Wola Retro w Warszawie pnie się w górę 

Możliwość komentowania Wola Retro w Warszawie pnie się w górę  została wyłączona Aktualności, Inwestycje

Wola Retro to nowy biurowiec LC CORP S.A. powstający z połączenia zabytkowego z dwoma nowoczesnymi budynkami biurowymi.

fot. mat. prasowe

Prace przy budowie kompleksu toczą się zgodnie z harmonogramem. Obecnie trwa demontaż części konstrukcji istniejącego budynku z lat 30-tych ubiegłego wieku i prowadzone są prace ziemne przy budowie nowego. Inwestycja o łącznej powierzchni 24,5 tyś mkw. przywita nowych Najemców już w lipcu 2019.

– Prace przy budowie Wola Retro toczą się jednocześnie zarówno przy istniejącym budynku, który jest rewitalizowany jak i przy nowo powstającym biurowcu. Z jednej strony konieczna jest częściowa rozbiórka historycznego budynku i w tym zakresie wykonywane są prace zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektu. Jednocześnie jesteśmy już na etapie konstrukcji pierwszego piętra w budynku nowo powstającym. W kolejnym etapie planowane są prace elewacyjne przy istniejącym budynku a także wniesienie konstrukcji kolejnych pięter w nowym biurowcu. Na kondygnacjach 2,3,4 powstanie unikalna przestrzeń biurowa, gdzie wnętrza  historycznego budynku będą się łączyć z wnętrzami nowoczesnego biurowca. Powierzchnia każdej z tych kondygnacji to ponad 3000 m2 – mówi Izabela Miśta, Manager ds. Najmu, LC Corp SA.

fot. mat. prasowe

Inwestycja zlokalizowana jest w jednej z najbardziej atrakcyjnych części Woli, w bliskiej odległości węzłów komunikacyjnych, głównych arterii stolicy oraz co ważne w odległości 150 metrów od ósmej nowo powstającej drugiej linii metra, stacji Płocka. Oddanie nowej stacji metra planowane jest na II kwartał 2019 roku, czyli tuż przed oddanie do użytkowania
inwestycji Wola Retro, co będzie niedocenionym atutem dla przyszłych najemców biurowca oraz ich pracowników.
Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Budimex. Autorami projektu są architekci z APA Kuryłowicz & Associates – prof. dr hab. Ewa Kuryłowicz oraz Piotr Żabicki, Jakub Lewkowicz i Agnieszka Piotrkowska.

LC Corp SA jest grupą deweloperską realizującą inwestycje komercyjne i mieszkaniowe. Inwestycje
Spółki powstają w sześciu największych miastach Polski – Warszawie, Wrocławiu, Krakowie,
Katowicach, Gdańsku i Łodzi. Spółka zarządza obecnie ponad 100 tys. mkw. powierzchni biurowych.

Więcej informacji na temat inwestycji: www.wolaretro.pl