NASZ PATRONAT: Finał 33. edycji Konkursu „Teraz Polska”. Znamy najlepsze polskie produkty, usługi i innowacje

Możliwość komentowania NASZ PATRONAT: Finał 33. edycji Konkursu „Teraz Polska”. Znamy najlepsze polskie produkty, usługi i innowacje została wyłączona Aktualności, galeria

Godło „Teraz Polska” trafiło do 22 firm, które uzyskały prawo oznaczenia nim swoich produktów, usług i innowacji. Tytuł Wybitnego Polaka trafił do Igi Świątek i Andrzeja Krakowskiego. W dniu finału odbywa się oficjalna uroczystość w Belwederze oraz wielka gala w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

W 2023 r. Godłem „Teraz Polska” nagrodzono 22 firmy (2 firmy otrzymały wyróżnienie). W gronie wygranych znalazły się między innymi: blok do chirurgii małoinwazyjnej, technologia trójwymiarowej wizualizacji obrazowych danych diagnostycznych, urządzenia dla branży telewizyjnej, program do komunikacji dla osób niemogących się porozumiewać, platforma publikacji naukowych, houseboat, zabytkowa kopalnia, leasing, system antydronowy i kilka innych absolutnie wyjątkowych produktów, usług i innowacji. Oto zwycięskie przedsiębiorstwa i instytucje: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole; DiWine Sp. z o.o.; StreamVX Sp. z o.o.; Stalprodukt-Zamość Sp. z o.o.; Dico s.c.; Wydawnictwo Naukowe PWN SA; Kratki.pl Marek Bal; Rysztof s.c.; Fimtec-Polska Sp. z o.o. Sp. k.; Torpol Sp. z o.o.; La Mare Sp. z o.o.; Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy SA; House Solutions Sp. z o.o.; Pekao Leasing Sp. z o.o.; Data Dynamics Sp. z o.o.; Państwowy Instytut Medyczny MSWiA; Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu; Adam Milner AMO Obsługa Gastronomii i Hoteli, Catering; 60mln.pl Sp. z o.o.; Advanced Protection Systems SA; ADJ Nanotechnology Sp. z o.o.; Politechnika Warszawska; MedApp SA.

Lista nagrodzonych, produkty, usługi i innowacje

KATEGORIA PRODUKTY

1. Twaróg wędzony 250 g – Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole

2. Wina owocowe DiWine – 6 asortymentów: z białej porzeczki, z czerwonej porzeczki, czarnej porzeczki, z jagody kamczackiej, z jagody kamczackiej i czarnej porzeczki – DiWine Sp. z o.o.

3. Ekosystem produktów dla branży telewizyjnej, streamingowej i wideo – vxOS (system operacyjny) wraz z aplikacjami vxTranscoder Live, vxTranscoder VOD, vxOTT Gateway, vxVideo Wizard – StreamVX Sp. z o.o.

4. Seria drzwi stalowych STALPRODUKT – Stalprodukt-Zamość Sp. z o.o.

5. MÓWik – program do komunikacji dla osób niemogących się porozumiewać – DICO s.c. Piotr Płatek, Ewa Przebinda, Sebastian Szufa

6. Platforma publikacji naukowych, akademickich i specjalistycznych IBUK Libra – Wydawnictwo Naukowe PWN SA

7. Seria Kratki PRO (kominki MB, NB, LEO, VN, Zosia, Lucy, Nadia, Enyo) – Kratki.pl Marek Bal

8. Kołdra puchowa MASURIA – RYSZTOF s.c.

9. Numerycznie sterowana zagniatarka do naroży aluminiowych DCM1 – FIMTEC-POLSKA Sp. z o.o. Sp. k.

10. Worki papierowe przeznaczone dla branży spożywczej – TORPOL Sp. z o.o.

11. Innowacyjny houseboat o dużej autonomiczności bytowej i energetycznej – LA MARE Sp. z o.o.

WYRÓŻNIENIE W KATEGORII PRODUKTY

Laureaci Godła Teraz Polska – kategoria Produkty, fot. Kamil Broszko Teraz Polska
Laureaci Godła Teraz Polska – kategoria Produkty, fot. Kamil Broszko Teraz Polska

Stacja ratownictwa morskiego (Stojak Życia)

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe HAMADA Piotr Sulecki

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe HAMADA Piotra Suleckiego zostało założone w 1998 roku. Zajmuje się opracowywaniem i wdrażaniem nowych pomysłów racjonalizatorskich i patentów związanych z ochroną i bezpieczeństwem mienia i osób. Od 2003 roku Piotr Sulecki jest członkiem Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów, wielokrotnie nagradzanym na krajowych i międzynarodowych wystawach wynalazków.

Gdy tonie człowiek, zazwyczaj akcję ratowniczą przeprowadzają przypadkowe osoby, które są najbliżej zdarzenia. Nie mają one odpowiedniego sprzętu ani wiedzy, jak prowadzić akcję ratowniczą. Dlatego w 2021 roku powstał Stojak Życia – zintegrowany z kołem ratunkowym system dźwiękowo-świetlny zasilany solarnie, który alarmuje o zagrożeniu życia osoby znajdującej się w wodzie. Koło ratunkowe posiada trzydziestometrową linę oraz dwie boje. Jest odpowiednio oznakowane i wyposażone w lampki solarne, oświetlające najbliższą strefę. Stojaki są już na wyposażeniu plaż miejskich, między innymi w Jastarni i Stegnie.

Stojak Życia zdobył już 18 nagród i medali, co jest największą liczbą wyróżnień przyznanych indywidualnemu wynalazcy na międzynarodowych wystawach wynalazków.

KATEGORIA INNOWACJE

1. Modułowy system antydronowy SKYctrl – Advanced Protection Systems SA

2. Innowacyjna technologia bioaktywnych cząstek nanokompozytowych – ADJ Nanotechnology Sp. z o.o. oraz Politechnika Warszawska

3. CarnaLife Holo – MedApp S.A.

KATEGORIA USŁUGI

Laureaci Godła Teraz Polska – kategoria Innowacje i Usługi, fot. Kamil Broszko Teraz Polska
Laureaci Godła Teraz Polska – kategoria Innowacje i Usługi, fot. Kamil Broszko Teraz Polska

1. Zapewnienie najlepszych warunków do handlu hurtowego świeżymi owocami, warzywami i kwiatami – Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy SA

2. Kompleksowa usługa w zakresie projektowania i montażu instalacji fotowoltaicznych, ogrzewania i chłodzenia w oparciu o technologię solarną OZE – House Solutions Sp. z o.o.

3. Leasing oraz nowoczesne, dedykowane rozwiązania gwarantujące najwyższą jakość w posprzedażowej obsłudze klienta – Pekao Leasing Sp. z o.o.

4. LivePriceAplikacja – Data Dynamics Sp. z o.o.

5. Usługi medyczne realizowane na nowoczesnym bloku chirurgii małoinwazyjnej – Państwowy Instytut Medyczny MSWiA

6. Wydobywamy atrakcje – unikatowa oferta Kopalni Guido i Sztolni Królowa Luiza – Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu

7. Usługa hotelowa – hotel Marysin Dwór – Adam Milner AMO Obsługa Gastronomii i Hoteli, Catering

8. Kongres 60 Milionów – Globalny Zjazd Polonii 60MLN.PL Sp. z o.o.

Przedstawiciele ADJ Nanotechnology i Politechniki Warszawskiej odbierają Godło Teraz Polska fot. Kamil Broszko Teraz Polska
Przedstawiciele ADJ Nanotechnology i Politechniki Warszawskiej odbierają Godło Teraz Polska fot. Kamil Broszko Teraz Polska

WYRÓŻNIENIE W KATEGORII USŁUGI

Systemy transportu – przenośniki nierdzewne taśmowo-rolkowe PLAN Kochaniec & Limanówka

Dziś kluczowa jest wiarygodność. Jest ona istotnym kapitałem, rośnie pozycja liderów owej wiarygodności. Taką pozycję na rynku mają firmy, które posługują się Godłem „Teraz Polska”, i taką pozycję ma owo Godło, które w rozumieniu konsumentów jest symbolem zaufania, najwyższej jakości, krajowego pochodzenia. Laureaci 33. edycji Konkursu „Teraz Polska” są filarami, instytucjami wiarygodności. Reprezentują to, co najlepsze w przedsiębiorczości. A w naszej rodzinie Godła „Teraz Polska” cenimy ją najwyżej. Wierzymy, że przedsiębiorczość jest najpotężniejszą siłą, która może zmieniać społeczeństwo i poprawiać życie ludzi. W swej istocie przedsiębiorczość polega na zidentyfikowaniu problemu, a następnie na odwadze i kreatywności, które pozwolą ów problem rozwiązać. Wiedzie do tego droga podejmowania ryzyka, eksperymentowania i wyciągania wniosków z porażek – nie jest to zatem droga łatwa. Lecz podążanie nią doprowadza do powstania czegoś nowego i wartościowego, czego wcześniej nie było. Z tej okazji chciałem też dodać, że warto wspierać przedsiębiorców przy każdej okazji oraz zapewniać im narzędzia, warunki, również instytucjonalne i prawne, oraz zasoby potrzebne do odniesienia sukcesu. Wierzymy, że kiedy przedsiębiorcy prosperują, wszyscy odnoszą korzyści – mówi Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego.

Dotychczas w Konkursie „Teraz Polska” wzięło udział ponad 6 tys. polskich firm, reprezentujących wszystkie branże krajowej gospodarki, a nagrodzono łącznie 814 produktów, usług i innowacji. Wśród laureatów najwięcej jest firm średnich, zatrudniających 51–250 pracowników (42 proc.), nieco mniej firm dużych, zatrudniających więcej niż 250 pracowników (32 proc.) i firm małych, zatrudniających mniej niż 50 pracowników (26 proc. – dane za lata 2000–2023). Polscy przedsiębiorcy budują nowoczesną, innowacyjną gospodarkę. Widać to po analizie profilu i specjalizacji przedsiębiorstw, które wygrywają w Konkursie. O ile niegdyś dominowały firmy zajmujące się branżami tradycyjnymi, które oczywiście wciąż są bardzo mocne i odgrywają ogromną rolę w gospodarce, to dziś wśród laureatów coraz więcej jest przedstawicieli branży medycznej, elektronicznej i informatycznej, chemicznej czy szeroko rozumianych innowacji. Rekordziści, szczycący się wielokrotnym laurem „Teraz Polska” dla swoich produktów, to między innymi: Koło, Pollena Eva, Gerlach, Zelmer, Mokate i Lazur. Godło „Teraz Polska” jest najlepszą wskazówką dla wielu pokoleń konsumentów, bo pozwala wybierać produkty i usługi racjonalnie, wskazując najwyższą jakość i krajowe pochodzenie – mówi Michał Lipiński, dyrektor Konkursu „Teraz Polska”.

Patrząc na tegorocznych laureatów, jednego można być pewnym: motorem zmian społecznych i gospodarczych w Polsce są przedsiębiorcy, nowocześni, zaradni, odpowiadający na potrzeby rozwijającego się świata. Świadczą o tym dobitnie poziom i jakość zgłoszeń laureatów Godła „Teraz Polska”, którym z tego miejsca serdecznie gratuluję – mówi Michał Kleiber, przewodniczący Kapituły Godła „Teraz Polska”.

Prócz wyróżnienia najlepszych produktów, usług i innowacji Kapituła Godła „Teraz Polska” uhonorowała również Wybitnych Polaków. Ten zaszczytny laur trafił do Igi Świątek i Andrzeja Krakowskiego.

Warto wspomnieć, że zakończenie 33. edycji Konkursu „Teraz Polska” jest również momentem, od którego można zgłaszać produkty i usługi do 34. edycji.

Do czasu oficjalnej inauguracji kolejnej edycji Konkursu firma może złożyć ankietę rejestracyjną, która jest rodzajem wstępnej deklaracji udziału w Konkursie. Po inauguracji, która nastąpi jesienią 2023 roku, będzie można przejść do drugiego etapu zgłoszenia, czyli przesłać ankietę weryfikacyjną – tłumaczy Michał Lipiński. Zachęcamy firmy do zgłaszania produktów i usług, ponieważ Godło „Teraz Polska” jest dla klientów najlepszą i uznawaną przez nich samych wskazówką, że dany produkt lub usługa cechują się najwyższą jakością i polskim pochodzeniem.

źródło informacji: Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego

GALERIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY