Jak sprawdzić stan rachunku PPK?

Możliwość komentowania Jak sprawdzić stan rachunku PPK? została wyłączona Aktualności, Inwestycje, porady ekspertów

Każdy pracownik, oszczędzający w Pracowniczych Planach Kapitałowych, ma założony prywatny, imienny rachunek w instytucji finansowej, wybranej przez jego pracodawcę. Jak sprawdzić, ile oszczędności mamy na rachunku PPK?

jak sprawdzić moje PPK

Jak każdy rachunek, również rachunek PPK to informacja o tym, ile środków posiadamy. Dodatkowo w przypadku PPK otrzymamy także informację, jaką kwotę wpłaciliśmy sami, a jaką dopłacił nasz pracodawca i państwo. Logując się na swój rachunek możemy także składać różne dyspozycje.

Logowanie na rachunek w instytucji finansowej

Niezwłocznie po zawarciu w imieniu pracownika umowy o prowadzenie PPK, powinien on otrzymać od instytucji finansowej, wybranej przez pracodawcę, powitalny pakiet informacyjny. Znajdzie tam między innymi informacje, jak uzyskać dostęp do swojego rachunku, a zatem również dane do pierwszego logowania. Informacja przyjdzie do uczestnika PPK pocztą lub mailem, jeśli taka forma kontaktu została udostępniona przez pracodawcę. Poza informacją o zgromadzonych oszczędnościach, pracownik poprzez swój rachunek PPK będzie miał także możliwość składania dyspozycji, na przykład wskazania osób dziedziczących, zlecenia zwrotu lub zmiany sposobu inwestowania środków.

Nie otrzymałeś danych do logowania?

Jeśli jesteś uczestnikiem programu, a nie otrzymałeś danych do logowania się na swój rachunek PPK, zgłoś się do instytucji finansowej, prowadzącej PPK w Twojej firmie lub do osoby, odpowiedzialnej za obsługę PPK. Być może pojawił się błąd w adresie e-mail lub Twoje dane adresowe były nieaktualne.

Logowanie poprzez Serwis MojePPK

W trakcie kariery zawodowej uczestnik PPK może posiadać kilka rachunków PPK. Ta sama sytuacja dotyczy osób, które jednocześnie pracują u więcej niż jednego pracodawcy. Aby ułatwić dostęp do informacji o posiadanych rachunkach oraz zsumowanej wartości zgromadzonych środków, powstał Serwis MojePPK.

Do Serwisu MojePPK można zalogować się poprzez stronę mojeppk.pl lub bezpośrednio pod adresem: rachunek.mojeppk.pl. Logowanie jest możliwe poprzez profil zaufany (czyli na przykład przez bankowość elektroniczną) lub za pomocą utworzonego w serwisie konta. Portal ma charakter wyłącznie informacyjny i nie pozwala na składanie dyspozycji, związanych z oszczędnościami. Jest jednak bardzo wygodnym rozwiązaniem, które pozwala na sprawdzenie stanu oszczędności bez konieczności logowania się na poszczególne rachunki PPK. To również dobra opcja dla osób, które zapomniały, w których instytucjach finansowych posiadają rachunki PPK.

źródło informacji: serwis mojeppk