MEDISEPT: Od lokalnego przedsiębiorstwa do ogólnopolskiego potentata związanego z regionem

Możliwość komentowania MEDISEPT: Od lokalnego przedsiębiorstwa do ogólnopolskiego potentata związanego z regionem została wyłączona Aktualności, Biznes, firma tygodnia

Rozwiązania umożliwiające skuteczną walkę z mikroorganizmami chorobotwórczymi oraz codzienne utrzymanie czystości i higieny na stałe zagościły nie tylko na szpitalnych salach operacyjnych, oddziałach zakaźnych czy w jednostkach publicznych, ale również w domach Polaków. Profesjonalne środki do utrzymania czystości i dezynfektanty w standardzie medycznym od lat są tworzone w ekonomicznym sercu Lubelszczyzny przez firmę MEDISEPT – największego polskiego producenta w tym segmencie rynku, który w swojej działalności stawia m.in. na najwyższą jakość produktów, rozwijanie infrastruktury, w tym zaplecza badawczego, oraz wspieranie lokalnych inicjatyw.

MEDISEPT

Wytwarzane w zgodzie z normami europejskimi z surowców najwyższej jakości, testowane w akredytowanych laboratoriach, wieloskładnikowe i zoptymalizowane pod kątem właściwości bójczych – tak w kilku słowach można opisać produkty tworzone przez firmę MEDISEPT. Polski przedsiębiorca tworzy swoje preparaty „od zera” – od opracowania formulacji poszczególnych środków aż po ich rozlewanie w podlubelskiej fabryce. Kompleksowe podejście umożliwia infrastruktura użytkowa i badawcza budowana przez firmę od wielu lat.

Na fundamencie wiedzy

Ponad 25 lat temu farmaceuta Przemysław Śnieżyński oraz lekarz epidemiolog Waldemar Ferschke założyli przedsiębiorstwo MEDISEPT, które od tego czasu utożsamia się z ideą higieny i dezynfekcji. Kierunek działań firmy ukształtowały wykształcenie, wiedza i zainteresowania medyczne założycieli. Z początku dystrybuowali profesjonalne środki biobójcze m.in. w polskich szpitalach czy placówkach użyteczności publicznej. Po kilku latach zdecydowali się produkować dezynfektanty pod własną marką, opierając się na wiedzy zdobytej we współpracy z sektorem medycznym.

W 2013 r. MEIDSEPT uzyskał pozwolenie na funkcjonowanie w Podstrefie Lublin Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC, czyli w ekonomicznym sercu regionu. Od tego czasu MEDISEPT zbudował jedną z najnowocześniejszych w Polsce fabryk wytwarzających środki do dezynfekcji oraz do utrzymania higieny i czystości i magazyn wysokiego składowania. Dziś umożliwia to szybkie zwiększanie wolumenu i dostosowanie do potrzeb rynku również w czasie kryzysu.

Inwestycje w rozwój firmy i regionu

Firma nadal inwestuje w rozwój produktów i zaplecza operacyjnego. Aktualnie jest w trakcie budowy nowoczesnego Centrum Badawczo-Rozwojowego z laboratorium wirusologicznym. Pozwoli ono na zintensyfikowanie badań wirusologicznych i mikrobiologicznych oraz prace nad preparatami o działaniu rozszerzonym.

Od początku naszą działalność opieraliśmy na wiedzy, co pozwala nam wciąż się rozwijać, rozbudowywać kolejne działy firmy, np. Badań i Rozwoju. „Prawdziwa dezynfekcja” w haśle naszej firmy to nie tylko slogan, ale wartość, którą kierujemy się na co dzień, tworząc nasze produkty. Dziś widzimy pozytywne efekty naszej strategii, bo profesjonalna dezynfekcja w najwyższym standardzie jest już obecna nie tylko w sektorze medycznym, ale również w życiu codziennym, zabezpieczając Polaków – podkreśla Waldemar Ferschke, wiceprezes spółki MEDISEPT, lekarz epidemiolog.

Dziś MEDISEPT jest największą polską firmą produkującą środki do dezynfekcji i utrzymania czystości w standardzie medycznym, co nie znaczy jednak, że zaopatruje tylko i wyłącznie sektor zdrowia. W systematycznie poszerzanym portfolio posiada również produkty dla profesjonalnych firm świadczących usługi porządkowe czy przeznaczone na rynek konsumencki.

Naszymi działaniami pobudzamy rozwój gospodarczy regionu i wspieramy lokalną społeczność. Zapewniamy miejsca pracy oraz wspieramy inicjatywy, takie jak działalność regionalnych klubów sportowych czy młodych badaczy z jednej z lubelskich uczelni – mówi Przemysław Śnieżyński, prezes spółki MEDISEPT, farmaceuta.