Już w marcu trzecia edycja Kongresu Firm Rodzinnych

Możliwość komentowania Już w marcu trzecia edycja Kongresu Firm Rodzinnych została wyłączona Aktualności, Biznes

To jedyne na Dolnym Śląsku i jedno z największych w Polsce wydarzeń adresowanych do przedsiębiorców rodzinnych. Kongres Firm Rodzinnych, odbędzie się w dniach 3-4 marca br. we Wrocławiu. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ruszyły zapisy.

 

 

Kongres Firm Rodzinnych jest najważniejszym w regionie wydarzeniem skierowanym do przedsiębiorców rodzinnych – zarówno tych małych, działających lokalnie, jak i tych dużych, którzy obecni są na rynku krajowym i międzynarodowym. Do uczestnictwa w wydarzeniu zaproszeni są właściciele firm i członkowie rodzin zaangażowani w prowadzenie przedsiębiorstwa oraz pokolenie sukcesorów, czyli następców przygotowujących się do zarządzania w przyszłości biznesem rodzinnym.

Jest to wydarzenie unikalne pod względem merytorycznym, ponieważ z jednej strony stanowi okazję do spotkania przedsiębiorców i wymiany doświadczeń, z drugiej skupia ekspertów z obszarów zarządzania, prawa, handlu, marketingu i wielu innych, mających bezpośredni wpływ na prowadzenie firmy. Podczas dwudniowego Kongresu przedstawiciele firm oraz eksperci dzielą się wiedzą i doświadczeniem, dyskutują i odpowiadają na pytania uczestników.

Oskar Zięta, ZietaProzessdesign i Dominika Cebrat, PKO BP

W poprzedniej edycji Kongresu Firm Rodzinnych uczestniczyło 330 osób, przeprowadzono 5,5 godziny rozmów plenarnych, wystąpiło 29 mówców i odbyło się 18 godzin warsztatów prowadzonych przez 6 ekspertów. W gronie prelegentów byli przedstawicielem.in. takich firm, jak:Inglot,ZietaProzessdesign Studio, Kaczmarski Group, Runoland Sp. z o. o., NavSim Polska Sp. z o.o., PPH VITBIS Sp. z o.o., Unilight Polska Sp. z o.o. czy Huta Szkła Kryształowego Julia.

– Tegoroczna edycja Kongresu odbywać się będzie pod hasłem „Własność zobowiązuje” co oznacza, że chcemy analizować różne problemy z obszaru zarządzania współczesnym przedsiębiorstwem rodzinnym poprzez pryzmat odpowiedzialności za przyszłość, rozwój, otoczenie i ciągłość działania, ale też za swoich pracowników i za swoje rodziny –zapowiada dr hab. Krzysztof Safin, prof. WSB, inicjator i twórca Kongresu Firm Rodzinnych.

Hasło „Własność zobowiązuje” stanowić będzie myśl wiodącą dla całego, dwudniowego wydarzenia. Zaplanowane są m.in.:dyskusje i prezentacje związane z innowacyjnymi modelami sukcesji, pokazujące rolę kobiet i partnerstwa w sukcesie firmy rodzinnej, poświęcone zarządzaniu pracownikami firmy rodzinnej oraz podkreślające rolę aktywności zagranicznej w budowaniu przewagi konkurencyjnej.

– Pokażemy inspirujące i przełomowe koncepcje oraz modele rozwojowe firm rodzinnych, które mogą być wzorem i natchnieniem dla uczestników. W czasie Kongresu zaproponujemy spotkania warsztatowe i networkingowe oraz zaprosimy do strefy prezentacji, gdzie motywem przewodnim będą osiągniecia dolnośląskich manufakturowych wytwórcówwin i serów – dodaje dr hab. Krzysztof Safin, prof. WSB.

Dr hab. Krzysztof Safin, prof. WSB – twórca Kongresu Firm Rodzinnych

Program Kongresu Firm Rodzinnych dostępny jest na stronie www: www.wsb.pl/wroclaw/kongres-firm-rodzinnych. Ruszyła rejestracja uczestników. Wstęp jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.