Archicom planuje debiut na GPW jeszcze w marcu

Możliwość komentowania Archicom planuje debiut na GPW jeszcze w marcu została wyłączona Biznes

W pierwszej ofercie publicznej (IPO) wrocławskiej spółki inwestorzy zgłosili popyt na wszystkie akcje. Ich ostateczna cena wynosi 15,5 zł, a łączna wartość – 72,2 mln złotych.

Przydział akcji, z których ponad 92% obejmą inwestorzy instytucjonalni, nastąpi 16 marca. Spółka planuje debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) jeszcze w tym miesiącu.

– Pozytywny odbiór naszej oferty jest tym bardziej znaczący, że przeprowadziliśmy ją w trudnym otoczeniu rynkowym

– mówi Dorota Jarodzka-Śródka, prezes Archicom.

– Dzięki nowym akcjonariuszom pozyskujemy środki finansowe, które pozwolą nam umocnić naszą pozycję we Wrocławiu oraz wejść na rynek krakowski.

Archicom ma już podpisaną przedwstępną umowę na kupno działki o powierzchni 4,6 ha we Wrocławiu i jest w trakcie negocjacji zakupu kolejnych, o łącznej powierzchni 16,8 ha. Spółka przymierza się także do zakupu terenów o łącznej wielkości 10,1 ha w Krakowie. Dwie transakcje są już w fazie negocjacji.

Grupa Archicom, obecna na rynku od blisko 30 lat, zrealizowała już ponad 150 obiektów, w tym budynki mieszkalne, hotele i biurowce.W 2014 roku spółka wypracowała 128,7 mln zł przychodów. Obecnie realizuje we Wrocławiu m.in. osiedle „Olimpia Port”:

W pierwszej ofercie publicznej (IPO) wrocławskiej spółki inwestorzy zgłosili popyt na wszystkie akcje. Ich ostateczna cena wynosi 15,5 zł, a łączna wartość – 72,2 mln złotych.  Przydział akcji, z których ponad 92% obejmą inwestorzy instytucjonalni, nastąpi 16 marca. Spółka planuje debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) jeszcze w tym miesiącu. – Pozytywny odbiór naszej oferty jest tym bardziej znaczący, że przeprowadziliśmy ją w trudnym otoczeniu rynkowym – mówi Dorota Jarodzka-Śródka, prezes Archicom. – Dzięki nowym akcjonariuszom pozyskujemy środki finansowe, które pozwolą nam umocnić naszą pozycję we Wrocławiu oraz wejść na rynek krakowski. Archicom ma już podpisaną przedwstępną umowę na kupno działki o powierzchni 4,6 ha we Wrocławiu i jest w trakcie negocjacji zakupu kolejnych, o łącznej powierzchni 16,8 ha. Spółka przymierza się także do zakupu terenów o łącznej wielkości 10,1 ha w Krakowie. Dwie transakcje są już w fazie negocjacji. Grupa Archicom, obecna na rynku od blisko 30 lat, zrealizowała już ponad 150 obiektów, w tym budynki mieszkalne, hotele i biurowce.W 2014 roku spółka wypracowała 128,7 mln zł przychodów. Obecnie realizuje we Wrocławiu m.in. osiedle "Olimpia Port":