Traxx 3 testy w Żmigrodzie. Na polskie tory wjedzie lokomotywa najnowszej generacji

Możliwość komentowania Traxx 3 testy w Żmigrodzie. Na polskie tory wjedzie lokomotywa najnowszej generacji została wyłączona Aktualności, Biznes, Inwestycje

Na torze Instytutu Kolejnictwa w Żmigrodzie pojawiła się już lokomotywa najnowszej generacji Bombardier Traxx 3. Producent rozpoczął procedurę uzyskania dopuszczenia jej do ruchu w Polsce.

TRAXX-DC3 tot. mat. prasowe

Bombardier Transportation oficjalnie zaprezentował nową platformę lokomotywy Traxx 3 w lipcu ubiegłego roku. Producent informuje, że zaletami lokomotywy są efektywność energetyczna, możliwości prowadzenia cięższych pociągów, spersonalizowana konfiguracja, uproszczony interfejs z ETCS oraz ułatwione utrzymanie.

Więcej na temat nowych lokomotyw Bombardiera TUTAJ.

Rzecznik Bombardier Transportation w Polsce Maciej Kaczanowski potwierdził rozpoczęcie testów. Jak podaje, producent wykorzystuje aż sześć lokomotyw wielosystemowych (MS) do uzyskania dopuszczenia do ruchu (tzw. homologacji) w kilku krajach już w 2020 roku.

– W Żmigrodzie testowana jest lokomotywa TRAXX MS3 (class 188) na potrzeby homologacji w Polsce – wyjaśnia. Jak dodaje, ma to z kolei duże znaczenie dla lokomotyw TRAXX DC3 (prąd stały, wykorzystywane w Polsce napięcie sieci trakcyjnej to 3kV DC). Traxxy MS3 i DC3 wywodzą się bowiem z tej samej platformy lokomotyw.

Warto przypomnieć, że w lutym tego roku Bombardier i Akiem poinformowały o planach wprowadzenia na polski rynek lokomotywy elektrycznej Traxx DC3. Łącznie Akiem zamówił 30 lokomotyw dwóch typów i docelowo zamierza zwiększyć swoją flotę na Polskę do 61 pojazdów.

3 września tego roku  czeski, prywatny przewoźnik pasażerski RegioJet zamówił 15 lokomotyw wielosystemowych Traxx MS3 . Co istotne, operator chce uruchomić swoje usługi w Polsce. Dopuszczenie do ruchu lokomotyw Traxx MS3, które właśnie zamówił, na pewno ułatwi realizację tych planów.

Kongres Transportu Intermodalnego, który odbędzie się 4 września w Katowicach, stanie się miejscem dyskusji i spotkań dla najważniejszych przedstawicieli branży logistycznej w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru Śląska. Podczas Kongresu eksperci, parlamentarzyści, reprezentanci władzy państwowej i samorządowej oraz sfery biznesu i nauki, zmierzą się z bieżącymi potrzebami, problemami i wyzwaniami jakie stoją przed dynamicznym rozwojem transportu intermodalnego w naszym kraju.

Więcej informacji na stronie TOR Konferencje

Źródło: Bombardier

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone