Forum Ekonomiczne 2020 – Dyskusja o sprawiedliwej transformacji

Możliwość komentowania Forum Ekonomiczne 2020 – Dyskusja o sprawiedliwej transformacji została wyłączona Aktualności, Biznes

W tegorocznej edycji Forum Ekonomicznego 2020 nie zabraknie dyskusji o sprawiedliwej transformacji. Ten temat budzi olbrzymie emocje społeczne. Zwolennicy argumentują, że dzięki niemu unikniemy globalnej katastrofy ekologicznej. Przeciwnicy argumentują zaś, że szybkie odejście od tradycyjnych paliw kopalnych oraz gospodarki generującej wysoką emisję zanieczyszczeń doprowadzi do kryzysu gospodarczego w krajach i regionach opartych na tradycyjnej gospodarce energetycznej.

Forum Ekonomiczne logo

Realizacje mechanizmu sprawiedliwej transformacji ma gwarantować specjalny fundusz. W założeniu Komisji Europejskiej miała to być dźwignia dla pozyskania środków finansowych, które wsparłyby przemiany gospodarcze na drodze do neutralności klimatycznej Unii Europejskiej.
W jaki sposób Polskie regiony i organy centralne zamierzają wykorzystać środki pozyskane w ramach Funduszu? Jak zagraniczne doświadczenia w zakresie transformacji energetycznej mogą wpływać na kształtowanie mechanizmów krajowych? O tym dyskutować będą uczestnicy panelu „Sprawiedliwa Transformacja – rewizja strategii zrównoważonej energetyki dla Europy”.

W dyskusji głos zabiorą:

Małgorzata Jarosińska-Jedynak – szefowa resortu Funduszy i Polityki Regionalnej; Daniel Obajtek – Prezes Zarządu PKN ORLEN, który zainicjował szereg projektów budujących wartość spółki i wzmacniających polską gospodarkę; Zdzisław Krasnodębski – profesor Uniwersytetu w Bremie, socjolog, filozof społeczny, poseł do Parlamentu Europejskiego, wiceprzewodniczący parlamentarnej Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii oraz Paweł Poncyljusz, były poseł czterech kadencji wystąpią w panelu „Sprawiedliwa Transformacja – rewizja strategii zrównoważonej energetyki dla Europy”.

Rejestracja: https://www.forum-ekonomiczne.pl/rejestracja/