Bytomskie Centrum Kultury: Spotkanie autorskie z Joanną Bator, laureatką literackiej nagrody Nike

Możliwość komentowania Bytomskie Centrum Kultury: Spotkanie autorskie z Joanną Bator, laureatką literackiej nagrody Nike została wyłączona Aktualności

Pochodząca z Wałbrzycha pisarka i publicystka odwiedzi Bytomskie Centrum Kultury 26 lutego (niedziela) o godz. 16.00. Pretekstem do rozmowy z autorką jest jej najnowsza powieść „Ucieczka niedźwiedzicy” – wielowątkowa historia o poszukiwaniu bram wolności i uwolnieniu od przeszłości.

Spotkanie autorskie z Joanną Bator Plakat Bytomskie Centrum Kultury
Spotkanie autorskie z Joanną Bator Plakat Bytomskie Centrum Kultury

Organizator zapewnia, że porozmawiamy również o nagrodzonej Nike „Ciemno, prawie noc”, „Gorzko, gorzko”, „Piaskowej Skale”, „Chumardalii” czy „Japońskim Wachlarzu”. Uczestnicy spotkania dowiedzą się, skąd autorka czerpie inspiracje – będzie o Japonii, Dolnym Śląsku, a także o psychoanalizie i postmodernizmie. Pisarka opowie nam o swoich pasjach i miłości do zwierząt. Poznamy odpowiedzi na pytania: „Czym dla autorki jest współczesny feminizm?” oraz „Jak zmieniała się wizja kobiecości na przestrzeni lat?”.

Uczestnicy dowiedzą się, jak Joanna Bator czuła się jako jedna z polskich twórczyń zaproszona przez Netflix do prac przy filmowej antologii „Erotica 2022” dotyczącej wizji kobiecej erotyki w przyszłości.

Bilety w cenie 2 zł do nabycia w kasie oraz na stronie internetowej: https://www.becek.pl/program/system_biletowy/6146

źródło informacji: Bytomskie Centrum Kultury

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/2BnHvqKpN