Liderzy biznesu debatują w Krakowie o kryzysie – zapisz się na wydarzenie!

Możliwość komentowania Liderzy biznesu debatują w Krakowie o kryzysie – zapisz się na wydarzenie! została wyłączona Aktualności, Biznes, It

Współpraca lokalnych firm w kryzysie, działania samorządu, propozycje kolejnych rozwiązań. To trzy najważniejsze tematy dyskusji liderów biznesu „Nowe szanse biznesowe w kryzysie”, zaplanowanej na 9 lipca w Krakowie. Zapisy trwają.

CitySpace Krakow fot. Maciej Lulko

Wirtualna dyskusja liderów biznesu zorganizowana jest pod patronatem wiodących instytucji i firm, takich jak: Brytyjsko-Polska Izba Handlowa, Urząd Miasta Kraków, Krakowski Park Technologiczny, CitySpace i PwC. Organizatorem jest CBRE – międzynarodowa firma świadcząca usługi doradcze na rynku nieruchomości komercyjnych. Pełna nazwa wydarzenia to: „Nowe szanse biznesowe w kryzysie: aktualna sytuacja i współpraca międzysektorowa w Krakowie”.

Więcej biur elastycznych
Jednym z tematów są elastyczne rozwiązania biurowe, które w ostatnim czasie w całym kraju zyskują na popularności i umacniają się zwłaszcza na największych rynkach regionalnych. Wśród zaproszonych gości jest Magdalena Śnieżek, manager regionalny CitySpace – jednego z największych operatorów serwisowanych biur elastycznych w Polsce, który niedawno znacznie powiększył swoją przestrzeń w krakowskim kompleksie O3 Business Campus.

– Czas epidemii jeszcze wyraźniej pokazał, że nowoczesne firmy oczekują elastyczności wyrażonej w atrybutach takich jak wielofunkcyjność, pełen serwis, nieograniczona dostępność, gotowość do pracy od zaraz i możliwość przystosowania pomieszczeń do indywidualnych potrzeb – tłumaczy Magdalena Śnieżek, w CitySpace odpowiedzialna za południową część Polski.

Eksperci omówią także ciekawe zagadnienie współpracy międzysektorowej – szanse w kryzysie, nowe inwestycje, programy rozwojowe i sytuacja na rynku pracy. Zainteresowanie budzi również temat znaczenia kooperacji lokalnych firm i instytucji dla wzmocnienia konkurencyjności środowiska biznesowego w Krakowie.

– W stolicy Małopolski tkwi wielki potencjał rozwojowy, dlatego rozwijamy działalność w tym mieście, jednocześnie wspierając lokalny biznes, którego działania są szalenie istotne – mówi Magdalena Śnieżek z CitySpace.

– Elastyczne biura sprzyjają nowemu modelowi łączącemu pracę biurową i zdalną. Dziś zdecydowana większość elastycznej powierzchni biurowej jest ulokowana w Warszawie, ale z pewnością ten segment będzie dynamicznie rozwijał się także w innych miastach Polski – zapowiada.

Co zaproponował samorząd?
Agenda dyskusji liderów biznesu została podzielona na trzy bloki:

sytuacja w regionie (jak lokalne firmy współpracują w kryzysie);

działania Urzędu Miasta Krakowa realizowane w odpowiedzi na wyzwania kryzysu;

szanse biznesowe – propozycje rozwiązań dla lokalnego biznesu.

Zbliżająca się dyskusja otworzy cykl spotkań liderów biznesu w różnych miastach Polski. W planach są zarówno wydarzenia online, jak i w tradycyjnej formie.

Spotkanie online jest otwarte dla słuchaczy. Wystarczy wysłać zgłoszenie na adres: jan.banasikowski@cbre.com. W odpowiedzi uczestnicy otrzymają link i dane logowania do wideokonferencji (Zoom). Początek debaty zaplanowany jest na godz. 10.00.

CitySpace tworzy przestrzeń, w której pracuje się wygodniej, przyjaźniej i nowocześniej. To przestrzeń biurowa skrojona na miarę. Będąc polskim operatorem elastycznych powierzchni biurowych CitySpace dysponuje jedną z największych sieci lokalizacji w całym kraju. Zarządza biurami serwisowanymi, biurami hybrydowymi i wirtualnymi, a także salami konferencyjnymi i salami spotkań. CitySpace wybiera biurowce, które spełniają najwyższe standardy techniczne. W wyjątkowych lokalizacjach tworzy ergonomiczne, inteligentne miejsca pracy blisko wszystkiego, czym żyje miasto; blisko spotkań, zakupów, restauracji i kawiarni, a także kultury.