DRUKARNIA SZTUKI – otwarta na sztukę!

Możliwość komentowania DRUKARNIA SZTUKI – otwarta na sztukę! została wyłączona Aktualności, Mieszkania

Biurowiec „Stara Drukarnia” otwiera swoje przestrzenie dla artystów i sztuki. „Drukarnia Sztuki” to autorski pomysł wspierania artystów stworzony przez twórców koncepcji nowoczesnego biurowca „Stara Drukarnia”. Wystawa inaugurująca projekt obyła się 12 września.

„Alchemia” Jaga Woś ze studia Zosma

Wzorem państw skandynawskich w każdej inwestycji publicznej powinno się uwzględniać miejsce na sztukę. „Drukarnia Sztuki” idzie jeszcze dalej i dopóki nie wprowadzi do wyremontowanych przestrzeni najemców zaprasza tu artystów, zachęcając ich do prezentowania ich twórczości, eksperymentowania a nawet prowokacji! – Chcemy pokazywać przede wszystkim prace młodych, ambitnych twórców, którzy mogliby rozwinąć skrzydła, poruszyć ważny temat, zaprezentować coś niekonwencjonalnego i oryginalnego, wypromować się. W ten właśnie sposób powstała Drukarnia Sztuki, rodzaj tymczasowej galerii sztuki, której działalność zainaugurowała wystawa „Alchemia” młodej artystki Jagi Woś ze studia Zosma.

„Alchemia” Jaga Woś ze studia Zosma

„Alchemia” to hasło przewodnie wernisażu ceramiki artystycznej, której autorką jest Jaga Woś ze studia Zosma. Zgromadzone w ramach wystawy prace w swojej formie nawiązują do pradawnej sztuki, która łączyła w sobie elementy nauki, magii i szacunku do natury.

Organiczne w kształcie i tajemnicze w barwach misy oraz kaganki, przenoszą odbiorców w czasy, w których alchemiczni mistrzowie próbowali poznać sekrety przyrody i stworzyć kamień filozoficzny.

Inauguracja projektu „Drukarnia Sztuki” wraz z wernisażem wystawy „Alchemia” odbyła się w dniu 12 września o godz. 18:00 w budynku „Stara Drukarnia” na ul. Gdańskiej 130.