NASZ PATRONAT: Firmy rodzinne, właścicielskie i rzemieślnicze po raz szósty przyjadą do Wrocławia

Możliwość komentowania NASZ PATRONAT: Firmy rodzinne, właścicielskie i rzemieślnicze po raz szósty przyjadą do Wrocławia została wyłączona Aktualności

6 czerwca Wrocław będzie gościł przedstawicieli biznesu rodzinnego, właścicielskiego i rzemieślniczego. Tegoroczny Kongres zdefiniowano w tytule „Znaleźć energię”. Kongres zajmie się tematyką niezbędnej energii do rozwoju firm, mimo zmagania się z wieloma czynnikami kryzysogennymi.

– Będziemy mówić o najważniejszych wyzwaniach dla firm rodzinnych i właścicielskich związanych głównie z poszukiwaniem energii do działania i niekonwencjonalnej energii zasilającej.  Przedstawimy najnowsze trendy rozwojowe, nowatorskie rozwiązania sukcesyjne, przykłady i nowe rozwiązania pozwalające profesjonalizować biznes rodzinny. Omówimy zastosowanie alternatywnych źródeł energii prezentując technologiczne i finansowe rozwiązania dla małych i średnich biznesów – mówi Prof. Krzysztof Safin, dyrektor Centrum Biznesu Rodzinnego Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu, twórca Kongresu Firm Rodzinnych.

Kongres Firm Rodzinnych to bogaty zakres tematyczny, inspirujące panele, znakomici mówcy, fascynujące historie firm. Podczas obrad praktycy i konsultanci przedstawią uczestnikom kongresu trendy i kierunki rozwoju w różnych obszarach biznesu, które będą wywierać wpływ na zachowania i postawy zarówno klientów jak i przedsiębiorstw. Podążanie za nimi będzie wyzwaniem dla wielu firm, jednak z perspektywą szansy na sukces rynkowy. Ignorowanie trendów, mechanizmów, które mogą być wykorzystane w biznesie takie szanse zdecydowanie ogranicza.

Nie ma uniwersalnych wzorców zarządzania i skali działania odpowiedniej do każdej sytuacji. Stąd też Kongres pragnie zwrócić uwagę uczestników na to, jak firmy różnej wielkości poszukują źródeł przetrwania i rozwoju. To poszukiwanie odbywa się bardzo często poprzez wzajemne podpatrywanie, przejmowanie, czy też naśladowanie modeli biznesu i zachowań rynkowych, nierzadko również poprzez wykorzystywanie swoich kompetencji i potencjałów współpracując i współdziałając ze sobą. Pokażemy na przykładach firm rodzinnych jak w podobnych sytuacjach reagują firmy o różnych skalach działania i w jaki sposób współpracują one ze sobą realizując swoje indywidualne cele.

Jednym z największych wyzwań dla wszystkich gospodarek będzie w najbliższym czasie pogodzenie sprzecznych dążeń – dbałości o rozwój w konwencji eko oraz zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego przy możliwie najniższych cenach energii. Temu tematowi poświęcony będzie panel Energia w przyszłości.

Temat interesujący bardzo wielu przedsiębiorców to sukcesja. Panel: Sukcesja z perspektywy pokoleń – w imię ojca, w imię matki – to misja do spełnienia, czy raczej rodzinne zobowiązanie, czy może przygoda biznesowa lub przymus wewnętrzny. Specjaliści i firmy rodzinne dyskutować będą również na temat przeszłości i przyszłości firmy oraz to, co chcemy zatrzymać i pielęgnować, a co zmienić, aby zapewnić trwałość i rozwój przedsiębiorstwa.

Podczas Kongresu wręczone zostaną również statuetki Promotor Przedsiębiorczości Rodzinnej. Konkurs popiera najbardziej wartościowe firmy rodzinne.

Kongres zamknie debata na temat przyszłości firm rodzinnych w Polsce – „Należy wspierać, czy wystarczy nie szkodzić ?”

więcej na temat debaty TUTAJ:

W imieniu organizatora zapraszamy 6 czerwca do Wrocławia na spotkanie rodzinnych biznesów. Udział w Kongresie jest bezpłatny. Zapisy: www.kfr.com.pl

źródło informacji: WSB we Wrocławiu/ KFR