Teraz rządzą polskie firmy

Możliwość komentowania Teraz rządzą polskie firmy została wyłączona Aktualności, Polski Kapitał

Odbyła się już XXVI uroczysta Gala „Teraz Polska”, podczas której nagrodzone zostały najlepsze polskie firmy, usługi, innowacje i samorządy.

W tym roku Kapituła Konkursu „Teraz Polska” nagrodziła Godłem 15 produktów, 8 usług, 2 przedsięwzięcia innowacyjne oraz 3 gminy.

– Kapituła, która na podstawie ocen eksperckich, wybierała laureatów, nie miała łatwego zadania – mówił Michał Lipiński, dyrektor Konkursu „Teraz Polska. – Aż 58 procent zgłoszeń otrzymało na etapie oceny ekspertów 900 i więcej punktów na 1000 możliwych, co potwierdza, że kolejny raz możemy cieszyć się wysokim poziomem i wyrównaną rywalizacją.

Wśród nagrodzonych znalazły się tak znane firmy jak: Sokołów, Ursus, WSK PZL Świdnik, czy Chemobudowa Kraków. Tym bardziej więc należy cieszyć się z tego, że godło „Teraz Polska” otrzymały również dolnośląskie firmy –  INTERFERIESport Hotel Bornit, oraz Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych WAŚ Józef i Leszek Waś Sp.J. Godzikowice koło Oławy.

Stawiają na innowacje

Konkurs „Teraz Polska” promuje polskie przedsiębiorstwa, pokazuje, że rodzime firmy stają się coraz bardziej konkurencyjne i co najważniejsze – oferują coraz bardziej innowacyjne wyroby. Dolnośląscy laureaci są najlepszym tego przykładem.

Kapituła godła doceniła INTERFERIESport Hotel Bornit nie tylko za  unikalne cechy i walory usytuowanego w Szklarskiej Porębie obiektu, ale przede wszystkim za stworzenie przez spółkę INTERFERIE przemyślanego produktu turystycznego, skierowanego do osób poszukując możliwości aktywnego wypoczynku w połączeniu z ofertą SPA & Wellness.

– Realizowana konsekwentnie przez INTERFERIE strategia „Sport i zdrowie przez cały rok” przynosi nam i naszym klientom wymiernie korzyści. Przyznanie nam godła TERAZ POLSKA jest potwierdzeniem ugruntowanej i popartej ogromnym doświadczeniem pozycji spółki INTERFERIE na rynku usług turystycznych – mówi Piotr Sosiński, prezes INTERFRIE S.A.

Wyróżniony INTERFERIE Sport Hotel Bornit swoją filozofię opiera na propagowaniu aktywności sportowej i zdrowego odżywiania, co wpływa pozytywnie na zmianę stylu życia gości obiektu. Do dyspozycji klientów hotel oddaje 92 pokoje, w tym również pokoje dla sportowców ze specjalnymi łóżkami XXL dla osób o wyższym wzroście oraz pomieszczeniem na przechowywanie sprzętu sportowego. Obiekt przyjazny jest osobom niepełnosprawnym, a także sportowcom i drużynom sportowym, dla których przygotowano salę odpraw drużynowych, przechowalnie sprzętu sportowego, myjnię do rowerów i dedykowane oferty pobytowe.

INTERFERIE Sport Hotel Bornit należy do sieci hoteli działającej od ponad 20 lat spółki INTERFERIE. W zasobach spółki znajduje się siedem obiektów usytuowanych w Świeradowie Zdroju, Szklarskiej Porębie, Świnoujściu, Kołobrzegu, Ustroniu Morskim oraz Dąbkach, dysponujących łącznie 2100 miejscami noclegowymi.

Lampy, które podbijają świat

Inny dolnośląski laureat, to Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych WAŚ Józef i Leszek Waś Sp.J. w Godzikowicach koło Oławy. Firma została laureatem Konkursu Teraz Polska w kategorii Najlepsze Produkty i usługi za serie lamp W 112 i W 116. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w produkcji lamp i urządzeń odblaskowych stosowanych w przemyśle motoryzacyjnym. Na rynku funkcjonuje od 1979 roku.

Od tego czasu firma stworzyła sobie tak silną pozycję, że swoje produkty eksportuje do niemal wszystkich krajów świata. Jest to możliwe, bo proces produkcyjny oparto na innowacyjnych metodach i najlepszych materiałach. Mają najnowocześniejszy park maszynowy i własne laboratorium fotometryczne, pozwalające weryfikować parametry każdej wytwarzanej lampy. Potwierdzeniem wysokich standardów stosowanych w firmie jest certyfikat Zarządzania Jakością zgodny z normą ISO 9001 w zakresie projektowania, produkcji i sprzedaży lamp samochodowych, urządzeń odblaskowych i innych wyrobów z tworzyw sztucznych oraz certyfikat Zarządzania Środowiskowego zgodny z normą ISO 14001.

O innowacyjności i konkurencyjności produktów świadczą liczne nagrody i wyróżnienia, jak szesnaście złotych medali na Międzynarodowych Targach Motoryzacyjnych i Targach Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu, czy najnowsze nagrody: Firma 25-lecia III RP i Złoty Medal 2015 Wybór Konsumenta. Do tej kolekcji trzeba teraz doliczyć Godło „Teraz Polska”.

A oto laureaci XXVI edycji Konkursu „Teraz Polska” – kategoria Produkty

Produkty spożywcze

 • Bell Polska Sp. z o.o – seria salami w posypkach
 • OSM w Kole – masło Extra oraz Extra osełkowe
 • Sokołów S.A. – Uczta Qulinarna, mięso wołowe

Produkty spożywcze – lokalne i tradycyjne

 • Wolarek sp. j. – kiełbasa tradycyjnie wyrabiana

Elektrotechnika

 • Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych „WAŚ”, Józef i Leszek Waś Sp. j.

Produkty Chemii Przemysłowej

 • Smart Nanotechnologies Sp. z o.o.- linia produktów SILVECO

Urządzenia i maszyny dla rolnictwa

 • BIN Sp. z o.o.- silosy zbożowe z aktywną wentylacją
 • URSUS S.A.- ciągnik rolniczy URSUS C-380

Produkty techniki sanitarnej i grzewczej

 • KAN Sp. z o.o.- system KAN – therm

Lotnictwo

 • WSK PZL Świdnik S.A. – lekki, wielozadaniowy śmigłowiec PZL SW-4

Produkty motoryzacyjne

 • F.H.U PALACAR Michał Pala – reduktory PALACAR

Wydawnictwa

 • Agencja Wydawnicza Technopol Sp. z o.o. – czasopisma szaradziarskie

Pozostałe produkty

 • Fructoplant Sp. z o.o. – rośliny owocowe, ozdobne oraz róże
 • KB Folie Polska Sp. z o.o. – wielowarstwowe opakowania barierowe
 • REJS Sp. z o.o. – systemy wysuwne do mebli kuchennych

 

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone