Dzień dziecka z PKP Intercity w Lublinie

Możliwość komentowania Dzień dziecka z PKP Intercity w Lublinie została wyłączona Aktualności

Z okazji Dnia Dziecka PKP Intercity zaprasza na wydarzenie „Podróże na okrągło”, które odbędzie się w sobotę 1 czerwca na dworcu Lublin Główny. Dla uczestników zaplanowano mnóstwo atrakcji związanych z koleją.

Dzień Dziecka z PKP Intercity w Lublinie  fot, PKP Intercity
Dzień Dziecka z PKP Intercity w Lublinie fot, PKP Intercity

PKP Intercity zaprasza w najbliższą sobotę małych i dużych miłośników kolei na dworzec główny w Lublinie. Na jednym z peronów zaprezentowany zostanie tabor przewoźnika: elektryczny zespół trakcyjny ED74 – czyli popularna „Edyta”, lokomotywa EU160 Griffin w specjalnej okleinie przygotowanej na 20-lecie Polski w Unii Europejskiej, a także wagon konferencyjny 508A i wagony pasażerskie typu: 111A-20, 174A, 141A-20, 111A-30. Na peronie będzie można spotkać konduktora, który opowie o swojej pracy i oprowadzi po pociągach. Będzie również okazją aby usiąść na fotelu maszynisty. Ponadto pracownicy WARS przygotują dla najmłodszych słodycze oraz napoje, a dla ich rodziców pyszną kawę.

To jednak nie wszystko! Na Placu Dworcowym stanie specjalna strefa, w której odbędą się zabawy i konkursy prowadzone przez animatorów i moderatora. Dzieci będą mogły wziąć udział w pokazie baniek mydlanych czy rodzinnej grze XXL – TWISTER. Na uczestników wydarzenia będzie czekał też symulator rzutów do kosza, kącik ze specjalnymi zmywalnymi tatuażami, bransoletkami oraz bajkowymi fryzurami oraz basen z kulkami dla najmłodszych. Przewidziany jest również poczęstunek w postaci waty cukrowej, lizaków i popcornu. Dodatkowo, o każdej pełnej godzinie na scenie odbywać się będzie wspólna zabawa z maskotką o imieniu Edek. Animator będzie zachęcał do zabaw tanecznych oraz pamiątkowych zdjęć z maskotką.

Bezpłatne podróże dla dzieci i młodzieży w Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka PKP Intercity przygotowało na 1 czerwca specjalną ofertę dla najmłodszych podróżników. Promocyjna oferta dotyczy podroży po Polsce wszystkimi pociągami PKP Intercity w klasie 2. Uprawnione do skorzystania z niej są dzieci i młodzież do 16 roku życia. Darmowy bilet można pobrać w kasie biletowej lub w pociągu u konduktora (z wyjątkiem pociągów kategorii EIP, na które  bilet można pobrać jedynie w kasie). Bezpłatne podróże możliwe są za okazaniem dokumentu potwierdzającego wiek dziecka, który należy okazać podczas kontroli biletów – może to być dowód osobisty, paszport, legitymacja szkolna, a nawet książeczka zdrowia. Dzieci do 4 roku życia przez cały rok mogą podróżować pociągami przewoźnika na podstawie biletu jednorazowego z ulgą 100%.

źródło informacji: PKP Intercity