszerzoną rzeczywistość, w książkach artystycznych. Wprowadzamy technologie i materiały niestosowane dotąd w produkcji książek. Książki Wydawnictwa Artystycznego Kurtiak i Ley wchodzą również w obszary zarezerwowane dotychczas dla sztuk pięknych. Ponownie otworzyliśmy pracownię introligatorstwa artystycznego w Berlinie. Trwa remont nowego obiektu dla wydawnictwa i pracowni introligatorskich w Koszalinie. Sprowadzane są następne maszyny introligatorskie. Przenosiny do nowych obiektów nastąpią w czerwcu. W dotychczasowej zabytkowej siedzibie Wydawnictwa Artystycznego Kurtiak i Ley pozostanie prywatne Muzeum Sztuki Książki.
Udział w Konkursie „Teraz Polska” miał być sprawdzianem, czy kierunek nowych działań wydawnictwa jest wystarczająco kreatywny i innowacyjny. Uzyskanie Godła „Teraz Polska” jest tego potwierdzeniem. Motywuje do dalszego rozwijania innowacyjnych technik i technologii zarówno w obszarze tworzenia książek, jak i zarządzania firmą.

Łukasz Kotula, dyrektor ds. szkoleń w Corab SA
W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na energię pozyskiwaną ze źródeł odnawialnych konstrukcje, produkty i usługi, jakie oferujemy, cieszą się coraz większym zainteresowaniem. W odpowiedzi na potrzeby rynku sukcesywnie zwiększamy swoje moce produkcyjne oraz poszerzamy portfolio oferowanych wyrobów i urządzeń.
Jednym z założeń Corab jest otwarte dzielenie się wiedzą z profesjonalistami oraz zainteresowanymi energią słoneczną. Nasza inicjatywa edukacyjna Corab Akademia także przyciąga szerokie grono osób. Liczne szkolenia, przeprowadzane zarówno przez naszych trenerów, jak i partnerów Corab, są znaczącym i ważnym elementem aktywności spółki. Przeszkoliliśmy już ponad 6 tys. osób w Polsce, zaczynamy szkolić także poza granicami kraju.
Poprzez uczestnictwo w Konkursie „Teraz Polska” chcieliśmy pokazać, że krajowe przedsiębiorstwa mogą wyznaczać trendy w tak innowacyjnej i strategicznej dziedzinie, jaką jest energetyka. Godło „Teraz Polska” to dla nas powód do dumy i świadectwo jakości, którą oferujemy kontrahentom i klientom. To ważne tym bardziej, że praktycznie 100 proc. naszej produkcji to tzw. local content, a z efektów naszych działań korzystają zarówno odbiorcy w kraju, jak i za granicą.

Rafał Miazga, wiceprezes Zakładu Mięsnego Smak-Górno Sp. z o.o.
Zakład przez lata wypracował status jednej z najbardziej znanych i cenionych marek w województwie podkarpackim dzięki umiejętności łączenia walorów tradycji i nowoczesności w procesie produkcji. W swojej ofercie posiadamy wyroby tradycyjne powstałe w oparciu o stare lokalne receptury. Firma ze 100-proc. polskim kapitałem stawia również na produkcję wykorzystującą polski surowiec. Prace nad nowymi wdrożeniami wciąż trwają i zakład w najbliższym roku wprowadzi kilka obiecujących i innowacyjnych produktów. Posiadamy szeroką ofertę produktów wysokiej
jakości, bez konserwantów. Podjęliśmy decyzję o zgłoszeniu do Konkursu „Teraz Polska” ze względu na jego wysoką rangę i wysoką rozpoznawalność Godła „Teraz Polska” wśród konsumentów w kraju i za granicą.
Jest to skuteczne narzędzie marketingowe, które pozwoli nam się wyróżnić i pomoże w budowaniu pozytywnego wizerunku produktów i firmy. Obecność w gronie laureatów tegorocznej edycji Konkursu „Teraz Polska” to dla nas niewątpliwie wielki sukces i zaszczyt. Mamy nadzieję, że dzięki rozgłosowi związanemu z rangą Godła odznaczone produkty trafią do szerokiego grona klientów. Patrząc przez pryzmat 30 lat, jesteśmy dumni, że biznes rozwija się, a drugie pokolenie ze śmiałością realizuje pracę nad dalszą ekspansją.

Robert Rytel, właściciel Ubojni Rytel
Ubojnia Zwierząt Robert Rytel w Podgórzu to rodzinna firma, która przez 24 lata działalności wypracowała znaczącą i stabilną pozycję na polskim rynku mięsnym. Wartość firmy jest efektem pasji, ambicji oraz nieschematycznego myślenia założyciela Roberta Rytela. W 2016 r. powstał zupełnie nowy zakład. Zastosowane zostały niespotykane dotąd w Polsce rozwiązania: automatyzacja procesów, komputerowe sterowanie sortowaniem produktów pod kątem parametrów wymaganych przez klienta oraz ekspedycja towarów z zakładu praktycznie bez udziału pracowników. Wartość i
jakość produktu potwierdzają zadowoleni klienci, a także zdobyte certyfikaty – IFS Food oraz certyfikat Światowej Organizacji Zdrowia Zwierząt OiE. Ubojnia Rytel jest jedynym w Polsce zakładem posiadającym to wyróżnienie, co honoruje wysiłek w zakresie utrzymania wysokiego poziomu dobrostanu zwierząt. Firma uczestniczy w Systemie Gwarantowanej Jakości Żywności QAFP. Godło „Teraz Polska” od ponad 30 lat jest bez wątpienia najbardziej rozpoznawalnym symbolem promującym polskie firmy, a przede wszystkim świadczy o zaufaniu konsumentów oraz najwyższej jakości oferowanej przez przedsiębiorstwo. Jakość i zaufanie to słowa, z którymi utożsamiamy się od
początku istnienia firmy, dlatego znalezienie się w gronie wyróżnionych polskich przedsiębiorstw jest dla nas niezwykle ważnym osiągnięciem, potwierdzającym oraz nagradzającym nasze starania i ciężką pracę, jaką wkładamy w rozwój firmy. Otrzymanie Godła „Teraz Polska” pozwoli nam uzyskać jeszcze większą wiarygodność i rozpoznawalność marki, a także – co dla nas najważniejsze – umożliwi intensywniejszy rozwój zakładu i asortymentu. Nasi klienci zyskają produkt o potwierdzonym krajowym pochodzeniu, co umocni pozycję firmy na rynku oraz ułatwi konkurowanie z importowaną
wieprzowiną. To wyróżnienie wpływa również na fundamentalny obszar funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa, czyli na ludzi, którzy je tworzą.

WYRÓŻNIENI

Mateusz Wróbel, prezes Data Dynamics Sp. z o.o.
Rozwijam i tworzę aplikację LivePrice od 2018 r. Każdy kwartał przynosi sukces w postaci dołączenia do naszego grona nowych, zadowolonych klientów. Ten rok jest dla nas przełomowy, ponieważ planujemy ekspansję na rynki zagraniczne. Dodatkowo na rodzimym gruncie rozpoczynamy współpracę z największą platformą usług internetowych dla e-sklepów. Chcemy pokazać, że polskie usługi mogą odnosić sukcesy i dumnie reprezentować biało-czerwone barwy.
Godło „Teraz Polska” to dla naszej firmy synonim najwyższej jakości usług. Budzi zaufanie i wzmacnia estymę przedsiębiorstwa, które się nim posługuje. W moich oczach system LivePrice koreluje z wartościami, które reprezentuje to prestiżowe godło. Niezwykle ważnym dla mnie aspektem jest podkreślenie patriotyzmu konsumenckiego. Prowadzę firmę w Polsce, a budowa marki trwa nieprzerwanie. Aplikacja, którą stworzyłem, świadczy usługi w środowisku e-commerce na najwyższym poziomie. Dążymy do ciągłego wzrostu zadowolenia klientów. Potwierdzają to nasi partnerzy biznesowi, którzy po wdrożeniu systemu notują wzrost zysków nawet o 70 proc.

Sebastian Szufa, prezes DICO s.c.
Od momentu powstania 11 lat temu, firma dynamicznie się rozwija. Główne obszary rozwoju skupiają się na funkcjonalności i doskonaleniu produktu podstawowego, jakim jest Polski Program MÓWik, oraz na wprowadzaniu nowych produktów, takich jak pomoce dydaktyczne i inne aplikacje stworzone na bazie naszych autorskich symboli MÓWik. Kolejno wprowadzane produkty stanowią uzupełnienie oferty podstawowej i zwiększają potencjał biznesowy firmy. Jednak najważniejszym zasobem naszej firmy są ludzie, dlatego też ciągle powiększamy zespół i wzmacniamy jego kompetencje. W ciągu następnych kilku lat planujemy ekspansję międzynarodową. Konkurs „Teraz Polska” jest rozpoznawalnym i docenianym przez klientów wyróżnieniem, zarówno na rynku polskim, jak i międzynarodowym. Uważamy, że dzięki Konkursowi możemy znacznie wzmocnić markę MÓWik i zwiększyć jej rozpoznawalność. Godło „Teraz Polska” stanowi też dla nas doskonały sposób na promocję na rynku polskim i międzynarodowym. Uważamy, że produkty w pełni polskie, innowacyjne i spełniające ważną społecznie rolę w pełni zasługują na posługiwanie się tym znakiem.

Warto wspomnieć, że zakończenie 32. edycji Konkursu „Teraz Polska” jest również momentem, od którego można zgłaszać produkty i usługi do 33. edycji.

Do czasu oficjalnej inauguracji kolejnej edycji Konkursu firma może złożyć ankietę rejestracyjną, która jest rodzajem wstępnej deklaracji udziału w Konkursie. Po inauguracji, która nastąpi jesienią 2022 roku, będzie można przejść do drugiego etapu zgłoszenia, czyli przesłać ankietę weryfikacyjną – tłumaczy Michał Lipiński. Zachęcamy firmy do zgłaszania produktów i usług, ponieważ Godło „Teraz Polska” jest dla klientów najlepszą i uznawaną przez nich samych wskazówką, że dany produkt lub usługa cechują się najwyższą jakością i polskim pochodzeniem.

32. Gala „Teraz Polska” – finał konkursu

GALERIA ZDJĘĆ fot. Kamil Broszko

źródło: mat, prasowe – Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego / Biuro Prasowe