Szefowe finansów Cyfrowego Polsatu oraz Parker Poland z tytułami Dyrektor Finansowy Rok

Możliwość komentowania Szefowe finansów Cyfrowego Polsatu oraz Parker Poland z tytułami Dyrektor Finansowy Rok została wyłączona Aktualności, Biznes

Wybitni CFO już po raz trzynasty otrzymali prestiżowe nagrody branży finansowej – tytuł Dyrektor Finansowy Roku. W trakcie uroczystej ceremonii warszawskiego kongresu ogłoszono laureatów plebiscytu promującego i wyróżniającego osoby zarządzające finansami przedsiębiorstw, które cechują się profesjonalizmem, etyką, skutecznością w działaniu oraz stają się biznesowymi wizjonerami budującymi wymierną wartość firmy.

Laureatką konkursu w kategorii dużych przedsiębiorstw została Katarzyna Ostap-Tomann – członkini zarządu ds. finansowych w Cyfrowym Polsacie. W kategorii małych i średnich firm zwyciężyła Beata Tomaszewska – dyrektor finansowa Parker Poland. W tegorocznej edycji plebiscytu, przyznano również dwa wyróżnienia. W kategorii Małych i Średnich Firm, wyróżnienie otrzymał Zbigniew Dróżdż, prezes zarządu i dyrektor finansowy spółki Franklin, a w kategorii Dużych Przedsiębiorstw otrzymał Adam Pawlak, dyrektor finansowy w Moto-Profil.

Tegoroczny kongres Dyrektor Finansowy Roku był okazją do dyskusji o roli CFO w firmie, problemach wynikających z nowych i planowanych regulacji, a także do wymiany opinii o zmianach zachodzących w polskiej gospodarce i biznesie. Opinie ekonomistów, wnioski z prezentacji na tematy makroekonomiczne i badań opinii wskazują na pewien optymizm, gdy chodzi o przyszłość. Ale też pojawiają się obawy, iż ryzyka związane z sytuacją na rynku pracy odbiją się negatywnie na wynikach firm. Zaś umiejętność odpowiedzi na rewolucję technologiczną, zastosowanie nowoczesnych rozwiązań informatycznych to jedno z głównych wyzwań, którym muszą sprostać dyrektorzy finansowi. Mogą z jednej strony stać się inicjatorami tych zmian, ale też powinni być bardziej partnerami prezesów niż „buchalterami” pilnującymi przychodów i redukującymi koszty w przedsiębiorstwie.

Konferencja była też okazją do dyskusji o stanie gospodarki polskiej i światowej, która ma wpływ na decyzje zarządów przedsiębiorstw, a więc i dyrektorów finansowych. Ostatni rok był dobry dla działających w Polsce firm. Według badania przeprowadzonego wśród dyrektorów finansowych, są oni zadowoleni z kondycji swoich przedsiębiorstw i optymistycznie oceniają perspektywy dla ich działalności.

Dyrektor Finansowy Roku to największy i najdłużej organizowany w Polsce projekt dedykowany społeczności osób zarządzających finansami firm. Inicjatorami wydarzenia są: ACCA (the Association of Chartered Certified Accountants), Centrum Idei Gospodarczo Ekonomicznych – niezależny, ekspercko-dziennikarski think tank oraz grupa Euler Hermes – wiodący ubezpieczyciel należności handlowych, jeden z liderów w zakresie gwarancji ubezpieczeniowych i windykacji należności.