Zainwestuj w Toruniu

Możliwość komentowania Zainwestuj w Toruniu została wyłączona Aktualności, Inwestycje, Samorząd

Toruń to miasto z wielowiekową historią. Każdego roku toruńskie zabytki, pierniki i postać Mikołaja Kopernika przyciągają ponad dwa miliony turystów. To jednak miejsce dobre nie tylko na urlop. Proinwestycyjna polityka władz miasta, nowoczesna infrastruktura, strategiczna lokalizacja w centrum kraju, wysoka jakość rynku pracy i sprzyjający klimat społeczny sprawiają, że kolejne firmy lokują tu swój kapitał.

Toruń fot. MC

Z bogatej oferty inwestycyjnej Torunia w ostatnich latach skorzystały już dziesiątki biznesów, a w pełni uzbrojone działki w atrakcyjnych cenach kuszą kolejne. Prężnie rozwija się Strefa Inwestycyjno- -Logistyczna Toruń-Wschód zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie węzła autostrady A1. W niespełna półtora roku od wbicia pierwszej łopaty pod budowę Panattoni Park Toruń II swoją działalność prowadzą tam już InPost (jeden z liderów rynku przesyłek) oraz United Beverages (jeden z największych dystrybutorów alkoholi w Polsce). W bezpośrednim sąsiedztwie swoje centrum dystrybucyjne ulokowała także Grupa TZMO – światowy gigant produkcji artykułów higienicznych, kosmetycznych i wyrobów medycznych. W lutym zakończyła się jego rozbudowa. Już teraz obszar Strefy to jeden z najważniejszych logistycznych punktów na mapie Kujaw i Pomorza. Został przygotowany z myślą o działalności usługowej, składach czy też magazynach. Władze miasta podają, że w tej lokalizacji dostępne jest jeszcze ponad 35 hektarów terenów. Coś dla siebie znajdą tam zarówno przedsiębiorstwa o statusie MŚP, jak i więksi inwestorzy. Najbliższe przetargi zaplanowane są na przełomie III i IV kwartału 2020 roku.

Północna część miasta w ostatnich latach zmieniła się nie do poznania. Na niezagospodarowanym terenie po jednostce wojskowej w błyskawicznym tempie powstało nowoczesne osiedle łączące w sobie funkcje mieszkalne, rekreacyjne i biznesowe. Mowa o tzw. osiedlu JAR zlokalizowanym wzdłuż drogi wylotowej na Gdańsk. Z jego ponad 400 hektarów powierzchni 57 przewidziano pod przemysł i usługi. Swoje miejsce znalazło tam już 21 firm – od mniejszych lokalnych działalności po Grupę Neuca, jedno z największych przedsiębiorstw na rynku ochrony zdrowia w kraju. Na chętnych do zainwestowania czekają kolejne grunty. W tegorocznej ofercie miasta znajdziemy działkę, która może zainteresować deweloperów. To prawie 1,5 hektara przeznaczone pod zabudowę wielorodzinną. W pobliżu dostępne są także dwie mniejsze nieruchomości pod działalność usługową.

W innych częściach miasta również nie brakuje miejsc, gdzie można ulokować swój biznes. Dużym zainteresowaniem przedsiębiorców cieszą się tereny przy ulicy Olsztyńskiej na tzw. Bukowej Kępie, gdzie już niedługo zostanie otwarty salon Agata Meble. Na przyszłych nabywców czekają już tylko 2 ostatnie nieruchomości. Na przeciwległym skraju miasta do wzięcia jest 5 działek o łącznej powierzchni ponad 2 hektarów. To tereny zlokalizowane przy jednej z głównych arterii komunikacyjnych w sąsiedztwie stadionu żużlowego Motoarena. Dynamicznie rozwijają się również dzielnice położone na lewym brzegu Wisły. Powstają tam nowe osiedla mieszkaniowe i obiekty usługowe. Kolejni inwestorzy także znajdą coś dla siebie – przy ulicy Andersa miasto sprzedaje 3 duże działki.

– Nasze tereny są w pełni uzbrojone i przygotowane do rozpoczęcia inwestycji. Ich strategiczna lokalizacja przy drogach wylotowych również nie jest dziełem przypadku. Jako gospodarze przykładamy ogromną wagę do tego, aby coraz więcej firm związało się z Toruniem. Każdego dnia aktywnie promujemy nasz potencjał gospodarczy i docieramy do inwestorów. Zdajemy sobie sprawę, że rozwój miasta jest nieodzownie związany z rozwojem biznesu – mówi Łukasz Szarszewski, dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

Zespół Centrum Wsparcia Biznesu pomaga na każdym etapie prowadzenia inwestycji – od znalezienia lokalizacji po rekrutacje pracowników. Przyszłe kadry kształci między innymi Uniwersytet Mikołaja Kopernika – piąty uniwersytet w kraju wg. rankingu „Perspektywy”. Co roku na rynek pracy wchodzi około 5 tys. ich absolwentów. Dużym atutem miasta jest również atrakcyjna lokalizacja w centrum kraju i dobre skomunikowanie z największymi metropoliami. Zaledwie w ciągu 2 godzin można znaleźć się w Łodzi czy Gdańsku, a do najbliższego międzynarodowego lotniska jest zaledwie 40 minut drogi. Od lat pod względem jakości życia mieszkańców Toruń jest w czołówce polskich miast za sprawą niskich kosztów, sprawnej komunikacji oraz zaplecza edukacyjnego, kulturalnego i sportowego.

Pełna oferta inwestycyjna Torunia dostępna jest w serwisie www.torun.direct. Znaleźć można tam wszystkie szczegóły na temat dostępnych nieruchomości, mapy, zdjęcia, filmy oraz wirtualny podgląd większości terenów.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone