Najlepsze produkty i usługi nagrodzone. Można już składać zgłoszenia do 31. Edycji Konkursu „Teraz Polska”

Możliwość komentowania Najlepsze produkty i usługi nagrodzone. Można już składać zgłoszenia do 31. Edycji Konkursu „Teraz Polska” została wyłączona Aktualności, Biznes, firma tygodnia

W 30., jubileuszowej edycja Konkursu „Teraz Polska” nagrodzono 14 produktów, 9 usług i jedną innowację. Gala finałowa odbyła się 9 czerwca 2020 r. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Teraz Polska gala

Teraz Polska gala fot Kamil Broszko

W bieżącym roku nagrodzono między innymi przedstawicieli sektorów: budowlanego, kosmetycznego, farmaceutycznego, spożywczego (w tym producentów wyrobów tradycyjnych), instytucje finansowe, a także szereg przedsięwzięć z zakresu nowoczesnych technologii (np. roboty, aplikacje, innowacyjne testy do wykrywania grypy czy inteligentny pojemnik na śmieci, który sam rozpoznaje rodzaj odpadu i go sortuje).

– Jubileusz trzydziestej edycji Konkursu to szczególna okazja, aby z satysfakcją podsumować znakomity dorobek polskiej przedsiębiorczości i spojrzeć ku wyzwaniom jutra – zwrócił się do zebranych na gali finałowej Prezydent RP Andrzej Duda, Patron Honorowy Konkursu „Teraz Polska” – Z serdecznymi gratulacjami zwracam się do Laureatów i Wyróżnionych. Państwa osiągnięcia stanowią wspaniały wzór do naśladowania. To właśnie ludziom takim jak Państwo, reprezentowanym przez Państwa firmom i tworzonym przez Państwa dziełom zawdzięcza nasza Ojczyzna podziwiany przez wszystkich sukces ekonomiczny. Państwa umiejętności, doświadczenie i śmiałe ambicje składają się na gwarancję, że hasło „Teraz Polska” pozostanie stale aktualne. Dają Państwo piękny przykład patriotyzmu gospodarczego. Życzę wszelkiej pomyślności na biznesowych drogach – dodał Prezydent.

– W imieniu mojego męża oraz własnym chciałam skierować słowa uznania dla organizatorów Konkursu i złożyć najserdeczniejsze gratulacje wszystkim laureatom. Przez 3 dekady Konkursu „Teraz Polska” nagrodą zostało uhonorowanych ponad 700 laureatów. To państwa dokonania i państwa sukcesy bezsprzecznie przyczyniają się do prężnego rozwoju naszej gospodarki, co jest naszą wspólną radością i wspólną dumą – powiedziała podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim w Warszawie Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda.

Konkurs w dobie koronawirusa

Od początku pandemii Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego, organizator Konkursu „Teraz Polska”, podejmowała wszelkie starania, by jak najlepiej wywiązać się ze swojej misji i jak najskuteczniej realizować swoje credo, czyli wspierać polskich przedsiębiorców i polskich konsumentów.

– Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego nabiera szczególnego znaczenia w dobie czasu kryzysu COVID-19 i w czasie kiedy chcemy odbudować gospodarkę, w tym także turystykę. Budowanie tożsamości gospodarczej, własnej siły gospodarczej, ale także poczucia pewności na rynkach zagranicznych jest bardzo istotne w czasach, kiedy potrzebujemy mocnej gospodarki, mocnego państwa. W czasach próby jesteśmy zdani na siłę własnego państwa. A nasze państwo jest silne tylko dlatego, że silna jest gospodarka i mocne są finanse publiczne. Dlatego budowanie silnej tożsamości gospodarczej, poczucia pewności własnej marki jest tak ważne teraz kiedy budujemy najważniejsza wspólnotę – wspólnotę pod nazwę Polska – mówi Andrzej Gut-Mostowy, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju.

Cyfrowa transformacja Konkursu i Patronat Honorowy Prezydenta RP

Z powodu pandemii COVID-19 Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego dostosowała procedury konkursowe do obostrzeń sanitarnych i lockdownu.

– Zostały one zmodyfikowane na takiej samej zasadzie, jak w wielu innych branżach. Dokonano transformacji cyfrowej i do realizowania transparentnych i rzetelnych procesów oceniania firm i wyboru laureatów przez Kapitułę Godła „Teraz Polska” włączono najnowsze narzędzia komunikacyjne. Prezydent RP Andrzej Duda objął honorowym patronatem finał Konkursu, dzięki czemu uroczystość wręczenia statuetek „Teraz Polska” odbyła się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie – mówi Michał Kleiber, przewodniczący Kapituły Godła „Teraz Polska”.

Partnerami Głównymi Konkursu „Teraz Polska” są laureaci Godła i wieloletni przyjaciele Fundacji: firma Fakro, wicelider światowej produkcji okien dachowych, oraz firma Blachy Pruszyński, największy polski producent blachodachówki. Fundacja ma zaszczyt współpracować z podmiotami, które nie tylko oferują konkretne wsparcie, ale też swoją postawą potwierdzają, że bliskie są im ideały, które wyraża od lat Polski Program Promocyjny „Teraz Polska”.

W 2021 roku finał kolejnej edycji Konkursu „Teraz Polska”

Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego, organizator Konkursu „Teraz Polska”, przyjmuje już zgłoszenia firm do 31. edycji Konkursu „Teraz Polska”. Aby wziąć w nim udział, należy wypełnić ankietę rejestracyjną, która znajduje się na stronie https:// terazpolska.pl/pl/ankieta-rejestracyjna- -online-dla-produktow-i-uslug. Szczegółowych informacji dotyczących warunków udziału w Konkursie „Teraz Polska” udziela biuro Fundacji – tel. 22 201 29 90 lub 22 826 01 91, e-mail: konkurs@terazpolska.pl.

 

Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego organizującej Konkurs „Teraz Polska”

Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego organizującej Konkurs „Teraz Polska” fot. mat. prasowe

 

Dziś stoimy u progu wielkich wyzwań, natomiast wszystkim zależy, aby nasza gospodarka wyszła obronną ręką z tej bardzo trudnej próby, jaką jest pandemia koronawirusa. Znakomici laureaci Konkursu „Teraz Polska” reprezentują nieprawdopodobny potencjał. To daje nadzieję, że polscy przedsiębiorcy, na czele z jej najbardziej znamienitymi przedstawicielami, w razie gdy kryzys będzie się pogłębiał, znów wyciągną nas z tarapatów. Tak jak zrobili to już raz, po roku 1989, gdy umożliwili wyjście z biedy, stworzyli miejsca pracy i swoistą kulturę rozwoju.