Wzrost cen energii elektrycznej i nowe uprawnienia przedsiębiorców – Zobacz od kiedy?

Możliwość komentowania Wzrost cen energii elektrycznej i nowe uprawnienia przedsiębiorców – Zobacz od kiedy? została wyłączona Aktualności

Z początkiem roku wprowadzono zmianę stawki akcyzy na energię elektryczną. W ostatnich tygodniach zdecydowano jednak – w drodze kolejnej ustawy – o ograniczeniu ryzyka przedsiębiorców na gwałtowny wzrost cen energii elektrycznej w 2019 r.

Pieniądze

W konsekwencji do końca 2019 r. sytuacja mikro i małych przedsiębiorstw pozostanie bez zmian. Średnie i duże przedsiębiorstwa w drugim półroczu 2019 r. będą mogły zostać objęte dofinansowaniem w ramach pomocy de minimis. Natomiast, przedsiębiorstwa energochłonne mają być beneficjentem mechanizmu, który zostanie wprowadzony ustawą o systemie rekompensat dla sektorów i podsektorów energochłonnych, w drodze pomocy publicznej.

Poniżej zestawienie najistotniejszych informacji dotyczących powyższych uprawnień:

 

Szczególną uwagę zwracamy na termin złożenia oświadczenia przez mikro i małych przedsiębiorców, który upływa 27 lipca 2019 r.

W przypadku jakichkolwiek pytań, a także w razie chęci uzyskania wsparcia przy ubieganiu się o przyznanie wybranego rodzaju uprawnienia, można kontaktować się z:

THE VIEW Kancelaria Prawna

r.pr. Dominik Putz: dominik.putz@viewlegal.pl

adw. Joanna Pokryszka: joanna.pokryszka@viewlegal.pl

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone