Najlepsi z najlepszych. Finał 31. edycji Konkursu „Teraz Polska”

Możliwość komentowania Najlepsi z najlepszych. Finał 31. edycji Konkursu „Teraz Polska” została wyłączona Aktualności, firma tygodnia

Konkurs „Teraz Polska” zmienia się, podobnie jak krajowa i globalna gospodarka. Jednak niezmiennie jego zwycięzców łączy to, że oferują najwyższą jakość i pochodzą z Polski.

Po lewej stronie: Pierwsza Dama, Agata Kornhauser-Duda, po prawej stronie: Prezes Fundacji Polskiego
Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, Krzysztof Przybył
Po lewej stronie: Pierwsza Dama, Agata Kornhauser-Duda, po prawej stronie: Prezes Fundacji Polskiego
Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, Krzysztof Przybył fot. Kamil Broszko

Jeszcze kilka lat temu reprezentacja branżowa w Konkursie „Teraz Polska” miała nieco inny skład. Przeważały produkty spożywcze, budowlane, przemysłowe itp. Owe sektory, które cechowały naszą gospodarkę i stanowiły o jej sile, dziś wciąż dają powody do dumy, lecz muszą podzielić się miejscem z nowoczesnymi specjalizacjami. Nasz świat szybko idzie do przodu, ale prawdziwe przyspieszenie wiąże się z dwoma zjawiskami o wielkim wpływie, nie tylko na wszystkich Polaków, ale całą globalną populację. Pierwszym zjawiskiem jest pandemia COVID-19. Zmiany, które spowodowała, były poważne dla części gospodarki, ale z drugiej strony branże farmacji, biotechnologii i technologii medycznych odnotowała rekordowe wzrosty. Owych branż nie zabrakło również w gronie laureatów Konkursu „Teraz Polska”.

My, jako firma, wierzymy w to, co robimy, w swoje produkty, w pracowników i ich pomysły. Wystartowaliśmy w konkursie o Godło „Teraz Polska”, aby pokazać wszystkim, że GeneMe, jakość i zaufanie to synonimy – mówi dr inż. Dawid Nidzworski, prezes GeneMe Sp. z o.o.

Nie mniej ważne dla naszej przyszłości są dziś zmiany klimatyczne. A na przykładzie laureatów Konkursu „Teraz Polska” reprezentujących branżę energii odnawialnej może się wydawać, że za chwilę Polska stanie się prawdziwą zieloną awangardą.

Jesteśmy polskim start-upem z rodzimym kapitałem, dlatego decyzja o udziale w Konkursie „Teraz Polska” na tym etapie rozwoju firmy była dla nas naturalna – przekonuje Marcin Pieczora, prezes zarządu Sunday Polska Sp. z o.o.

Wśród laureatów nie brakuje też specjalizacji, które odpowiadają na inne współczesne problemy i potrzeby konsumentów. Nowoczesne finanse, bezpieczeństwo, edukacja, informatyka stają się dziś krajową domeną, co z roku na rok znajduje coraz silniejsze odzwierciedlenie w Konkursie „Teraz Polska”. Oczywiście wciąż wielką siłą naszej gospodarki są firmy reprezentujące branże tradycyjne, dzięki swej renomie znane nie tylko w kraju, ale i na świecie.

Dotychczas w Konkursie wzięło udział 5 tys. polskich firm – reprezentujących wszystkie branże krajowej gospodarki – spośród których nagrodzono łącznie ponad 750. Biorą w nim udział zarówno duże polskie przedsiębiorstwa z sukcesami eksportowymi, jak i małe firmy rodzinne. Jest to możliwe, gdyż podstawowym kryterium oceny jest jakość oferowanych produktów i usług, a nie wielkość przedsiębiorstwa – podkreśla prof. Michał Kleiber, przewodniczący Kapituły Godła „Teraz Polska”.

Można już zgłaszać produkty i usługi do kolejnej, 32. Edycji Konkursu „Teraz Polska”.

Zachęcam przedsiębiorców do udziału. Warto ubiegać się o Godło „Teraz Polska”, ponieważ jest ono dla klientów najlepszą wskazówką, że dany produkt lub usługa cechują się najwyższą jakością i polskim pochodzeniem – konkluduje Michał Lipiński.

Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego, organizującej Konkurs „Teraz Polska”

W ostatnim roku doświadczyliśmy bezprecedensowych zdarzeń związanych z pandemią. Nie da się zaprzeczyć rewolucji, która dokonuje się na naszych oczach, w szczególności w aspekcie naukowo-technologicznym, ale też zmiany świadomości. Na pewno pandemia doskonale uświadomiła nam nasze elementarne potrzeby, ale także wyzwania, z którymi musimy się zmierzyć. Chcemy nie tylko być zdrowi, oddychać świeżym powietrzem i pić czystą wodę, ale równocześnie żyć w kraju, w którym rozwija się nowoczesny biznes i kwitnie innowacyjność.

Jak to się wszystko ma do Konkursu „Teraz Polska”? W czerwcu br. wyłoniliśmy jego laureatów po raz 31. Natomiast po raz pierwszy cała edycja Konkursu, od etapu zgłoszeń firm do samego finału, odbyła się w warunkach obostrzeń i lockdownu. Mimo to firmy dopisały, a zaprezentowane produkty i usługi ukazują w zupełnie nowym świetle potencjał krajowej gospodarki. Okazuje się bowiem, że niektóre z wielkich problemów tego świata – związanych ze zdrowiem, bezpieczeństwem, ochroną środowiska – mogą zostać rozwiązane w naszym kraju, a przyczynią się do tego właśnie polskie firmy.

Kiedy prześledzi się sukcesy dotychczasowych zdobywców Godła „Teraz Polska”, nie pozostaje już nic innego, jak tylko optymizm. A ten najbardziej napędza do działania. Jeszcze raz zachęcam Państwa, do doceniania tegorocznych laureatów Konkursu „Teraz Polska”, którym również z tego miejsca serdecznie gratuluję. A przedsiębiorców planujących wyróżnić w wyjątkowy sposób swoje produktu bądź usługi już teraz zapraszam do kolejnej, 32. edycji Konkursu „Teraz Polska”.

Szczegółowe informacje o Laureatach Godła „Teraz Polska” i warunkach przystąpienia do 32. edycji Konkursu „Teraz Polska” można znaleźć na stronie WWW.terazpolska.pl.