Grupa Selena stawia na produkcję zielonej energii

Możliwość komentowania Grupa Selena stawia na produkcję zielonej energii została wyłączona Aktualności, Biznes, Inwestycje

Obecna od 30 lat na międzynarodowych rynkach Grupa Selena kontynuuje inwestycje w rozwój odnawialnych źródeł energii. Znana z cenionych rozwiązań dla budownictwa Grupa, po rozszerzeniu oferty o rozwiązania fotowoltaiczne dla biznesu, o czym informowała w styczniu br., stawia na rozwój jako producent zielonej energii.

Selena Green Investments
Selena Green Investments OZE

Grupa zamierza inwestować w odnawialne źródła energii, realizując i eksploatując projekty biogazowe, biometanowe, fotowoltaiczne i wiatrowe w Europie Centralnej oraz Wschodniej. Projekty z tego obszaru realizuje Selena Green Investments, która odpowiada za kompleksowe wsparcie inwestycji OZE.

Selena Green Investments (SGI) jest częścią Grupy Selena, odpowiadającą za rozszerzenie oferty o działalność w sektorze odnawialnych źródeł energii. SGI posiada stabilny, polski kapitał i wielopłaszczyznowo wspiera swoich partnerów, wśród których znajdują się m.in. firmy deweloperskie i produkcyjne oraz dostawcy substratów. Współpracujemy blisko z podmiotami naukowymi i technologicznymi. Będziemy zajmować się zarządzaniem, projektowaniem, zakupem, a także wsparciem finansowym i prawnym projektów OZE – podkreśla Paweł Grzegorski, prezes zarządu Selena Green Investments.

Paweł Grzegorski, prezes zarządu Selena Green Investments
Paweł Grzegorski, prezes zarządu Selena Green Investments fot. Grupa Selena

Zgodnie z obowiązującymi założeniami Polityki Energetycznej Polski (PEP) głównymi kierunkami rozwoju sektora do roku 2040 mają być: sprawiedliwa transformacja, budowa zeroemisyjnego systemu energetycznego oraz dobra jakość powietrza. Otoczenie sprzyja rozwojowi projektów OZE i coraz więcej podmiotów poszukuje sprawdzonych partnerów do realizacji inwestycji na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Innowacyjność, globalny zasięg oraz najwyższe standardy jakości są wyznacznikami Grupy Selena. Bazując na tych filarach, Selena Green Investments zapewnia stabilne warunki współpracy, długoterminowe kontrakty, a także profesjonalne wsparcie w zakresie rozwoju technologii, edukacji i komunikacji społecznej w sektorze OZE – wylicza Wojciech Chyłek, wiceprezes zarządu Selena Green Investments.

Wojciech Chyłek, wiceprezes zarządu Selena Green Investments
Wojciech Chyłek, wiceprezes zarządu Selena Green Investments fot. Grupa Selena

Grupa Selena od wielu lat angażuje się w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. W pierwszym kwartale 2022 roku rozszerzyła swoje portfolio o część Grupy Selena, która oferuje usługę kompletnego dachu energetycznego dla przemysłu i logistyki. Grupa powołała także departament ds. sustainability, którego zadaniem jest dostarczanie produktów dla budownictwa neutralnego klimatycznie przy jednoczesnym stosowaniu najwyższych standardów zrównoważonego rozwoju korporacyjnego.

Grupa Selena konsekwentnie buduje swoją obecność na wszystkich kontynentach, zdobywając doświadczenie na zagranicznych rynkach. Dzięki temu nasza organizacja szybko się rozwija i naturalnie rozszerza swoją działalność o rozwiązania poszukiwane przez użytkowników. Wsparcie projektów OZE było dla nas naturalnym krokiem, ponieważ Selena od początku swojej działalności angażuje się w realizację celów, które dzisiaj nazywamy modelem działania ESG (environmental, social and corporate governance) – wskazuje Krzysztof Domarecki, członek rady nadzorczej Selena Green Investments oraz główny akcjonariusz Grupy Selena.

Krzysztof Domarecki, członek rady nadzorczej Seleny ESG oraz główny akcjonariusz Grupy Selena
Krzysztof Domarecki, członek rady nadzorczej Selena Green Investments oraz główny akcjonariusz Grupy Selena

Obecnie w skład Grupy wchodzą 34 spółki w 19 krajach. Zakłady produkcyjne Seleny zlokalizowane są w Polsce, Korei Południowej, Chinach, Rumunii, Turcji, Kazachstanie, Hiszpanii i we Włoszech.

Grupa Selena od 30 lat angażuje się w tworzenie produktów ekologicznych, łatwych w użyciu i szybkich w montażu. Wśród rozwiązań na rzecz zrównoważonego rozwoju w budownictwie znajdują się m.in.: rozwiązania zwiększające efektywność energetyczną budynków (COOL-R®, ProEnergy, Tytan 65), pianoklej do murowania i klej do styropianu z linii FOAD, zapewniający eliminację mostków termicznych, piany PU nowej generacji Tytan O2 i Energy 2020, nie emitujące oparów MDI, akryle wykorzystujące „zielone” surowce, o najwyższych europejskich certyfikatach EC-1 i Blue Angel, systemy dachów zielonych z wykorzystaniem hydroizolacji Tack-R® czy system izolacji okien i drzwi Tytan WINS.

źródło: mat. prasowe Grupa Selena