Budimex wspiera bezpieczeństwo na drogach na Słowacji

Możliwość komentowania Budimex wspiera bezpieczeństwo na drogach na Słowacji została wyłączona Aktualności, firma tygodnia

Budimex, firma budująca kluczowe połączenie między autostradami D1 i D4 w pobliżu Bratysławy, skupia się także na bezpieczeństwie drogowym w pobliżu realizowanego kontraktu. Poprzez projekt Hello ICE, dąży do zwiększenia wiedzy uczniów szkół podstawowych i przedszkolaków na temat bezpiecznego zachowania. Generalny wykonawca ruszył z akcją w polskiej szkole w Bratysławie.

PCR Budimex Vajnory fot. Budimex
PCR Budimex Vajnory fot. Budimex

Budimex przygotował dla dzieci dyskusję i zajęcia na świeżym powietrzu, w tym miasteczko ruchu drogowego. W wydarzeniu wzięli udział także rodzice dzieci, a spotkanie swoją obecnością uświetnił ambasador Polski w Bratysławie – Maciej Ruczaj.

Hello ICE Bratuslava fot. Budimex
Hello ICE Bratuslava fot. Budimex

W ramach projektu Hello ICE, Budimex od dawna angażuje się w edukację i profilaktykę w zakresie bezpieczeństwa drogowego. Tylko w pierwszej połowie 2024 roku w projekt zaangażowano 3500 dzieci w 17 lokalizacjach. Podczas 12 lat istnienia programu odbyły się setki szkoleń w szkołach i przedszkolach w Polsce, a uczestnikom rozdano tysiące elementów odblaskowych i zidentyfikowano ponad 700 niebezpiecznych punktów na mapie drogowej w całym kraju.

Hello ICE Bratuslava fot. Budimex
Hello ICE Bratuslava fot. Budimex

Każdy, w tym najmłodsi, ma wpływ na bezpieczeństwo na drogach. Wydarzenie w Bratysławie było pierwszym tego rodzaju poza Polską. W obecności policjanta omówiliśmy znaki drogowe, zasady bezpieczeństwa drogowego i budowlanego, a w części praktycznej dzieci miały okazję jeździć rowerami lub innymi pojazdami po specjalnym torze ze znakami i przeszkodami – powiedział Wojciech Włodzimirski, dyrektor kontraktu w Budimeksie. Dodał, że celem projektu jest edukacja uczniów poprzez ciekawe interaktywne lekcje, aby lepiej potrafili dbać o własne bezpieczeństwo.

Hello ICE Bratuslava fot. Budimex
Hello ICE Bratuslava fot. Budimex
Hello ICE Bratuslava fot. Budimex
Hello ICE Bratuslava fot. Budimex

Oprócz budowy kluczowej infrastruktury na Słowacji, firma koncentruje się na projektach z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Przykładem jest ukończenie pokoju zabaw w Klubie Rodziców i Dzieci – Vajnory, znajdujące się w pobliżu placu budowy D1D4. W ramach współpracy przestrzeń została umeblowana, wyposażono ją w zabawki dydaktyczne dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych oraz basen z piłkami.

PCR-Budimex Vajnory fot, budimex
PCR-Budimex Vajnory fot, budimex

Naszym celem jest nie tylko budowa infrastruktury, ale także poprawa warunków życia mieszkańców na obszarach, w których działamy. Staramy się być odpowiedzialnym partnerem biznesowym i dobrym sąsiadem dla lokalnych społeczności – dodał Wojciech Włodzimirski.

Ukończenie węzła D1 i D4, który jest pierwszym projektem Budimeksu na Słowacji, znacząco poprawi efektywność transportu wokół stolicy i w całym regionie. Modernizacja i rozbudowa D1 zwiększy komfort podróżowania, bezpieczeństwo i płynność ruchu. Połączenie między D1 i D4 odciąży również autostradę przechodzącą przez stolicę Słowacji.

Więcej informacji jest dostępnych na www.budimex.pl

źródło informacji: BUDIMEX