Gmina Długołęka – miejsce do inwestowania, miejsce do życia

Możliwość komentowania Gmina Długołęka – miejsce do inwestowania, miejsce do życia została wyłączona Aktualności, Inwestycje, Samorząd

Gmina Długołęka to największa gmina powiatu wrocławskiego i jedna z najprężniej rozwijających się gmin w Polsce. Doskonale zlokalizowana, mająca wysoko rozwiniętą sieć komunikacyjną i infrastrukturalną, stwarza idealne warunki do życia oraz inwestowania.

Iwona Agnieszka Łebek, wójt Gminy Długołęka

Iwona Agnieszka Łebek, wójt Gminy Długołęka fot. mat. prasowe

– Położenie to jeden z naszych największych atutów – mówi Iwona Agnieszka Łebek, która zarządza gminą nieprzerwanie od 16 lat.

Faktycznie, przebiega tu kilka ważnych szlaków komunikacyjnych: Autostradowa Obwodnica Wrocławia, krajowa droga nr 8 i ekspresowa S8. Dojazd do Wrocławia zajmuje zaledwie kilka minut.

– Dzięki temu co roku sprowadza się do nas średnio tysiąc nowych mieszkańców, a gracze ze świata biznesu lokują tu swoje przedsiębiorstwa i firmy – dodaje wójt.

Gmina poddana metamorfozie

Zadania inwestycyjne traktowane są priorytetowo przez tutejsze władze. Dzięki dobremu zarządzaniu gmina Długołęka przez ostatnie lata przeszła prawdziwą metamorfozę.

– Gdy zostałam wybrana na wójta gmina liczyła 17 tys. mieszkańców. Dzisiaj, po 16 latach, zameldowanych jest ich już ponad 27 tys. – mówi I.A. Łebek.

Równocześnie pojawiają się kolejne wyzwania: nowe drogi, rozbudowa sieci kanalizacji, placówki oświatowe, miejsca spotkań.

– Tam gdzie nie ma możliwości realizacji dużych, wielomilionowych zadań, wdrażamy mniejsze projekty związane np. z budową oświetlenia, koszeniem poboczy, budową placów zabaw, boisk czy siłowni napowietrznych – podkreśla wójt.

W ostatnich latach wybudowano wiele kilometrów nowych dróg, a stare zostały wyremontowane. Powstały chodniki, nowoczesne oświetlenie i kolejna oczyszczalnia ścieków. W trosce o dzieci i ich rodziców powstał publiczny żłobek i nowe przedszkole. Rozbudowywane są szkoły – w ubiegłym roku placówka w Kiełczowie, w której powstała także sala do squasha, trwa też rozbudowa obiektu w Długołęce. Z myślą o mieszkańcach powstają kolejne obiekty sportowe taki jak stadiony lekkoatletyczne.

Mekka dla inwestorów

W gminie zarejestrowanych jest już ponad 3 tys. firm. Wśród nich największe światowe marki z branży motoryzacyjnej, budowlanej oraz mniejsze firmy usługowe i produkcyjne. Swoje oddziały mają tu Selgros Cash&Carry, Volvo Truck Bus Service, BOSH Układy Hamulcowe, Chassis Brakes International, czy Betard. Oni zaufali gminie i z powodzeniem prowadzą tu swoje biznesy. Do tego grona dołączają kolejni gracze.

– Panattoni Europe wybuduje u nas centrum logistyczne, a dealer Jaguara i BMW właśnie stawia największy salon samochodowy w Polce – zdradza wójt i podkreśla, że atrakcyjność inwestycyjna gminy wzrosła dzięki usytuowaniu terenów aktywności gospodarczej nieopodal nowych połączeń komunikacyjnych.

Jednym z takich miejsc jest tzw. węzeł w Łozinie. Potencjał gminy jest wciąż bardzo bogaty.

– Zachęcam do zapoznania się z naszą gminą, gdy chcesz założyć biznes, spędzić miło weekend lub po prostu szukasz swoje miejsce na ziemi – zachęca Iwona Agnieszka Łebek.