Euroimpex S.A. – Firmy i organizacje kupują używane drukarki, bo jest to opłacalne i bardziej ekologiczne

Możliwość komentowania Euroimpex S.A. – Firmy i organizacje kupują używane drukarki, bo jest to opłacalne i bardziej ekologiczne została wyłączona Aktualności

Nie ma firmy i organizacji, która nie potrzebowałaby drukarki. W 2020 r., gdy pandemia koronawirusa wpłynęła na dostępność chipów, produkcja fabrycznie nowych urządzeń diametralnie zmalała. Wtedy na horyzoncie pojawiły się używane drukarki i urządzenia wielofunkcyjne. Jak się okazuje, urządzenia poleasingowe z dobrego źródła mogą stanowić atrakcyjną alternatywę dla nowego sprzętu.

używane drukarki Euroimpexsa
używane drukarki Euroimpexsa fot. Euroimpex

Na co zwrócić uwagę wybierając używane drukarki

Podstawą jest stan techniczny oraz wydajność urządzenia. Używane drukarki przez wiele osób uważane są za gorsze, a nawet zawodne. Nic bardziej mylnego. Tymczasem poleasingowe urządzenia mogą służyć równie długo i bez zarzutu. Wrocławska firma Euroimpex S.A. , zanim wypuści urządzenia poleasingowe na rynek, nie tylko poddaje je dokładnej selekcji, ale też konserwacji i przeglądom technicznym.

Postaw na jakość

– Od ponad 30 lat jesteśmy nie tylko dystrybutorem urządzeń największych koncernów technologicznych, ale też deweloperem, co oznacza, że tworzymy specjalne oprogramowanie dla urządzeń wielofunkcyjnych – drukarek, kopiarek. Ze względu na renomę firmy nie mogliśmy sobie pozwolić na żadne niedociągnięcia. Dlatego wszystkie używane drukarki i urządzenia wielofunkcyjne, które proponujemy naszych klientom, pochodzą z zaufanych źródeł. Wybieramy tylko modele nowej generacji, posiadające nowoczesne funkcje, których oczekują współcześnie firmy i organizacje. Najczęściej są to urządzenia poprezentacyjne lub poleasingowe o bardzo niskim stopniu eksploatacji. Mówimy tu o urządzeniach, które przez pierwszego właściciela zostały wykorzystane zaledwie w niewielkim stopniu przewidzianej eksploatacji – mówi Barbara Pokorny, Dyrektor Zarządzająca w Euroimpex S.A.

Barbara Pokorny, Dyrektor Zarządzająca w Euroimpex S.A.

– Wprowadzenie urządzeń poleasingowych do naszej oferty było świetną decyzją. Dzięki temu uświadomiliśmy naszym klientom, że korzystanie z używanych drukarek jest nie tylko tańszym, ale też ekologicznym rozwiązaniem. Dzięki temu możemy dostarczyć naszym klientom z całego kraju wydajne urządzenia w dużo niższej cenie zakupu.

Zalety używanych drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych

Każda firma musi kontrolować koszty, dlatego zrozumiałym argumentem w negocjacjach jest cena. Używane drukarki i urządzenia wielofunkcyjne są zwykle dużo tańsze. Mowa tu nawet o połowie ceny fabrycznego urządzenia. I nie są to bynajmniej stare modele, ale popularne, sprawdzone urządzenia nowszej generacji, które posiadają niezbędne funkcje, takie jak: łączność z Internetem, wifi, Bluetooth, drukowanie i skanowanie dwustronne, szeroką gamę opcji do wykańczania dokumentów, niski pobór energii, itp.

A co z gwarancją?

Urządzenie poleasingowe musi posiadać gwarancję oraz stałą opiekę serwisową. Tak właśnie jest w przypadku używanych drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych od Euroimpex S.A. Firma świadczy ponadto usługi serwisowe u klienta, siedzibie firmy oraz w punktach serwisowych w całym kraju od wezwania do wezwania oraz cost per copy (CPC). W przypadku zakupu urządzenia, opieka serwisowa można

Używane drukarki są eco friendly

Ponowne wykorzystanie sprzętu elektronicznego to działanie w duchu filozofii zero waste. W praktyce bowiem na rynek pierwotny trafia wiele przewymiarowanych urządzeń, które po zakończeniu kontraktu są wymieniane na nowe. Tymczasem bardzo często są to prawie nieużywane maszyny, które po liftingu mogą służyć jeszcze przez wiele lat u drugiego właściciela. Takie podejście coraz częściej podzielają przedsiębiorcy, dla których ekologia jest jednym z ważniejszych elementów polityki CSR.

Ekologiczne tonery w opakowaniach z recyklingu

Firma wprowadziła także do sprzedaży oryginalne tonery R-OEM (“original remanufactured toner”), których zaletą jest recyklingowane opakowanie. Wykorzystywanie refabrykowanych tonerów to kolejny sposób, aby uczynić firmę bardziej przyjazną środowisku. Zaletą jest też bez wątpienia dużo niższa cena.

– Z pozoru małe rzeczy, jak korzystanie z ekologicznych tonerów czy ponowne wykorzystanie sprzętu poleasingowego to mały krok, który może mieć w przyszłości duże znaczenie dla nas wszystkich. Jako firma przywiązująca wielką wagę do ekologii zachęcamy wszystkich naszych klientów i partnerów do patrzenia na swoje wybory zakupowe z szerszej perspektywy. Jako przedsiębiorcy szczególnie powinniśmy dbać o środowisko naturalne, dawać dobry przykład i podejmować działania tu i teraz. Zwłaszcza, gdy ekologiczne rozwiązania, takie jak nasze, pozwalają jednocześnie zaoszczędzić pieniądze – komentuje Barbara Pokorny.

Chcesz dowiedzieć się więcej o urządzeniach wielofunkcyjnych od Euroimpex S.A.? Sprawdź na Allegro, na stronie www lub zadzwoń do firmy 71 78 48 117.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Euroimpex S.A. https://euroimpex.pl/. Siedziba firmy: ul. Mydlana 3B, Wrocław.