Wirtualna rzeczywistość warta więcej niż milion słów

Możliwość komentowania Wirtualna rzeczywistość warta więcej niż milion słów została wyłączona Aktualności, Biznes, It

Taką zasadę firma 4font Sp. z o.o. stosuje za pomocą bardzo rozbudowanej oferty. Zajmuje się tworzeniem rozwiązań internetowych od internetowej wizytówki po rozbudowany system sprzedaży, tworzeniem aplikacji, filmów, animacji, grafiką reklamową, DTP, drukiem cyfrowym i reklamą zewnętrzną.

fot. mat. prasowe

Bardzo interesującą ofertą jest połączenie tradycyjnego druku z aplikacjami mobilnymi rozszerzonej rzeczywistości. Scalenie dwóch mediów daje ogromne możliwości udostępniania treści, która w przeciwieństwie do standardowych materiałów drukowanych może posiadać interaktywną zawartość. Przykładowym połączeniem aplikacji i druku może być katalog produktów dla firmy Peka, zajmującej się m.in.: wyposażeniem mebli. kuchennych. Katalog produktów połączony jest z aplikacją wyświetlającą modele 3D. Znaczna liczba stron katalogu jest skanowana przy pomocy aplikacji, co umożliwia wyświetlanie modelu 3D wraz z dodatkowymi linkami do pobrania – np. instrukcji montażu, kart produktu, filmów montażowych itp.

Firma czuje się pewnie na niezwykle szybko rosnącym rynku aplikacji. Korzystamy z nich na co dzień, gdyż mogą nam bardzo ułatwić życie, pomóc w codziennych obowiązkach, a w czasie wolnym zapewnić rozrywkę. Znajdują również zastosowanie w biznesie, właściwie w każdej branży. Znakomicie potrafią to wykorzystać firmy o nowoczesnym potencjale.

4font zwraca uwagę na atrakcyjną formę przekazu treści zawartych w aplikacjach dedykowanych dla handlowców, ale także skierowanych do potencjalnego klienta. Dzięki aplikacji możliwe jest wyświetlanie modeli produktów 3D, które można obejrzeć z dowolnej perspektywy, uruchomić animacje tych modeli i zapoznać się z najważniejszymi cechami produktu, co daje handlowcom duże możliwości sprzedażowe.

Dodatkowo, aplikacje takie stają się hubem łączącym różnorodne dane. Posiadają linki do pobrania niezbędnych materiałów reklamowych takich jak ulotki, zdjęcia, filmy czy inne pliki do pobrania. Dla przykładu, 4font stworzyła aplikację dla firmy KUHN Maszyny Rolnicze, w której oprócz standardowej oferty w formie modeli 3D maszyn rolniczych umieszczono również treść dla osób szukających rozrywki – grę symulującą działanie urządzeń. Jest ona do ściągnięcia na stronie www.kuhnapp.pl.

Nietrudno sobie wyobrazić, że możliwość pobrania takiej aplikacji oznacza dodatkowe wejścia na stronę internetową danej firmy. Polecanie gry i strony internetowej kolejnym znajomym wpływa również pozytywnie na ruch internetowy i wzrost sprzedaży. Dodatkową promocję dla firmy osiągamy właściwie przy zerowych nakładach finansowych.

W wielu branżach, na przykład w budownictwie mieszkaniowym bardzo ważna jest możliwość wizualizacji przyszłego produktu, w naszym przypadku osiedla czy mieszkania. 4font ma również gotowy produkt do zaoferowania, który umożliwia właśnie wizualizację mieszkań i odbywania wirtualnych spacerów.

Oferowany produkt wizualizacji 3D i VR dla rynku nieruchomości daje deweloperom potężne narzędzie umożliwiające bardzo skuteczną promocję oferty mieszkaniowej. Wiadomo przecież, że na rynku nieruchomości sprzedaje się tzw. „dziurę w ziemi” czyli nieistniejącą fizycznie inwestycję. Przeciętny użytkownik z reguły nie ma dostępu do interaktywnych wizualizacji 3D i VR. Na rynku natomiast występuje wysoki koszt profesjonalnych gogli wirtualnej rzeczywistości, wysoka pracochłonność i koszt tworzenia wizualizacji 3D i VR. Brakuje również automatycznego generatora wizualizacji 3D i VR.

Dzięki skorzystaniu z oferty 4font klient osiąga wiele korzyści. Aplikacje mobilne 3D/VR dają możliwość przeglądania oferty, nawet w zaciszu domowym, w formie 3D lub wirtualnej rzeczywistości bez potrzeby posiadania profesjonalnych okularów (poprzez smartphony i gogle np.: cardboard). Dodatkowo potencjalnemu kupcowi nieruchomości, nieposiadającemu orientacji przestrzennej, zdecydowanie łatwiej obeznać się w planach inwestycji i jednocześnie podjąć decyzję zakupową.

Firma stworzyła ciekawy pokaz wirtualnej rzeczywistości całego osiedla pod Poznaniem wraz z kilkoma wybranymi mieszkaniami. Wielu odbiorców pokazu bardzo chwaliło możliwość podejrzenia nieistniejącej inwestycji w formie spaceru wirtualnej rzeczywistości. Cześć z nich podjęła nawet decyzje związane z kupnem i zmianami wykończeniowymi. Można się z nim zapoznać na profilu Facebookowym firmy pod adresem https://www.facebook.com/4font.agencja/

Łączenie tradycyjnego druku z aplikacjami daje ogromne możliwości zarówno sprzedażowe jak i wizerunkowe dla klientów 4font. Powstałe aplikacje produktowe, używane przez dział sprzedażowy jak również przez końcowych klientów cieszą się sporym zainteresowaniem i przyczyniają się do rozwoju firm. Zachęcamy do zapoznania się z szeroką ofertą firmy 4font na łamach jej strony internetowej http://www.4font.pl