III Forum Polska-Węgry: „Razem wobec wyzwań europejskich”

Możliwość komentowania III Forum Polska-Węgry: „Razem wobec wyzwań europejskich” została wyłączona Aktualności

Organizator Forum, Instytut Studiów Wschodnich, serdecznie zaprasza do udziału w Forum 22 października 2021. Partnerem tegorocznej edycji jest Instytut Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka. Trzecia edycja Forum Polska-Węgry będzie poświęcona wzmocnieniu relacji między obydwoma krajami na poziomie lokalnym, regionalnym i krajowym. Wydarzenie przebiegać będzie w formie online.

Uczestnicy opowiedzą o wspólnych działaniach w zakresie gospodarki, polityki zagranicznej, działaniach w strukturach UE, kulturze, współpracy regionalnej i polityce społecznej, a także podzielą się prognozami na przyszłość i dobrymi praktykami w walce z kryzysem gospodarczym wywołanym koronawirusem pandemia. Tegoroczna edycja będzie poświęcona rocznicy wydarzenia, co bardzo dobrze obrazuje nierozerwalność stosunków polsko-węgierskich. W 1956 r. losy Polski i Węgier ponownie się splotły. Uczestnicy III edycji Forum będą mówić o wielkim znaczeniu wydarzeń i aktów solidarności między dwoma krajami, które miały miejsce podczas rewolucji węgierskiej w 1956 roku.

Językami wydarzenia będą polski i węgierski.

Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu mogą rejestrować się pod adresem: https://us06web.zoom.us/webinar/register/WN_ZJHkybK4R6uHOYKyjSISjA