HairCenter Kierach: Czas zdrowych włosów!

Możliwość komentowania HairCenter Kierach: Czas zdrowych włosów! została wyłączona Aktualności, Zdrowie

Z roku na rok obserwujemy wzrost zainteresowania modą na zdrowy wygląd. Zwracamy uwagę na dietę, chętniej uprawiamy sport, sięgamy po naturalne kosmetyki – a zatem, dlaczego mimo tylu starań cel nie zawsze jest na wyciągnięcie ręki?

przeszczep włosów w HairCenter Kierach
HairCenter Kierach

Musimy pamiętać o tym, że każdy organizm jest inny, jednak w dzisiejszych czasach rzeczy niemożliwe niemalże „nie istnieją”. Szybki rozwój współczesnej medycyny daje pacjentom zupełnie nowe możliwości – zabiegi, które kiedyś były dostępne tylko dla nielicznych, dziś uległy ogromnej popularyzacji, czego dobrym przykładem jest chociażby przeszczep włosów. Choć łysienie jest problemem spędzającym sen z powiek ludziom od zarania dziejów, teraz ma prawdziwą szansę, by ostatecznie przejść do historii – nie tylko możemy odzyskać utracone włosy, ale i zahamować ich wypadanie już na początkowym etapie, i to podczas internetowej konsultacji!

Wypadanie włosów – kogo może dotyczyć ten problem?

Fryzura nadaje kształtu głowie. Odpowiednie uczesanie potrafi zmienić twarz, ale… jak się czesać, gdy z roku na rok na głowie włosów ubywa? Ciekawostką jest fakt, że łysienie zazwyczaj nie jest kwestią upływu lat, bo jak wspomina doktor Artur Kierach „Łysienie nie ma wieku ani płci – problem wypadania włosów może dotknąć każdego”. Zdaniem doktora Kieracha w walce z wypadaniem włosów kluczową rolę odgrywa czas reakcji na problem, bo im szybciej pacjent zgłosi się do lekarza, tym większą ma szansę na tanie i skuteczne leczenie. „Utraconych mieszków włosowych nie można odzyskać, dlatego ważne jest, by zahamować proces wypadania włosów i nie doprowadzić do ich utraty”. W tym przypadku nie możemy polegać na szamponach czy licznych preparatach – to tylko kosmetyki, których zadaniem nie jest leczenie. Bez udziału medycyny i przemyślanych działań, osoby borykające się z problemem wypadania włosów wciąż tracą – czas, nerwy, włosy i… pieniądze. Nie warto eksperymentować na zdrowiu.

Najpierw znajdź przyczynę wypadania włosów, dopiero później działaj

Przyczyn wypadania włosów może być sporo – stres, zła dieta, problemy hormonalne, genetyka… moglibyśmy je mnożyć godzinami, dlaczego zatem wierzymy producentom kosmetyków, że ich produkt rozwiąże problem, niezależnie od źródła jego pochodzenia?

Zdaniem doktora Kierach leczenie zawsze powinno zaczynać się od dotarcia do źródła problemu: „Przed rozpoczęciem działań zlecam pacjentom wykonanie szeregu badań laboratoryjnych, które dokładnie odzwierciedlają to, co dzieje się w organizmie. Wypadnie włosów samo w sobie nie jest chorobą, to zaburzenie organizmu, z którym można skutecznie walczyć. W wielu przypadkach możliwe jest przeprowadzenie tzw. testu reaktywności. Polega on na przepisaniu pacjentom popularnych i najtańszych leków na okres 3 miesięcy. Jeśli po tym czasie na głowie pacjenta dostrzegamy wyraźne zmiany, test należy uznać za zaliczony i kontynuować tę formę leczenia”. Leczenie farmakologiczne wypadania włosów nie jest niestety rozwiązaniem dla każdego…

(Nie) jest za późno na zdrowe włosy

Wdrożenie leczenia farmakologicznego jest uzasadnione tylko wtedy, gdy pacjent nie utracił jeszcze zbyt wielu mieszków włosowych. Ta forma walki z łysieniem pomaga zahamować dalsze wypadanie włosów i znacznie wpływa na ich wygląd. Co zatem dzieje się z pacjentami, którzy przegapili odpowiedni moment i zgłosili się do lekarza zbyt późno? W takiej sytuacji często pacjentom proponowny jest przeszczep włosów. Obecnie jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. W HairCenter Kierach przeszczepy włosów wykonywane są zawsze metodą FUE-DHI, która polega na pobieraniu pojedynczych mieszków włosowych z obszaru dawczego (zazwyczaj tył i boki głowy) i wszczepieniu ich w łysiejące miejsca. Taki zabieg jest bezbolesny, nie pozostawia po sobie linijnych blizn z tyłu głowy, a na efekt końcowy oczekuje się od 6 do 12 miesięcy. Czas wykonania samego zabiegu zależy od ilości przeszczepianych mieszków włosowych. Jednego dnia można przeszczepić ich bezpiecznie ok. 2200 (z każdego z nich wyrastają ok. 2-3 włosy). Zabieg FUE trwa kilka godzin, jednak przy tak drobiazgowej pracy pośpiech nie jest wskazany „Niezależnie od tego czy przeszczepiam 1000 czy 2000 mieszków włosowych, zawsze wykonuje tylko jeden zabieg w ciągu dnia. Takie działanie pozwala mi zapewnić pacjentom pełen komfort i zagwarantować tyle czasu, ile będą potrzebowali” zapewnia doktor Artur Kierach. Musimy jednak pamiętać, że diabeł tkwi w szczegółach – przy planowaniu przeszczepu włosów bardzo ważny jest dobór odpowiedniego zabiegowca. Każdy graft musi zostać wszczepiony pod właściwym kątem, aby fryzura w przyszłości mogła się dobrze układać. Istotny jest również kształt linii włosów (powinna zostać dopasowana do płci i wieku pacjenta) – to dzięki niej przeszczepione włosy wyglądają naturalnie. Precyzyjnego wykonania tych czynności można oczekiwać wyłącznie od lekarza posiadającego wieloletnie doświadczenie, pełną wiedzę medyczną i zmysł artystyczny.

Leczenie farmakologiczne czy przeszczep włosów?

Przeszczep włosów można wykonać u osób, u których wypadanie włosów jest zahamowane. Zdaniem Doktora Kieracha w większości przypadków postawienie trafnej diagnozy jest możliwe już podczas e-kosnultacji: „W HairCenter Kierach wielu pacjentów decyduje się na konsultację online na stronie drkierach.pl, podczas której na podstawie formularza medycznego i przesłanych zdjęć, wdraża się odpowiednio dobrane leczenie farmakologiczne lub kwalifikuje pacjenta do zabiegu FUE. W ponad 80% przypadków konsultacja lekarska online pozwala rozwiązać problem wypadania włosów”.

www.CentrumKierach.pl

drkierach.pl