#DomZSerca już stoi!

Możliwość komentowania #DomZSerca już stoi! została wyłączona Aktualności, Mieszkania

Konstrukcja domu dla Pani Magdy i jej wielodzietnej rodziny z Wierzbicy pod Radomskiem już jest gotowa. Na fundamentach wylanych 29 października, dwa tygodnie później, rozpoczął się montaż konstrukcji domu. Bryła domu jest już gotowa!

#DomZSerca Konstrukcja domu dla Pani Magdy i jej wielodzietnej rodziny z Wierzbicy
Stawianie zamkniętej konstrukcji domu o powierzchni 220 m2 wraz zadaszeniem zajęło jedynie 5 dni roboczych. Dom został złożony z gotowych modułów.
Zostały jeszcze prace instalacyjne i prace wykończeniowe wewnątrz domu. Całą budowę zakończą pracę ziemne i budowa ogrodzenia. Generalnym wykonawcą domu jest Budimex. Pani Magda i jej dzieci wprowadzą się na wiosnę 2021 roku. Budimex połączył siły razem z innymi firmami w Polsce, aby wybudować, wyposażyć i przekazać dom piętnastoosobowej, potrzebującej rodzinie pani Magdy z Radomska. Gest serca. Pani Magda mieszka ze swoimi dziećmi w dwóch pokojach.

#DomZSerca Konstrukcja domu dla Pani Magdy i jej wielodzietnej rodziny z Wierzbicy

Historia Pani Magdy poruszyła serca wielu osób. Dom zyska także stałe łącze internetowe. Pojawili się także darczyńcy, którzy chcą ufundować stypendia części uczących się dzieci – mówi Dariusz Blocher – Prezes Budimex SA.
Jesteśmy pod wrażeniem tempa na budowie, widać wielkie zaangażowanie ekipy. Nasza firma jest już na etapie doboru kolorystyki i kompletowania materiałów wykończeniowych, nie możemy doczekać się montażu. Z zaciekawieniem obserwujemy postęp prac i czekamy na naszą kolej. – Katarzyna Jankowska, Kierownik Działu Obsługi Klienta – rednet Dom

Udział w projekcie #DomZSerca był błyskawiczny, dlatego cieszymy się, że prace nad budową domu również idą w błyskawicznym tempie. Radujemy się, że tak wiele firm podjęło się pomocy Pani Magdzie, a Nasza wspólną inicjatywa przybiera na sile. Czekamy na dalsze postępy prac na budowie, i oczywiście na swoją kolej aby móc wpuścić trochę światła do życia tej rodziny. – Agnieszka Berne, kierownik biura Candellux Lighting

W PORTA wiemy, jak ważne jest dawanie czegoś od siebie. Dlatego od wielu lat wspieramy lokalnie i globalnie. Rok 2020 pokazał, że dzięki wspólnemu działaniu, możemy stworzyć coś dobrego. Nie mogliśmy więc przejść obok tego projektu obojętnie. Z przyjemnością dołączamy swoją cegiełkę do budowy nowego domu dla potrzebującej rodziny. – Piotr Chodak Kierownik ds. PR i Digital Marketingu PORTA DRZWI

Postęp prac w ramach projektu „Dom z Serca” pozytywnie nas zaskoczył. Brawo! Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem i z niecierpliwością czekamy na kolejne etapy budowy. Z naszej strony przygotowania już trwają, razem z kolorami na ścianach dodamy moc pozytywnej energii. – Michał Piestrzeniewicz, Dyrektor Sprzedaży AkzoNobel

#DomZSerca Konstrukcja domu dla Pani Magdy i jej wielodzietnej rodziny z Wierzbicy

Budimex zjednoczył się w szczytnym celu z innymi firmami i postanowił wybudować #DomZSerca dla jednej z potrzebujących rodzin. Nowy dom będzie przestrzenią do życia, w której dzieci będą miały odpowiednie warunki do nauki i rozwijania talentów.
Pani Magda zamieszka już na wiosnę przyszłego roku. Przeprowadzi się ze swojego obecnego 2-pokojowego lokum do 9-pokojowego domu z dwoma łazienkami, dwoma garderobami i ośmioma pokojami dla dzieci z których najmłodsze ma 4 lata. Dom zostanie wyposażony pod „klucz” dzięki zaangażowaniu partnerów: OBI, AkzoNobel, BlackRedWhite, Candellux Lighting, Dyckerhoff Polska, .mdd, Porta, RedNet Property, RTV EURO AGD. Wsparcia komunikacyjnego akcji udzielają Synertime, Komunikacja Plus i Procontent.

Impulsem do zorganizowania akcji była trudna historia Pani Magdy i jej rodziny. Na początku roku media zainteresowały się ich losem, ponieważ sąd miał zadecydować o odebraniu matce prawa do opieki nad jedenaściorgiem niepełnoletnich dzieci. Decyzja ta miała zapaść ze względu na trudne warunki mieszkaniowe. Marzeniem Pani Magdy było zapewnienie jej dzieciom solidnego, bezpiecznego domu pełnego ciepła i miłości. Obecne miejsce zamieszkania nie stwarza takich możliwości. Dzięki chęci pomocy i zaangażowaniu kilku firm, marzenie Pani Magdy zostanie już niedługo spełnione.

Na stronie domzserca.pl – można poznać historię Pani Magdy i jej rodziny oraz zobaczyć postęp prac nad budową domu.
Partnerzy akcji: AkzoNobel, BlackRedWhite, Candellux Lighting, Dyckerhoff Polska, Synertime, Komunikacja Plus, .mdd, OBI, Porta, Procontent, RedNet Property, RTV EURO AGD.

Informacja prasowa: Budimex SA, Biuro Prasowe Kampanii #DomZSerca