2ma studio – miejsce na mapie Wrocławia, proponujące najwyższą jakość treningu EMS

Możliwość komentowania 2ma studio – miejsce na mapie Wrocławia, proponujące najwyższą jakość treningu EMS została wyłączona Aktualności, firma tygodnia

Z Angeliką Bernatek, rozmawia Marcin Prynda

2ma studio we Wrocławiu
2ma studio

Trening EMS, czyli czym jest właściwie ta elektrostymulacja?

Zanim jednak o tym, to chciałabym zaznaczyć i docenić fakt iż w dzisiejszym świecie sport w dużej mierze łączy się ze zdrowiem i  świadomym wyborem życia bez ograniczeń. Jeszcze gdzieniegdzie widać prześwity wcześniejszego postrzegania aktywności fizycznej jako czegoś co mogło łączy się z katorżniczym dietami i nielubieniem siebie. Dziś na szczęście to sie zmienia i ludzie zaczynają żyć aktywnie gdyż wiedzą, że dzięki temu będzie im łatwiej, dłużej będą sprawni, unikną bólu pleców czy otyłości, która niesie całą masę destrukcyjnych dla naszego organizmu konsekwencji.

Prawdą jest także to iż dzisiejszy tryb życia nie każdemu pozwala spędzić 3-4 godz w tygodniu na siłowni czy sali fitness. Dlatego też, w  ślad za innymi krajami, gdzie EMS jest niemalże ,jak w latach 90″ solaria – za każdym rogiem, poszła Polska. EMS stał się wspaniałą alternatywą dla zapracowanych ludzi,ograniczonych czasowo jednakże świadomych tego iż korzyści płynące z aktywności to coś więcej niż dobry wygląd.

Trening EMS to trening, który podczas Ćwiczeń wykorzystuje elektrostymulację mięśniową, uważaną za jedną z najbardziej korzystnych metod treningowych w obecnych czasach. Ma ona swoje początki w fizjoterapii i od lat w głównej mierze wykorzystywana jest podczas rehabilitacji. Taka metoda treningowa pozwala osiągnąć zamierzone efekty dużo szybciej niż na siłowni czy sali fitness, oszczędza więc bardzo dużo czasu gdyż trening nie trwa więcej niż 20 minut, czy wpływa na lepsza regenerację mięśni.

W  trakcie treningu stymulowane są wszystkie grupy mięśniowe m.in. mięśnie nóg, pośladków, pleców, brzucha, klatki piersiowej czy ramion..W  sumie aktywowanych jest Tok. 450 mięśni naszego ciała, pobudzający do 150 skurczów a  podczas doby treningowej możesz spalić aż do 1200 kcal!

2ma.Studio – czyli najlepsze studio we Wrocławiu

Butikowe studio znajduje się na Wrocławskich Krzykach, na mieszkalnej dzielnicy, w  kameralnym miejscu, gdzie za oknem zamiast miejskiego zgiełku wdzierają się do środka las.

W tym kameralnym butikowym wnętrzu, endorfiny pobudza Cię do działania na najwyższym poziomie, a  Twoje ciało będzie zyskało na mocy i wdzięku dzięki profesjonalnej obsłudze najlepszych trenerów w Polsce.

Główną różnicą w  porównaniu do tradycyjnej siłowni, czy fitnessu jest fakt, że tu od początku wejścia na trening to Ty jesteś w  centrum uwagi, wszystko zostało stworzone i  przygotowane dla Ciebie, w  ten wyjątkowy kameralny, butikowy sposób. Na miejscu w  trakcie treningu poza Tobą i ewentualnie Twoim treningowym partnerem nie zastaniesz absolutnie nikogo. Jest to szczególna wartość dla osób, które krępują się trenować przy innych, lub zwyczajnie, szczególnie na początku powrotu do swojej formy wolą stawiać pierwsze kroki bez zbędnych gapiów. Tu muszę również zaznaczyć, że 2MA Studio wyróżnia się z innych miejsc do treningu EMS, tutaj kadra postanowiła postawić szczególną uwagę na atmosferę i czas, którego zawsze jest zarezerwowane dla Was pod dostatkiem. Nie ważne w  jakim wieku jesteśmy, nie ważne w jakiej formie . Nie istotne ile ma lat. EMS to ta forma treningu, którą możemy dostosować do niemalże każdego stanu, przy każdej kontuzji, w każdym wieku i przy każdej wadze.

2ma.Studio

Jak wygląda trening?

Trening właściwy trwa 20 minut. To absolutnie wystarczający czas na to, aby podbić swój metabolizm na kilka najbliższych dni, zastymulować całe ciało i  wykonać trening równowartościowy do co najmniej kilku godzin na siłowni. Wybierając się na trening do 2MA Studio nie musisz mieć ze sobą praktycznie nic. Wchodząc na spotkanie dostajesz pełna instrukcję, jest przeprowadzany z Tobą dokładny wywiad, wspólnie opracowujecie strategię działania, rozmawiacie o planach i celach.

Gdy już się przebierzesz w specjalna bieliznę, czekającą na ciebie w studio,, włożysz kamizelkę i opaski na uda i ręce, zaczynają trening. Początkowo ustawiacie poziomy treningowego zaangażowania impulsu w poszczególne partie mięśniowe, następnie przechodzicie do treningu właściwego. Tak naprawdę to ty sterujesz jego intensywnością, oraz napięciem, Ty wskazujesz, czy chcesz trenować mocniej, czy słabiej.