Wielka Gala „POLSKA PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ 2018”

Możliwość komentowania Wielka Gala „POLSKA PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ 2018” została wyłączona Aktualności

22 czerwca 2018 r. w Sangate Hotel Airport w Warszawie odbyła się WIELKA GALA „POLSKA PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ”, podczas której poznaliśmy Laureatów: jubileuszowej XV edycji Plebiscytu „Orły Polskiej Przedsiębiorczości”, jubileuszowej X edycji Plebiscytu „Orły Polskiego Samorządu”,  XI edycji konkursu „Orły Polskiego Budownictwa”,  XI edycji konkursu „Perły Medycyny”,  I edycji konkursu „Polskie Perły”.

Organizatorem ww. inicjatyw jest Ogólnopolska Federacja Przedsiębiorców i Pracodawców – Przedsiębiorcy.pl, Mazowieckie Zrzeszenie Handlu Przemysłu i Usług oraz Narodowy Instytut Rozwoju Przedsiębiorczości.

Wielką Galę otworzył Gospodarz Wieczoru Pan Robert Składowski – Prezes Federacji Przedsiębiorcy.pl, który powitał zebranych gości. W swoim wystąpieniu pogratulował obecnym ich sukcesów oraz podkreślił jak duże znaczenie na rozwój społeczno-gospodarczy ma przenikanie się trzech środowisk: przedsiębiorców, samorządowców i środowiska naukowego. Słowa uznania i gratulacje Laureatom przekazali również Pan Janusz Piechociński – Wicepremier, Minister Gospodarki w latach 2012 – 2015, a obecnie Prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Polska-Azja oraz Pan Profesor Jacek Męcina z Konfederacji Lewiatan – reformator polskiego rynku pracy i prawa pracy. Galę w znakomity sposób poprowadzili Anna Dec i Krzysztof Ibisz.

Uroczystość wręczenia nagród rozpoczęła się od uhonorowania Laureatów Plebiscytu „Orły Polskiego Samorządu”. Zaszczytne statuetki wręczyli: Pan Tomasz Waźbiński – Dyrektor Narodowego Instytutu Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Lesław Wiatrowski – Wiceprezes Federacji Przedsiębiorcy.pl. Samorządy oraz włodarzy uhonorowano za innowacyjne i prorozwojowe działania inwestycyjne oraz pozyskiwanie środków zewnętrznych w zakresie ochrony środowiska, działań proekologicznych, infrastruktury technicznej a także edukacji, kultury i sportu, polityki prorodzinnej. Kolejnymi nagrodzonymi byli Laureaci Plebiscytu „Orły Polskiej Przedsiębiorczości”, których doceniono za nowoczesne produkty, usługi, technologie i zarządzanie w oparciu o najwyższe standardy organizacji pracy oraz przy pełnym poszanowaniu norm etyki biznesowej.

Do grona Laureatów dołączyły również firmy biorące udział w konkursie „Orły Polskiego Budownictwa” – projekcie z 11-letnią tradycją, w ramach którego nagradzane są przedsiębiorstwa tworzące nowoczesne budownictwo, oferujące produkty i usługi na wysokim poziomie.

Emocjom nie było końca. Po krótkiej przerwie o wręczenie nagród w konkursie „Polskie Perły” poproszono Pana Profesora Jacka Męcinę z Konfederacji Lewiatan oraz Pana Witolda Buczyńskiego – Członka Zarządu Mazowieckiego Zrzeszenia Handlu, Przemysłu i Usług. Statuetki wręczono tym podmiotom, które poprzez swoje osiągnięcia w zarządzaniu oraz wiarygodność w prowadzeniu działalności reprezentują ponadprzeciętny i godny naśladowania poziom. Wśród Laureatów znaleźli się nagrodzeni prestiżową statuetką ”Perła Medycyny”, która jest nagrodą znaną i cenioną w środowisku medycznym.

Część oficjalna zbliżała się powoli ku końcowi, jednakże zanim to nastąpiło na scenę poproszono Pana Janusza Piechocińskiego – Prezesa Izby Przemysłowo-Handlowej Polska-Azja oraz Pana Piotra Podgórskiego Wiceprezesa Federacji Przedsiębiorcy.pl, którzy wręczyli nagrody specjalne związane z jubileuszem Plebiscytów: „Orły Polskiego Samorządu” oraz „Orły Polskiej Przedsiębiorczości”.
W ramach Plebiscytu „Orły Polskiego Samorządu” przyznano tytuły:
Powiat Dziesięciolecia, Gmina Dziesięciolecia, a także Najlepszy Wójt/ Burmistrz/ Prezydent Miasta Dziesięciolecia, natomiast w Plebiscycie „Orły Polskiej Przedsiębiorczości” przyznano nagrody „Firma 15-lecia” oraz „Menedżer 15-lecia”. Nagrody te podkreślają solidność, jakość oraz najwyższe standardy, którymi wyróżniają się dotychczasowi Laureaci, którzy wpisali się w historię Plebiscytów.

Honorowy tytuł Zasłużony dla Polskiego Samorządu otrzymały instytucje, które aktywnie i merytorycznie przez ostatnie lata wspierały Ogólnopolski Program Promocji Regionów Samorządowa Marka Roku. Nagrody wręczyli: Pan Robert Składowski – Prezes Ogólnopolskiej Federacji Przedsiębiorców i Pracodawców – Przedsiebiorcy.pl oraz Pan Andrzej Stępniewski – Przewodniczący Rady Programowej Ogólnopolskiej Federacji Przedsiębiorców i Pracodawców – Przedsiębiorcy.pl. Panowie wręczyli również dyplomy uznania dla Partnerów Gali:

– WROSYSTEM (Partner Startegiczny)

– TVP (Partner Medialny)

Po części oficjalnej nadszedł czas na zabawę, a goście bawili się przy muzyce gwiazd wieczoru: Andrzeja Rybińskiego oraz Mateusza Mijala.

Podczas wieczoru przeprowadzona została również licytacja na rzecz Fundacji LATAWIEC, której celem jest utworzenie Specjalnej Szkoły Podstawowej dla dzieci z autyzmem. Do wylicytowania była piłka z podpisami naszych piłkarzy oraz koszulki również przez nich podpisane. Dzięki licytacji udało się zebrać kwotę, która choć w niewielkim stopniu uczyni szkołę miejscem, w którym każde dziecko poczuje się kimś ważnym i wyjątkowym, a rodzice znajdą zrozumienie, pomoc i wsparcie.

Informacja na temat Laureatów dostępna na stronach poszczególnych projektów: www.perlymedycyny.pl, www.orlybudownictwa.pl, www.firmaroku.pl, www.samorzady.org.pl, www.polskieperly.pl

LAUREACI PLEBISCYTU

ORŁY POLSKIEGO SAMORZĄDU 2018

Gmina Roku 2018 (poziom ogólnopolski)

Miasto Rzeszów gmina miejska

Gmina Brzeg Dolny gmina miejsko-wiejska

Gmina Dobrzyca gmina miejsko-wiejska

Gmina Ropczyce gmina miejsko-wiejska

Gmina Twardogóra – gmina miejsko-wiejska

Gmina Czarnocin gmina wiejska

Gmina Jerzmanowa gmina wiejska

Gmina Osielsko gmina wiejska

Gmina Zabierzów gmina wiejska

Gmina Atrakcyjna Turystycznie 2018

Kurort Lądek-Zdrój

Najlepszy Wójt / Burmistrz / Prezydent Miasta Roku 2018

Najlepszy Prezydent Miasta Roku 2018 Tadeusz Ferenc – Prezydent Miasta Rzeszowa

Najlepszy Burmistrz Roku 2018 Stanisław Jastrzębski – Burmistrz Gminy Brzeg Dolny

Najlepszy Burmistrz Roku 2018 Roman Kaczmarczyk Burmistrz Lądka-Zdroju

Najlepszy Burmistrz Roku 2018 Robert Lewandowski – Burmistrz Gminy Żmigród

Najlepszy Burmistrz Roku 2018 Jarosław Pietrzak – Burmistrz Gminy Dobrzyca

Najlepszy Burmistrz Roku 2018 Zbigniew Potyrała – Burmistrz Gminy Twardogóra

Najlepszy Wójt Roku 2018 Wojciech Sypniewski Wójt Gminy Osielsko

Gmina Roku (poziom regionalny)

Podlaska Gmina Roku 2018 Miasto Grajewo gmina miejska

Dolnośląska Gmina Roku 2018 Gmina Żmigród – gmina miejsko-wiejska

Mazowiecka Gmina Roku 2018 Gmina Łyse gmina wiejska

Wielkopolska Gmina Roku 2018 Gmina Kawęczyn gmina wiejska

Wielkopolska Gmina Roku 2018 Gmina Kwilcz gmina wiejska

NAGRODY SPECJALNE

Powiat 10-lecia

Powiat 10-lecia Powiat Warszawski Zachodni

Gmina 10-lecia

Gmina 10-lecia Gmina Błonie

Gmina 10-lecia Gmina Grabów

Gmina 10-lecia Gmina Miasta Wejherowa

Gmina 10-lecia Gmina Narewka

Gmina 10-lecia Gmina Siedlce

Gmina 10-lecia – Gmina Świdnica

Gmina 10-lecia Gmina Wilkowice

Gmina 10-lecia Gmina Zakrzew

Gmina 10-lecia Miasto Kostrzyn nad Odrą

Najlepszy Wójt / Burmistrz / Prezydent Miasta 10-lecia

Najlepszy Wójt 10-lecia Maria Jolanta Batycka-Wąsik Wójt Gminy Lesznowola

Najlepszy Wójt 10-lecia Sławomir Białkowski Wójt Gminy Zakrzew

Najlepszy Wójt 10-lecia Grzegorz Czapla Wójt Gminy Ożarowice

Najlepszy Prezydent Miasta 10-lecia Krzysztof Hildebrandt – Prezydent Miasta Wejherowa

Najlepszy Wójt 10-lecia Adam Jaskulski Wójt Gminy Świdnica

Najlepszy Wójt 10-lecia Marek Kiwit Wójt Gminy Ciechanów

Najlepszy Burmistrz 10-lecia Andrzej Ludwik Kunt – Burmistrz Kostrzyna nad Odrą

Najlepszy Wójt 10-lecia Mieczysław Rączka Wójt Gminy Wilkowice

Najlepszy Burmistrz 10-lecia Zenon Reszka Burmistrz Błonia

LAUREACI PLEBISCYTU

ORŁY POLSKIEJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 2018

Firma Roku

ENVIO GROUP POLAND Sp. z o.o. Sp.K.

Firma Roku w kategorii Transport Spedycja Logistyka

KUŹNIA SUŁKOWICE Spółka Akcyjna

Firma Roku w kategorii Przemysł Metalowy

MARCHEWKA Schody-Podłogi-Wnętrza Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka Komandytowa

Firma Roku w kategorii Wyposażenie Wnętrz

Poznańska Hodowla Roślin Spółka z o.o.

Firma Roku w kategorii Działalność na rzecz rolnictwa

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Łęczna spółka z o.o.

Firma Roku w kategorii Usługi dla ludności

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe i Handlowe „AGROBEX” Sp z o.o.

Firma Roku w kategorii Usługi Budowlane

TEMIS & SPAWMET

Firma Roku w kategorii Producent i Dystrybutor Gazów Medycznych i Technicznych

TOWER INVESTMENTS Spółka Akcyjna

Firma Roku w kategorii Usługi Deweloperskie

NAGRODY SPECJALNE

Menedżer 15-lecia Polskiej Przedsiębiorczości

Wacław Biegaj – Właściciel

Prywatne Przedsiębiorstwo Przerobu Kamienia Budowlanego „PRODMAR” Wacław Biegaj

Krzysztof Brzeźniak – Wice-Prezes

Depenbrock Polska Sp. z o.o. Sp. k.

Lech Chodkowski – Prezes Zarządu

Mazowiecka Spółdzielnia Mieszkaniowa

Tomasz Chrobrowski – Prokurent

SOFT ELEKTRONIK” Sp. z o.o.

Wiesław Gembiak – Dyrektor Naczelny

GEMBIAK – MIKSTACKI Sp. J.

Grzegorz Głasek – Prezes Zarządu

SPS CONSTRUCTION Sp. z o.o.

Bogdan Hadała – Prezes Zarządu

EXPRES-KONKURENT spólka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.

Mirosław Mikołajewski – Prezes Zarządu

PUNTO PRUSZYŃSKI Sp. z o.o.

Artur Mucha – Prezes Zarządu

POLSLING Sp. z o.o.

Zygmunt Pucharski – Prezes Zarządu

Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane BUDECON S.A.

Janusz Sobieraj – Prezes Zarządu

KORPORACJA RADEX” S.A.

Firma 15-lecia Polskiej Przedsiębiorczości

Centrum Medyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Sp. z o.o.

Depenbrock Polska Sp. z o.o. Sp. k.

DTM Sp.J. Arleta Kuczewska, Tadeusz Olchawski

EXPRES-KONKURENT spólka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.

GEMBIAK MIKSTACKI Sp. J.

Grupa KON-PLAST Sp. z o.o. Sp.K.

Grupa PETECKI

Jadar Sp. z o.o.

Klamal Sp. z o.o.

Prywatne Przedsiębiorstwo Przerobu Kamienia Budowlanego „PRODMAR” Wacław Biegaj

Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane „GWARANT” Eugeniusz Zieliński

Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane BUDECON S.A.

PUNTO PRUSZYŃSKI Sp. z o.o.

Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Bemowo-Włochy

SOFT ELEKTRONIK” Sp. z o.o.

SPS CONSTRUCTION Sp. z o.o.

Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii im. Eugenii i Janusza Zeylandów

 

Wybitna Placówka Medyczna
Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 w Lublinie

Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi

Zasłużony dla Polskiej Przedsiębiorczości

Bogumił Banaś – Prezes Zarządu, KUŹNIA SUŁKOWICE Spółka Akcyjna

Skajewski Tadeusz – Właściciel, TEMIS & SPAWMET

VBW Engineering sp. z o.o.

LAUREACI KONKURSU

ORŁY POLSKIEGO BUDOWNICTWA 2018

BRAT-BUD” P.P.H.U. Krzysztof Półbrat

Budownictwo Komercyjne, Sportowe i Użyteczności Publicznej

EXPRES-KONKURENT spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.

Generalny Wykonawca

Jadar Sp. z o.o.

Producenci Materiałów Budowlanych

KONSPROJEKT Sp. z o.o.

Inwestor Inwestycja

L&S HOMES Sp. z o.o.

Usługi Deweloperskie

Majster Atlas Kujawy P. Świec Spółka Jawna

Usługi Deweloperskie

MASTER” Emil Borys Spółka Jawna

Generalny Wykonawca

MYONI GROUP

Usługi Deweloperskie

Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane BUDECON S.A.

Generalny Wykonawca

Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane BUDECON S.A.

Budownictwo Przemysłowe i Specjalistyczne

LAUREACI KONKURSU

POLSKIE PERŁY 2018

Perła Budownictwa

Jadar Sp. z o.o.

KORPORACJA RADEX S.A.

MARCHEWKA Schody Podłogi Wnętrza Sp. z o.o. S.K.

Mazowiecka Spółdzielnia Mieszkaniowa

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe TECHBUD Cydzik, Żuchowski Spółka Jawna

PUNTO PRUSZYŃSKI Sp. z o.o.

Zakład Budowlany „SIEMASZKO”

Perła Ekologii

Przedsiębiorstwo Usługowe „HETMAN” Sp. z o.o.

Zakład Wodociągów i Kanalizacji „WIK” Sp. z o.o.

Perła Rynku

Apartamenty Park Sp. z o.o.

Baslighting Sp. z o.o.

DTM Sp.J. Arleta Kuczewska, Tadeusz Olchawski

Grupa KON-PLAST Sp. z o.o. Sp.K.

Grupa PETECKI

Perła Rynku Kolejowego

Zakład Usług Taborowych „REMTRAK” Sp. z o.o.

Perła Rynku Poligraficznego

AMK Group Rękawek, Kondraciuk Sp.J.

Perła Rynku Spożywczego

Piekarnia WACYN Ewa Brzezińska, Andrzej Karczewski

Spółdzielnia Pracy „MUSZYNIANKA”

Perła Rynku Ubezpieczeń

Supra Brokers S.A.

Perła Rynku Zarządzania Nieruchomościami

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy

Perła Spółdzielczości

Młodzieżowa Spółdzielnia Mieszkaniowa w Toruniu

Spółdzielnia Mieszkaniowa „ROW”

Warszawska Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa „Chomiczówka”

Perła Wellness&SPA

Z-Hotel**** Business & SPA w Otwocku

Perła Medycyny

COPERNICUS Podmiot Leczniczy Sp. z o.o.

w kategorii: Szpitale publiczne (Spółki) – powyżej 400 łóżek

Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej w Ostródzie Spółka Akcyjna

w kategorii: Szpitale publiczne (Spółki) – poniżej 400 łóżek

Janusz Boniecki – Prezes Zarządu – Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej w Ostródzie Spółka Akcyjna

w kategorii: Menedżer

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Powiatowy im. E. Biernackiego w Opocznie

w kategorii: Projekt

Edyta Wcisło – Zastępca Dyrektora ds. Administracyjnych, Jakości i Marketingu, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Powiatowy im. E. Biernackiego w Opocznie

w kategorii: Menedżer

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Puławach

w kategorii: Projekt

SP ZOZ Szpital Specjalistyczny MSWiA w Głuchołazach im. św. Jana Pawła II

w kategorii: Wydarzenie w branży medycznej

Specjalistyczne Centrum Medyczne S.A. w Polanicy-Zdroju

w kategorii: Innowacyjność i nowoczesne technologie w medycynie

Supra Brokers S.A.

w kategorii: Usługi dla sektora medycznego

Szpital Grochowski im. dr. med. Rafała Masztaka Sp. z o.o.

w kategorii: Szpitale publiczne (Spółki) – poniżej 400 łóżek

Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach

w kategorii: Szpitale publiczne (SPZOZ) – powyżej 400 łóżek

Adam Szałanda – Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach

w kategorii: Menedżer

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Zielonej Górze

w kategorii: Ratownictwo medyczne i transport sanitarny

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu SP ZOZ

w kategorii: Innowacyjność i nowoczesne technologie w medycynie

 

Materiały prasowe Ogólnopolska Federacja Przedsiębiorców i Pracodawców – Przedsiębiorcy.pl

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone