e-Deklaracje – proste administrowanie polisami zdrowotnymi

Możliwość komentowania e-Deklaracje – proste administrowanie polisami zdrowotnymi została wyłączona Aktualności, Zdrowie

Digitalizacja procesów oznacza oszczędność czasu i papieru. Dzięki e-Deklaracjom przystąpienie do ubezpieczenia w TU Zdrowie jest teraz dużo szybsze i prostsze. Działy HR firm to docenią!

tu zdrowie e-deklaracje baner

Nowa funkcjonalność upraszcza cały proces, przenosząc go na platformę elektroniczną. Redukuje to uciążliwości wynikające z obiegu papierowych umów i zgód do minimum. Mechanizm pozwala działom personalnym na sprawne i szybkie zarządzanie polisami pracowników nawet w odległych lokalizacjach.

Administrowanie pakietami medycznymi pracowników pochłania dużo czasu w każdej firmie. Odformalizowanie procesu ułatwiłoby wszelkie procedury, natomiast konieczność uzyskania podpisów i zgód na licznych dokumentach nie tylko powoduje pęcznienie dokumentacji papierowej, ale także uniemożliwia szybkie przystąpienie pracownika do opieki medycznej.

Proces dodatkowo komplikuje się, gdy podpisane dokumenty i zgody trzeba zebrać z różnych oddziałów przedsiębiorstwa, często rozsianych po całym kraju. Do tego dochodzą rotacje pracowników, zmiany w planach medycznych czy rozszerzanie ubezpieczeń o członków rodziny. Za każdym razem taka operacja zajmuje czas i generuje koszty zarówno po stronie ubezpieczającego, jak i ubezpieczonego.

E-Deklaracje rozwiązują ten problem. Z chwilą uruchomienia tej funkcjonalności, dział personalny wprowadza do systemu listę pracowników uprawnionych do świadczeń i właściwego wariantu lub wariantów ubezpieczenia. Następnie wystarczy przekierować pracownika do jego konta w Panelu Ubezpieczonego.

Z poziomu konta w Panelu Ubezpieczonego można wybrać zakres interesującego nas ubezpieczenia
i dopasować jego warianty do własnych potrzeb, a także rozszerzyć ubezpieczenie o członków rodziny czy partnerów. Co ważne, przy dodaniu kolejnych osób nie trzeba przekazywać kopii żadnych dokumentów. Wystarczy wygenerować oświadczenie potwierdzające wolę przystąpienia do ubezpieczenia oraz zaakceptować wysokość składki, która będzie potrącana z pensji
– mówi Teresa Domańska, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Zdrowotnych TU Zdrowie.

Nowa funkcjonalność oferowana przez TU Zdrowie rozwiązuje problem ze zbieraniem poufnych danych i żmudnym rejestrowaniem ich na portalu. To z pewnością odciąża pracowników zespołu personalnego odpowiedzialnych za obsługę ubezpieczeń. Jednocześnie mamy pełną kontrolę nad tym, co zmienia się na polisie. Dużą zaletą E-Deklaracji jest też czytelny i nieskomplikowany proces rejestracji. Pracownik zainteresowany ubezpieczeniem przejdzie przez niego szybko i intuicyjnie. Przy tak dużych organizacjach jak nasza, mieszczących się w kilku lokalizacjach, uruchomienie takiej funkcjonalności umożliwia zamknięcie tematu zapisu do ubezpieczenia w kilka chwil. Upraszczanie procesu to bardzo dobry kierunek. TU Zdrowie wyszło w tym zakresie naprzeciw oczekiwaniom Klientów – mówi Alicja Młyńska, Menedżer ds. personalnych TERMA Sp. z o.o.

Mechanizm e-Deklaracji składa się z kilku prostych kroków:

  • Pracodawca w Panelu Ubezpieczającego podaje listę osób uprawnionych do przystąpienia do ubezpieczenia.
  • Osoba przystępująca do ubezpieczenia w utworzonym koncie Panelu Ubezpieczonego wypełnia e-Deklarację dla siebie oraz członków swojej rodziny (jeśli umowa ubezpieczenia przewiduje takie rozwiązanie).
  • Za pomocą Panelu pracownik generuje dokument dla Pracodawcy, potwierdzający wolę przystąpienia do ubezpieczenia oraz ubezpieczenia członków swojej rodziny.
  • Pracodawca, już w Panelu Ubezpieczającego, widzi wybrane warianty ubezpieczenia przez Pracownika, które następnie akceptuje przyjmując deklarację przystąpienia. Pracodawca ma również możliwość akceptacji pozostałych zmian na liście ubezpieczonych, m.in. zmiany wariantów, zmiany danych teleadresowych.

* * *

Towarzystwo Ubezpieczeń Zdrowie SA działa na polskim rynku zdrowia od ponad 10 lat i jest jedynym towarzystwem ubezpieczeń specjalizującym się w opiece zdrowotnej dla pracowników firm.
TU Zdrowie ubezpiecza już ponad 150 tysięcy osób, które mogą korzystać z ponad 3,5 tysiąca placówek medycznych w całym kraju. Realizując swoją misję, firma dba o zdrowie i czas Ubezpieczonych, gwarantując najkrótsze terminy dostępności do lekarzy specjalistów, a także umożliwia swobodny wybór placówki medycznej i lekarza prowadzącego. Zapewnia swoim klientom nowoczesne narzędzia komunikacji, ułatwiając kontakt z lekarzem bezpośrednio lub w formie telekonsultacji. TU Zdrowie oferuje autorskie pakiety ubezpieczeń i programy zdrowotne, medycynę pracy, diagnostykę medyczną i opiekę szpitalną. O wysokiej jakości świadczonych usług świadczy fakt, że 98% klientów przedłuża współpracę z TU Zdrowie.

Więcej informacji na temat TU Zdrowie znajdą Państwo na stronie www.tuzdrowie.pl