KONFERENCJA – Skuteczne zarządzanie odorami

Możliwość komentowania KONFERENCJA – Skuteczne zarządzanie odorami została wyłączona Aktualności, Inwestycje, Prawo i Podatki, Samorząd

W dniach 31.03-2.04 2020 r. w Łodzi odbędzie się 3. Konferencja, której kluczowym tematem będzie „Skuteczne zarządzanie odorami”. Podczas spotkania przedstawione zostaną obowiązujące oraz planowane przepisy prawne w kwestii odorów.

 

Pomimo, iż w ostatnich latach wznowione zostały prace nad powstaniem przepisów ograniczających uciążliwość zapachową w Polsce brak jest nadal krajowych przepisów bezpośrednio regulujących ten problem.

Głos zabierze m.in. przedstawiciel Ministerstwa Klimatu, który niewątpliwie zostanie zapytany na jakim etapie są prace legislacyjne w Polsce związane z uciążliwością zapachową.

Omówione zostaną przykłady europejskich przepisów w tym zakresie, jak też zwrócona zostanie uwaga na praktyczne i prawne aspekty związane z wykonywaniem kontroli przez Inspekcję Ochrony Środowiska.

Podczas konferencji poruszone zostaną także kwestie metod oceny i pomiarów odorów oraz dostępnych na rynku krajowym rozwiązań techniczno-technologicznych ograniczających odorowe uciążliwości.

Dla wszystkich którzy szukają inspiracji i sprawdzonych w praktyce rozwiązań – jedna z sesji tematycznych poświęcona będzie w całości praktycznym doświadczeniom związanym z problemami odorowymi i metodami ich rozwiazywania.
Uzupełnieniem bogatego programu merytorycznego będą wyjazdy studyjne do Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Bełchatowie oraz Firmy Hutchinson w Łodzi

Konferencja jest dedykowana wszystkim firmom komunalnym oraz prywatnym, które są zainteresowane problematyką emisji i zarządzania odorami, organom administracji rządowej i samorządowej, instytucjom badawczym oraz uniwersytetom. Serdecznie zapraszamy również firmy produkujące sprzęt monitorujący i neutralizujący odory oraz świadczące usługi w tym zakresie.

Więcej informacji na stronie: https://odory2020.abrys.pl/

 

PROGRAM KONFERENCJI ZNAJDZIESZ TUTAJ

INFORMACJE ORGANIZACYJNE ZNAJDZIESZ TUTAJ

KARTA ZGŁOSZENIA TUTAJ