Lokomotywy PKP Intercity będą promować start naszej reprezentacji olimpijskiej w Paryżu

Możliwość komentowania Lokomotywy PKP Intercity będą promować start naszej reprezentacji olimpijskiej w Paryżu została wyłączona Aktualności

Do rozpoczęcia Igrzysk Olimpijskich w Paryżu pozostało równo 100 dni. Na tory wyjadą lokomotywy PKP Intercity z okolicznościową grafiką nawiązującą do startu naszej reprezentacji w tym najważniejszym sportowym wydarzeniu 2024 roku. Pojazdy z okleiną w narodowych barwach z hasłem „POWIEDZ TAK OLIMPIJSKIM EMOCJOM!” będą zachęcać do dopingowania Olimpijskiej Reprezentacji Polski.

Lokomotywy PKP Intercity będą promować start naszej reprezentacji olimpijskiej w Paryżu fot. PKP Intercity
Lokomotywy PKP Intercity będą promować start naszej reprezentacji olimpijskiej w Paryżu fot. PKP Intercity

Narodowy przewoźnik, będąc świadom swojej misji społecznej, chętnie połączył siły z Polskim Komitetem Olimpijskim, w celu promocji sportu wśród polskiego społeczeństwa. Od sierpnia ubiegłego roku PKP Intercity jest członkiem Polskiej Rodziny Olimpijskiej, a zarazem Sponsorem PKOl i Olimpijskiej Reprezentacji Polski.

PKP Intercity wspiera polski sport i zachęca wszystkich kibiców do śledzenia olimpijskich emocji z polskimi sportowcami w rolach głównych. Dlatego narodowy przewoźnik, wraz ze swoim partnerem Polskim Komitetem Olimpijskim, zdecydował się okleić dwie lokomotywy w grafikę przypominającą o tym wielkim sportowym święcie, które rozpocznie się równo za sto dni – 26 lipca.

Jako narodowy przewoźnik realizujemy nie tylko naszą misję publiczną, jaką jest zapewnienie dalekobieżnych przejazdów, lecz także wspieramy polski sport czy kulturę. Dlatego chętnie przyłączyliśmy się do akcji promującej występy polskich sportowców na zbliżających się Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Mamy nadzieję, że wrócą do domu z workiem medali – powiedział Tomasz Gontarz, Wiceprezes Zarządu PKP Intercity.

Okolicznościową grafiką zostały oklejone dwie lokomotywy PKP Intercity – EU160 Grffin oraz EU44 Husarz. Grafika przedstawia trzy dyscypliny sportu – kolarstwo, koszykówkę oraz bieg sztafetowy. Została ona zaprojektowana w minimalistycznym stylu, a oprócz wyżej wspomnianych sportów znalazło się na niej także główne hasło mające zachęcić Polaków do oglądania wyczynów naszych reprezentantów: „POWIEDZ TAK OLIMPIJSKIM EMOCJOM!”

Od początku bardzo nam się ten pomysł spodobał, bo to jest właśnie to, co wspólnie z naszymi partnerami możemy robić – promować sport i aktywność fizyczną wśród wszystkich Polaków, od malucha po seniora. Wszak PKP Intercity jeżdżą całe rodziny, bo jest to jedna z najwygodniejszych form podróżowania. Teraz wszystkim podróżnym będą towarzyszyć symbole olimpijskie, co mnie jako Prezesa PKOl bardzo cieszy – powiedział Radosław Piesiewicz, Prezes PKOl.

Zbliżające się XXXIII Letnie Igrzyska Olimpijskie będą szczególne dla Polskiego Komitetu Olimpijskiego pod wieloma względami. W stolicy Francji będziemy bowiem świętować 100-lecie występów Olimpijskiej Reprezentacji Polski w Igrzyskach Olimpijskich. Pierwszy raz Polska jako kraj wzięła udział w tej najważniejszej imprezie sportowej świata podczas Igrzysk Olimpijskich w 1924 roku, także w Paryżu i tam zdobyła pierwsze olimpijskie medale!

źródło informacji: PKP Intercity