Huawei Polska podpisała porozumienia o współpracy z Akademią WSB w Dąbrowie Górniczej

Możliwość komentowania Huawei Polska podpisała porozumienia o współpracy z Akademią WSB w Dąbrowie Górniczej została wyłączona Aktualności, It, Nauka

Huawei Polska umożliwi nowy wymiar współpracy w zakresie kształcenia i nowych technologii w Akademii WSB, podejmując współpracę uczelnią. Podpisane porozumienie zapewni szeroki rozwój działalności edukacyjnej, efektywne włączenie elementów praktycznych w naukę teoretyczną oraz nowe, atrakcyjne formy poszerzania wiedzy wśród studentów.

Huawei Polska podpisała porozumienia o współpracy z Akademią WSB w Dąbrowie Górniczej fot. AkademiaWSB_Huawei
Huawei Polska podpisała porozumienia o współpracy z Akademią WSB w Dąbrowie Górniczej fot. AkademiaWSB_Huawei

23 września firma Huawei Polska rozpoczęła partnerstwo z Akademią WSB w Dąbrowie Górniczej. Nowo zawarta umowa, podpisana została przez Rektor Akademii WSB – dr hab. Zdzisławę Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB. Z kolei firmę Huawei reprezentował Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji w Huawei Polska. Porozumienie zakłada wielopoziomową współpracę obydwu instytucji w zakresie edukacji studentów.

Transformacja cyfrowa jest jednym z kierunków strategicznych Akademii WSB. Sztuczna inteligencja, automatyzacja, elektromobilność i cyberbezpieczeństwo zmieniają rynek pracy, co determinuje model współczesnego kształcenia. Ważne jest, aby absolwent studiów wyższych był przygotowany nie tylko do dynamicznego rynku pracy, ale też do aktywnego życia, do którego technologia wkracza coraz bardziej. Dlatego cieszę się z nawiązania współpracy z Huawei – liderem branży technologii informacyjno-komunikacyjnych w Polsce. Dzięki temu nasi studenci będą mogli zdobywać praktyczną wiedzę i nowe umiejętności. Wierzę, że wspólnie będziemy mogli rozwijać młode talenty w ramach programu Seeds for the Future, ale także tworzyć innowacyjne rozwiązania – mówi dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB, Rektor Akademii WSB.

Wśród wspólnych działań jest realizacja przedsięwzięć edukacyjnych, naukowych i badawczo-rozwojowych, a także organizacja tematycznych konferencji i seminariów, które podniosą poziom wiedzy studentów. Oprócz tego współpraca będzie stawiała na polepszenie kwalifikacji zawodowych studentów poprzez organizację studiów podyplomowych, szkoleń oraz praktyk przygotowujących do pracy w zawodzie. Huawei Polska ma także wspomagać Akademię WSB w tworzeniu programów studiów oraz innych form doszkalających.

Huawei Polska jest aktywnym uczestnikiem procesu podnoszenia jakości wyższej edukacji w Polsce. Wiemy, jak ogromne znaczenie odgrywa ona w przygotowaniu studenta do dalszej pracy w danej branży. Częstym problemem, który spotyka młode osoby na rynku pracy jest niedopasowany charakter zdobytych na studiach umiejętności do rzeczywistej pracy i, wynikające z tego, niezrozumienie potrzeb pracownika przez pracodawcę. Wierzę, że dzięki współpracy naszej firmy z Akademią WSB, Huawei może stać się łącznikiem pomiędzy pracodawcami a studentami przygotowującymi się do zdobycia pierwszego doświadczenia praktycznego w zawodach, które będą kluczowe dla rozwijającej się gospodarki cyfrowej – komentuje Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji w Huawei Polska

Huawei samodzielnie podejmuje szereg działań na rzecz poprawy jakości edukacji w Polsce. Już niedługo, bo w listopadzie, odbędzie się kolejna edycja autorskiego programu edukacyjnego Huawei Seeds For The Future, którego celem jest przygotowanie studentów do postawienia swoich pierwszych kroków w profesjonalnym świecie nowych technologii. Zaplanowane 8 dni kursów ma dać kilkudziesięciu studentom polskich uczelni szansę na poznanie tajników sztucznej inteligencji, technologii 5G czy trendów w rozwoju zielonej energii. Huawei od lat stawia także na pogłębianie równości płciowej w dostępie do edukacji, angażując się we współpracę z Fundacją edukacyjną ,,Perspektywy” w projekcie ,,Dziewczyny na Politechniki!” czy też wspierając kampanię #WiedzaNieMaPłci organizowaną przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką.

źródło informacji: Akademia WSB